Úvod > Kalendář akcí > Rytíři nebes – fragmenty

Rytíři nebes – fragmenty

Kdy 18. duben 2018 10:00 - 31. květen 2018 17:00 Výstavy
Výstava věnovaná letcům, technikům a vůbec veškerému personálu z Královského letectva britských ozbrojených sil (RAF) za druhé světové války se z Brna přestěhovala do Prahy. Až do konce května bude k vidění v Muzeu Policie na Karlově.
Výstava přibližuje nejen život v RAF, ale i život jeho příslušníků v zajetí. Důležitým prvkem jsou osobní předměty a oblečení velitelů. Mezi zajímavé předměty patří také pomůcka, kterou si piloti připevňovali na stehno. Obsahovala zápisník s tužkou, aby při letu mohli zapisovat důležité údaje, a přístroj na letecké výpočty. Mezi další, tentokráte velmi soukromé písemnosti, patří dopis genpor. Františka Fajta, který psal 19. 12. 1950 z vězení své dceři. V té době nevěděl, jestli vůbec ještě někdy své nejbližší uvidí. Příšlušníky RAF nečekalo ani po návratu domů nic příjemného. I na tuto část jejich života se zaměřuje výstava.

V části o čs. letectvu si mohou návštěvníci prohlédnout mimo jiné modely letadel, které přímo v RAF vyráběli zejména technici, kteří čekali na návrat svého letounu z boje. Celkovou atmosféru ještě umocňují velkoplošné fotografie a rozhovor s genpor. Vladimírem Nedvědem z televizního záznamu.
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 4. 2018

Ubytování a restaurace v okolí

Exotický catering

Exotický catering

Brno, Jižní Morava
Cukrářství a kavárna Bukovský

Cukrářství a kavárna Bukovský

Brno-Žabovřesky, Jižní Morava
Noem Arch Restaurant v Brně

Noem Arch Restaurant v Brně

Brno, Jižní Morava