Úvod > Co chcete dělat? > Elektrikárium VUT Brno – herna se zaměřením na elektřinu a elektroniku
Zážitky

Elektrikárium VUT Brno – herna se zaměřením na elektřinu a elektroniku

Herna ve stylu science center je také na fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií v Brně. Je zaměřená na elektřinu a elektroniku. Návštěvníci si v ní například vyzkouší, kolik elektřiny lze vyrobit šlapáním na rotopedu.
Věda nemusí být nuda. Právě to se snaží dokázat nové Elektrikárium VUT Brno. Jedná se o expozici ve stylu science center, která je ale zaměřená pouze na elektřinu a elektroniku. Zábavní centrum je přístupné již pro děti od pěti let. V současnosti nabízí herna s podtitulem „perFEKTní elektrohrátky“ patnáct exponátů, které si mohou návštěvníci nejen prohlédnout, ale hlavně osahat, vyzkoušet a pohrát si s nimi.

Pracovníci Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně chtějí novou hernou u mladých lidí ještě více popularizovat technické vědy, zejména ty elektrotechnické. Zábavní centrum je koncipované tak, aby zaujalo zájemce od základních škol přes střední školy až po dospělé.

Zatím je v Elektrikáriu patnáct exponátů, správci ovšem počítají s jejich obměnou přibližně každý půlrok. Na speciálním siloměru si zasoutěžíte, kdo déle dovede udržovat řídítka „ohnutím“ v mechanickém napětí v předem daných mezích síly. S 3D LED kostkou můžete dělat velké světelné divy. Můžete si na ní zobrazit text, který napíšete nebo si na ní můžete pustit různé 3D svítící obrazce. Na speciálním šlapacím kole Rotogen si můžete vyzkoušet, kolik elektrické energie jste schopni vyrobit během 30 sekund, pod instalovaným mikroskopem můžete zkoumat cokoli, co vás napadne – třeba vlastní vlas. Budete si také moct vyzkoušet, jak se hraje na laserovou harfu bez strun.
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Vista v Brně

Hotel Vista v Brně

Brno, Jihomoravský kraj
Butcherʼs grill & pasta

Butcherʼs grill & pasta

Brno, Jihomoravský kraj
Bistro Red Piranha

Bistro Red Piranha

Brno-Žabovřesky, Jihomoravský kraj
Pivovarská restaurace Moravia

Pivovarská restaurace Moravia

Brno-Medlánky, Jihomoravský kraj