Úvod > Kalendář akcí > Výsadba Aleje svobody ve Vestci u Prahy

Výsadba Aleje svobody ve Vestci u Prahy

Kdy 9. listopad 2019 Festivaly
V Česku odstartovala celonárodní iniciativa Sázíme budoucnost. Cílem projektu je do pěti let vysázet 10 milionů stromů mimo les. Za každého občana Česka jeden. Počítadlo na stránkách www.sazimebudoucnost.cz tak začíná sčítat stromy vysazované po celé České republice.
Každý, kdo letos vysadí nebo plánuje vysadit strom ve volné krajině nebo ve městě má možnost ho zaregistrovat do interaktivního portálu pod taktovkou Nadace Partnerství Ministerstva životního prostředí a dalších partnerů. K nim se navíc nyní přidává další strategický hráč, kterým jsou obce a města. S ministrem Richardem Brabcem za Ministerstvo životního prostředí a ředitelem Miroslavem Kundratou za Nadaci Partnerství dnes předseda Svazu měst a obcí ČR František Lukl podepsal memorandum o spolupráci, které pomůže společný cíl naplnit. S plánováním výsadby, sháněním dobrovolníků a pozemků i darováním financí výsadby a péči o stromy pomůže ode dneška nový portál www.sazimebudoucnost.cz, na kterém se rovněž objeví i metodika pro smysluplné sázení.

Vrcholem sezony bude výsadba Aleje svobody ve Vestci u Prahy v sobotu 9. listopadu při příležitosti oslav 30 let od sametové revoluce. Díky ní dojde k obnově 900 metrů zaorané polní cesty, kterou doplní ovocná alej.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 9. 2019
19.9.
20.9.
Pohádkový les Průhonice

Pohádkový les Průhonice

Průhonice, Střední Čechy
18.9.
20.9.
Kunratické vinobraní

Kunratické vinobraní

Praha 4, Praha
19.9.
Svatováclavské slavnosti v Dolních Břežanech

Svatováclavské slavnosti v Dolních Břežanech

Dolní Břežany, Střední Čechy
22.8.
23.8.
Kunratice žijí 2020

Kunratice žijí 2020

Praha-Kunratice, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Mlékomat v Jesenici u Prahy

Mlékomat v Jesenici u Prahy

Zlatníky-Hodkovice, Střední Čechy
Camping Oase Praha

Camping Oase Praha

Dolní Břežany, Střední Čechy