Úvod > Kalendář akcí > Lidová řemesla a trhy > Výroba šperků z hedvábných kokonů v Brně
Šperk z hedvábného kokonu
Lidová řemesla a trhy

Výroba šperků z hedvábných kokonů v Brně

V kurzu se seznámíte se surovým hedvábným kokonem a zjistíte, jak z něj vyrobit krásný a originální šperk, lehký jako pírko... Kokony, které použijeme v kurzu, se pro tyto účely pěstují na farmách v Japonsku. Koná se v Brně 21. října.
S lektorkou a šperkařkou Martinou Pokornou si ukážeme, jak kokon naříznout, jak ho vyčistit a připravit k vlastnímu použití. Poté se naučíte kokony barvit a dekorovat a vytvořit z tohoto netradičního materiálu šperk – náušnice či náhrdelník. K dispozici budou háčky a komponenty z obecného kovu (za příplatek 70 Kč možno komponenty stříbrné, nutno se domluvit předem) a různé hedvábné či voskované šňůrky na zavěšení, rovněž celý vzorník barev na hedvábí a také barvičky konturovací. Co si odnesete: Originální, nepřehlédnutelný a vlastnoručně vyrobený šperk, jaký nikdo jiný nemá. Kurzy jsou vhodné pro dospělé a děti od 12 let. Maximální počet účastníků je 10 lidí/kurz.

Provozovatel

Pohyblivý svátek - kurzy pro barevnější život

Skřivanova 3
602 00 Brno
Tel.:
+420 603 965 929
Email:
bourkova@gmail.com
Email:
info@pohyblivysva...
WWW:
www.pohyblivysvat...
GPS:
49,209439 16,604188
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Brno a okolí
Město:
Brno
Tipy na výlet:
Brno a okolí
 

Vstupné

Cena: 370 Kč

Poznámka:70 Kč příplatek za stříbrné komponenty, nutno dohodnout předem. V ceně je i drobné občerstvení.

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Bruslení za Lužánkami v Brně

Mobilní kluziště je určeno zejména pro bruslení veřejnosti, nabízí kvalitní zázemí. V dopoledních hodinách je možné si kluziště pronajmout – pro školní výuku bruslení nebo jako hriště pro hobby hokej. Kluziště stojí v místech dřívejšího slavného Zimního stadionu spjatého s brněnskou Kometou.
Brno, Jihomoravský kraj

Mikuláš v Lužánkách

“Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš, přišel s čertem na koláč.” Jakou další znáte říkanku nebo písničku? Připravte si ji pro Mikuláše, čerta a anděla, které potkáte na lužáneckých pracovištích v Žabovřeskách, Starém Lískovci a Bohunicích. Těšit se můžete i na mikulášský turnaj Osadníci z Katanu.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Medové Vánoce v Lužánkách

Oslaďte si letošní Vánoce medem, a to v sobotu 17. prosince na Lidické v Lužánkách! Tvořivé dílny, ochutnávky, kvízy, ukázky, výstava pomůcek, soutěž a charitativní obchůdek. Vše o včelích produktech!
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Příběh knihy

Tento příběh nevypráví o smrti, ale o víře, naději a budoucnosti.
Brno, Jihomoravský kraj

Řeka Svitava

Řeka Svitava pramení severozápadně od Svitav u obce Javorník ve Svitavské pahorkatině ve výšce 472 m n.m., protéká okresy Svitavy v Pardubickém kraji a Blansko, Brno-město a Brno-venkov v Jihomoravském kraji.
Brno, Jihomoravský kraj

ArtBar Druhý pád v Brně

ArtBar Druhý Pád je divadelně-hudební podzemní prostor, který vytvořili umělci a přátelé divadla Druhý Pád.
Brno, Jihomoravský kraj

Zážitková střelba ze střelných zbraní v Brně

Nabízíme zařízený a stylový interiér, velký výběr zbraní (pravidelně doplňovaných o žhavé novinky ze světa střelectví) a odbornost našich instruktorů.
Brno, Jihomoravský kraj

Blue Gym – jedno z nejprostornějších a nejlépe vybavených fitcenter v Brně

V současné době představuje Fitness Blue Gym s více jak 800 m² plochy, 13 hodinami denního provozu a 360 dny provozu v roce, jedno z nejprostornějších a nejlépe vybavených fitcenter v širokém okolí.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Buchta B Brno

Buchta B je nejen snídaňová kavárna v blízkém okolí Lužáneckého parku. Vedou jí tam Tom a Kačka, kteří ji přesunuli z dalekého Skotska zpět do rodného Brna.
Brno, Jihomoravský kraj

Pivovar Moravia v Brně

Pivovar Moravia byl historicky druhý největší pivovar v Brně. Pivovar zanikl ve 30. letech za hospodářské krize. V roce 2016 byla historie vaření piva opět obnovena. Piva moderního Pivovaru Moravia jsou vytvořena dle zcela nových receptur v moderním pojetí výroby českého piva.
Brno-Medlánky, Jihomoravský kraj

Kavárna Punkt.

Interiér kavárny Punkt. je inspirován minimalistickými hipsterskými kavárničkami a klíčovým prvkem je mořené borové dřevo. Podnik nabízí výběrovou kávu z českých i zahraničních pražíren na espresso i na filtr.
Brno, Jihomoravský kraj

Winebary justWINE v Brně

Ve winebarech justWINE stáčí sudová vína z moravských hroznů.
Brno, Jihomoravský kraj