Úvod > Kalendář akcí > Vysočina Voucher - slevy pro turisty
Vysočina Voucher - slevy pro turisty
"> ">
1.7.
30.9.
+ Přidat foto

Vysočina Voucher - slevy pro turisty

Kdy 1. červenec 2020 - 30. září 2020 Výstavy
Až 1 000 korun slevu na pobyt dostanete, pokud zůstanete na Vysočině alespoň tři noci. Slevy bude kraj dávat do vyčerpání peněz. Aktuálně se na systému pracuje, online registraci žádostí o voucher kraj spustí nejdříve na začátku července.
Týkat se bude jen ubytovacích zařízení. O krajskou slevu budou turisté žádat v ubytovacích zařízeních, která se zaregistrují do krajské aplikace.

Jak to funguje?
Pobyt na Vysočině se vám o tisíci korunu zlevní, když se o dovolené ubytujete v zařízení, které bude do systému slev zaregistrované, a vy pak musíte na Vysočině strávit minimálně tři a více nocí. Sleva 1 000 Kč bude jednorázová a vázaná na občanský průkaz, čerpat ji tedy budou moci lidé starší 15 let, pro děti do 15 let sleva platit nebude.

Zároveň se do systému budou registrovat samotní návštěvníci, aby nárok na slevový voucher takto získali. Návštěvník si v dané aplikaci vybere z nabídky registrovaných ubytovacích zařízení pobyt, objednávku potvrdí a zavede požadované údaje do databáze. Systém následně odečte peníze na slevu z celkové alokace.

Na Vysočině je podle kraje 434 hromadných ubytovacích zařízení, kromě hotelů, penzionů a ubytoven i kempy a chatové osady. Turisté přijíždějí hlavně kvůli přírodě a památkám, ale nezůstávají dlouho. Podle analýzy zbytkových dat mobilního operátora stráví turista na Vysočině nejčastěji jednu až dvě noci.

Na památky za dvacku
Do krajem zřizovaných muzeí a galerií a jejich poboček bude od července do konce září vstup za dvacet korun pro děti, žáky, studenty, seniory, handicapované. Vydat se můžete do hradů Kámen či Rotštejn anebo do třebíčského zámku.
Celý popis
Naposledy změněno: 26. 6. 2020

Ubytování a restaurace v okolí