Gastronomické akce

Vykulení 2023

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Středočeský kraj nebo navštivte Gastronomické akce v celé ČR.
Už po dvacáté se potkáme na dvoře Černokosteleckého pivovaru a strávíme spolu skvělou sobotu ve společnosti tradičního pivovarnického řemesla, dobrého jídla, piva a živé hudby. Volný vstup.

Otevření pivovaru a hudební produkce

11:00 Otevření pivovaru a narážení piv
17:00-24:00 Hudební produkce:
  • Daniel Hůlka
  • MBT
  • Jefferson
  • Shiva Rock Diva
  • DJ Starosta.


Bednářské vystoupení

12:00, 14:00 a 16:00 Vykulování ležáckých sudů ze sklepa
12:00-13:00 Ukázka opravy transportních dřevěných sudů
13:00-14:00 Ukázka opravy ležáckých dřevěných sudů
14:00-15:00 Vypalování znaků na dřevěné sudy, ukázka mytí dřevěných sudů
15:00-16:00 Narážení Černé svině z dřevěných a hliníkových sudů
16:00-17:00 Ukázka opravy velkých ležáckých dřevěných sudů

další vystavené stroje: utužovačka obručí, ohýbačka na obruče, nůžky na obruče, stabilní motory, pražící bubny, elevátor na led, myčka dřevěných sudů atd.


Piva na čepu

Naše piva: 10% Dešťoffka, 10% Summer Ale, 11% Řezník, 11% Švestkovej kyseláč, 12% Vycpaná vydra, 12% IPL Amarillo a Cascade, 13% Černá svině

Piva od sousedů: Máša Řevničov, Frankies Břeclav, Zlínský švec Malenovice, Březí koza Vlachovo Březí, Volt Jablonec nad Nisou, Červený vlk Boží Dar, Obora, Nachmelená opice Krnov, Kytín, Podlesí, Splávek Choceň, Zvíkov
 

Prohlídky muzea

  • 12:00 Speciální prohlídka
  • 13:00 Prohlídka pivovaru
  • 14:00 Speciální prohlídka
  • 15:00 Prohlídka pivovaru
  • 16:00 Speciální prohlídka


Prohlídka pivovaru:

Komentovaná prohlídka celého pivovaru bez pouštění strojů (nově expozice sladovnické techniky, parní stroj, vzduchové kompresory a další; prohlídka kompletního pivovaru od příjmu ječmene po hotové pivo včetně žentouru; délka 90-100 minut; cena 190 Kč).
 

Speciální prohlídka:

1/ Velké humno – stručná historie černokosteleckého pivovaru, princip humnového sladování a technologické vybavení.
2/ Malé humno – pouštění vzduchového kompresoru a pohled na svině
3/ Sladovnický hvozd – přechod od sušení sladu na kouři ke nepřímému ohřevu jako hlavní princip vzniku českého ležáku
4/ Chladicí kompresor a podvarní – pouštění chladicího kompresoru (jak vypadala historická varna, historické čerpání, ukázka ruční pumpy a popis běžícího čpavkového kompresoru)
5/ Parní stroj a kotelna – pouštění parního stroje (vznik parního stroje a jeho princip, zavedení parních strojů do pivovarnictví, princip varny na přímý otop, kotelna čili historická spotřeba paliva při vaření piva a přípravě sladu)
6/ Varna – pouštění míchadla v kotli – jalová várka s chmelem (historie a princip černokostelecké varny, největší svého druhu na světě, mletí sladů, od mlýnů přes žentoury po šrotovníky)
7/ Chladicí štok – napuštěný chladicí štok (princip chladicího štoku a chladného hospodářství od zavedení spodního kvašení, přechod od společného pohonu jednou hřídelí k pohonu jednotlivých strojů elektromotory, princip a ukázka jak fungovaly transmisní rozvody, princip stáčení piva na historické čtyřjehlové stáčečce)
8/ Sprchový aparát – napouštění sprchového aparátu (princip a historie sprchového aparátu)
9/ Vzduchové kompresory – pouštění obřího vzduchového kompresoru přes transmisní rozvody (princip a vysvětlení kompresorů na jednotlivých strojích)
10/ Ležácký sklep – ochutnávka Černé svině z čerstvě vysmoleného dřevěného sudu představení chladného hospodářství

Délka prohlídky 90-100 minut (dle zájmu i déle); cena 290 Kč; začátek 12:00, 14:00 a 16:00; vstupenky u vstupu do areálu pivovaru. Provází společně v dobovém oblečení PhDr. Radim Urbánek (ředitel Městského muzea v Ústí nad Orlicí) a Ing. Milan Starec (Národní muzeum pivovarnictví v Kostelci n.Č.L.).

Provozovatel

Národní muzeum pivovarnictví

Českobrodská 17
281 63 Kostelec nad Černými lesy
Tel.:
+420 606 409 102
Email:
prohlidky@nmpivov...
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
https://www.pivov...
GPS:
49,997940 14,864956
 
 

Cena

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Sraz veteránů v Kostelci nad Černými lesy

Sraz je určen pro všechny typy historických vozidel, včetně traktorů. Pro účastníky i návštěvníky, je připraven celodenní program, včetně hudební produkce. Ve 12,30 proběhne spanilá jízda Kostelcem.
Kostelec nad Černými lesy, Středočeský kraj

Výstava uniforem ze světových válek

Vzhledem k úspěšnosti výstavy z minulého roku 2023 jsme se rozhodli vás pozvat na opakování akce, tentokráte na dva – měsíce říjen a listopad. Veškeré předměty jsou ze soukromých sbírek a vesměs originály ve skvělém stavu.
Kostelec nad Černými lesy, Středočeský kraj

Velikonoční tradice ve Kšelích

Přijďte si s námi uplést pomlázku, ozdobit kraslice a/nebo perníčky, nebo se zapojit do soutěže o nejpovedenější velikonoční sladkost! Můžete také ochutnat tradiční velikonoční pochoutky jako je nádivka, mazanec nebo třeba jidáše!
Kšely, Středočeský kraj

Kutilka v pohybu

Kutilka v pohybu je sportovní akce pro širokou veřejnost. Na pořádání akce se podílí většina místních sportovních organizací, děti si mohou vyzkoušet zábavnou formou základy mnoha sportů.
Český Brod, Středočeský kraj

Brod 1995

17. srpna se v Českém Brodě uskuteční v pořadí 11. ročníku hudebního festivalu Brod 1995. Jednodenní přehlídka přivítá letos No Name, Horkýže Slíže, Anetu Langerovou, Wohnout a další.
Český Brod, Středočeský kraj

Advent a Vánoce v Muzeu lidových staveb v Kouřimi

V dávných tradicích tkví opravdové kouzlo vánoc! Připomeňte si tradice adventu, přijďte se do našeho skanzenu přenést do dob dávno minulých a seznámit se s tím, jaké obyčeje se na českém venkově udržovaly od začátku prosince do svátku Tří králů.
Kouřim, Středočeský kraj

Podzim na vsi v kouřimském skanzenu

Národopisný pořad, v Muzeu lidových staveb v Kouřimi, tentokrát o všedním životě na venkově i o zbožnosti a lidových obyčejích na podzim.
Kouřim, Středočeský kraj

Svatohavelské posvícení v Kouřimi

Když se řekne posvícení, všichni si představí dobré jídlo a pití, hromadu koláčů a voňavou pečínku. O nic z toho návštěvníky skanzenu neochudíme, navíc jim však přidáme zážitek z toho, jak v minulých dobách prožívali posvícenské veselí naši předkové.
Kouřim, Středočeský kraj

Národní muzeum pivovarnictví v Kostelci nad Černými lesy

V Černokosteleckém pivovaru z roku 1842 vzniká na ploše 4 000 m² Národní muzeum pivovarnictví představující pivovarnické technologie Rakouska-Uherska. Stane se také muzeem s největší funkční varnou na přímý otop dřevem na světě.
Kostelec nad Černými lesy, Středočeský kraj

Muzeum kostelecké keramiky – Vondráčkova továrna

Zásluhou sběratele a kosteleckého patriota Jana Nováka vzniklo, v bývalé Vondráčkově továrně na keramiku v Kostelci nad Černými lesy, muzeum.
Kostelec nad Černými lesy, Středočeský kraj

Zámek Kostelec nad Černými lesy

Nově otevřený zámek Kostelec nad Černými lesy nabízí expozici nábytku a způsobu života na zámku. Zámek v Kostelci nad Černými lesy je památkově chráněným objektem České zemědělské univerzity v Praze.
Kostelec nad Černými lesy, Středočeský kraj

Kostel svatých Andělů strážných v Kostelci nad Černými lesy

Barokní farní kostel z let 1735–37, postavený zřejmě podle návrhu oblíbeného lichtenštejnského architekta Tomáše Vojtěcha Budila.
Kostelec nad Černými lesy, Středočeský kraj

Galerie Jana Svatoše v Kostelci nad Černými lesy

Galerie Jana Svatoše v Kostelci nad Černými lesy je především orientována na keramickou plastiku a její ambicí je nabídnout výstavní prostor předním našim i zahraničním keramikům-sochařům, kteří nemají u nás příliš možností vystavovat v adekvátním noblesním prostředí.
Kostelec nad Černými lesy, Středočeský kraj

Muzeum hrnčířství Kostelec nad Černými lesy

Muzeum Hrnčiřství bylo založeno v roce 1935. Součástí je také Galerie, kde se konají krátkodobé výstavy. Nachází v budově renesančního panského domu, který v roce 1613 daroval Albrecht Smiřický obci.
Kostelec nad Černými lesy, Středočeský kraj

Kuželky v Kostelci nad Černými lesy

Zažijte pohyb a zábavu s kuželkami! Staňte se členem našeho kuželkářského oddílu v Kostelci nad Černými lesy a zažijte sport, který vás bude bavit na celý život.
Kostelec nad Černými lesy, Středočeský kraj

Kuželna TJ Sokol Kostelec nad Černými lesy

Přijďte si k nám zpříjemnit volný čas a pobavit se s rodinou, přáteli nebo kolegy z práce a zahrát si kuželky. Kuželky se velice podobají bowlingu, ale sami zjistíte, že jsou úplně stejně zábavné.
Kostelec nad Černými lesy, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Černokostelecký zájezdní pivovar

V prostorách pivovaru v Kostelci nad Černými lesy se nachází i zcela ojedinělé a rozsáhlé muzeum historie pivovarství a sladovnictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. V pivováru je v provozu pivovarská restaurace.
Kostelec nad Černými lesy, Středočeský kraj

Hotel Vila Olga Jevany

Zrenovovaný rodinný hotel Vila Olga v Jevanech , který nabízí 8 komfortních pokojů se nachází v přírodní rezervaci Voděradské bučiny.
Jevany, Středočeský kraj

Hotel Vyžlovka

Nově zrekonstruovaný hotel v obci Vyžlovka nabízí ubytování v krásných moderních pokojích, které jsou vybavené vlastní koupelnou, WC a kabelovou televizi. Součástí hotelu je restaurace s krbem a venkovní zahradou.
Vyžlovka, Středočeský kraj

Pizzeria Ristorante Vyžlovka

Restaurace a pizzerie se zaměřuje na italskou kuchyni, připraví vám pizzu na dřevě i výborný hovězí steak.
Vyžlovka, Středočeský kraj

Ždánické vinice

Vinice nad obcí Ždánice je zajímavou lokalitou, která svou polohou, nacházející se v bezprostřední blízkosti Středočeské ovocné stezky rozšiřuje pěstovanými odrůdami vinné révy, už tak pestrou rozmanitost pěstovaných druhů ovoce v tomto regionu.
Kostelec nad Černými lesy, Středočeský kraj

Apartmány č.p. 9 – kouzelné ubytování v Kouřimi

Na náměstí v Kouřimi stojí jeden z historicky nejcennějších domů ve městě, s popisným čísle 9. Dnes zde naleznete pohodlné apartmány, kde se budete cítit jako doma.
Kouřim, Středočeský kraj

Vinařství Klučov

Za příznivého počasí se otevírá také vinný stánek v Klučově u Českého Brodu. Vinařskou tradici zde obnovili teprve před pár lety.
Český Brod, Středočeský kraj

Kavárna a pražírna Zrníčko

Pro ty, co hledají výjimečně kvalitní kávový zážitek v Českém Brodě a okolí.
Český Brod, Středočeský kraj