Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Putování malovaným krajem
Hudební a divadelní akce

Putování malovaným krajem

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Zlínský kraj nebo navštivte Hudební a divadelní akce v celé ČR.
70. výročí FS Radovan a 20. výročí FS Pozdní sběr na Sokolovně Napajedla.
*Psal se rok 1953, když skupina přátel a pracovníků Fatry založila ve městě „Slovácký krúžek“, který se v roce 1971 přejmenoval na Radovan podle stejnojmenných napajedelských vinohradů. V témže roce byl založen i dětský soubor Radovánek. V roce pak 2003 bylo naše duo obohaceno o soubor Pozdní sběr, složený z bývalých členů Radovanu.

* Napajedelské folklorní soubory svá výročí oslavují periodicky každých pěch let. Tématem letošních oslav 70. výročí Radovanu a 20. výročí Pozdního sběru je „PUTOVÁNÍ MALOVANÝM KRAJEM“. Výroční program, který uvedeme předposlední říjnový víkend od 18.00 hodin ve společenském sále napajedelské Sokolovny, nabídne zastavení v rozmanitých částech malebného Slovácka.

* Celou akci obohatí rovněž výstava mapující historii souboru, prezentovaná ve vestibulu Sokolovny a v místním kině. Po výročním programu budou mít návštěvníci možnost shlédnout záznam z besedy se zakládajícími členy souboru. Vyvrcholením jubilejních oslav bude beseda u cimbálu se dvěma muzikami, které budou zároveň doprovázet celé výroční představení, a to CM Rováš s primášem Tondou Bradáčem a CM Horobijci s primášem Lexou Gazdošem.

* Vstupné zakoupíte na místě nebo v předprodeji v Informačním centru Napajedla.

Provozovatel

Klub kultury Napajedla, p. o.

Komenského 304
Sokolovna Napajedla, Na Kapli 673, Napajedla
763 61 Napajedla
Tel.:
+420 577 944 247
Email:
horkova.infocentr...
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
https://www.kknap...
GPS:
49,172138 17,515161
 
Region:
Zlínský kraj
Oblast:
Slovácko
Město:
Napajedla
Tipy na výlet:
Napajedla a okolí
 

Vstupné

Cena: 200 Kč

Snížená cena: 90 Kč

Poznámka:200 Kč / celý program včetně kina 150 Kč / beseda u cimbálu Děti od 12 let 90 Kč Děti do 12 let zdarma 50 Kč / kino projekce sólo

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Skautuj!

Zážitková a interaktivní výstava pro milovníky přírody a dobrodružství! Vernisáž proběhne 19. 10. v 18.00 ve výstavním sále Muzea Napajedla.
Napajedla, Zlínský kraj

Drvoštěp a Alois Zatloukal – Němý film – živá hudba

Nenechte si ujít úžasnou atmosféru projekce němého filmu v kombinaci s živou hudbou Aloise Zatloukala.
Napajedla, Zlínský kraj

Planeta Satró

Dětská fantazie je nekonečná.
Napajedla, Zlínský kraj

Vánoční koledování v Klášterní kapli

Program s názvem: "V půlnoční hodinu".
Napajedla, Zlínský kraj

Sváteční koncert – cimbálová muzika Denica

Přijďte si poslechnout sváteční koncert v kostele sv. Bartoloměje.
Napajedla, Zlínský kraj

Silvestrovský pochod Napajedla

Již 44. ročník silvestrovského pochodu v Napajedlech pořádá Klub českých turistů. Trasy měří 10 až 20 kilometrů.
Napajedla, Zlínský kraj

Cestovatelský Mišmaš

Nekotvíme, cestujeme! Na dalším ročníku oblíbeného festivalu Cestovatelský mišmaš tomu nebude jinak.
Napajedla, Zlínský kraj

Novoroční výstup na Makovou

Vydejte se na desátý ročník novoročního výstupu na Makavou v Napajedlech. Trasa bude měřit 5 kilometrů.
Napajedla, Zlínský kraj

Stezky Napajedelských emirátů

K plánování výletu v okolí Pohořelic pomáhá lokální turistické značení vycházkových tras, které vzniklo spoluprací města Napajedla a obcí Žlutava, Halenkovice, Spytihněv, Topolná, Komárov, Karlovice, Oldřichovice a Pohořelice.
Napajedla, Zlínský kraj

Expozice Fatra v čase

80 let Fatry Napajedla v nápadité kostce. Tak by se dala stručně charakterizovat nová stálá expozice v Muzeu Napajedla, kterou ke kulatému výročí tohoto podniku připravila Fatra Napajedla společně s městem Napajedla a Klubem kultury Napajedla.
Napajedla, Zlínský kraj

Muzeum Napajedla s expozicí hraček v bývalém klášteře

Muzeum Napajedla láká jak malé návštěvníky na stálou expozici hraček, tak i ty dospělé na dočasné výstavy a historické stálé expozice. Muzeum se nachází v objektu bývalého kláštera.
Napajedla, Zlínský kraj

Kostel sv. Bartoloměje v Napajedlech

Kostel svatého Bartoloměje v Napajedlích byl vystavěn v letech 1710-1712. Nechal ho postavit tehdejší majitel napajedelského panství Adam Jáchym z Rotalu. Vysvěcen byl kostel až v roce 1741 olomouckým biskupem Jakubem Arnoštem.
Napajedla, Zlínský kraj

Zámek Napajedla dýchá minulostí a žije současností

Je málo míst, která ve vás zanechají stopu. Jedním z nezapomenutelných míst je právě zámek Napajedla. Můžete sem zajít na prohlídku, posedět u šálku kávy, navštívit různé kulturní programy, nechat se oddat nebo využít pronájmu místností pro své vlastní organizované akce.
Napajedla, Zlínský kraj

Radnice města Napajedla

Radnice byla postavena v roce 1904 pode návrhu Dominika Feye z Uherského Hradiště. Budova radnice byla postavena v pseudorenesančním slohu. K výzdobě budovy byli přizváni významní moravští umělci. Franta Uprka je autorem sochy sv. Jiří umístěné mezi okny v prvním poschodí.
Napajedla, Zlínský kraj

Poutní stezky Východní Moravy: I. etapa Kroměříž – Velehrad

Vydejte se na cestu spojující dvě nejvýznamnější poutní místa Moravy – Svatý Hostýn a Velehrad, poznejte dávnou historii naší země. Putování zahájíte v Kroměříži, městě památek UNESCO. Po sedmi dnech můžete putování zakončit na Velehradě, odkud bylo Slovanům před mnoha věky přineseno křesťanství.
Napajedla, Zlínský kraj

Přístaviště Napajedla na Baťově kanále

Přístav se nachází na levém břehu řeky Moravy v centru města Napajedla, nedaleko městské radnice. Pohodlně tu nastupíte i vystoupíte z různých typů plavidel. Přístaviště je plně bezbariérové a umožňuje přístup tělesně postiženým.
Napajedla, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Baltaci Napajedla

Na malebném náměstí města Napajedla je situována nejstarší provozovna Baltaci – Restauce Baltaci Napajedla s více jak dvacetiletou tradicí.
Napajedla, Zlínský kraj

Hotel Baltaci Starý zámek – ubytování v centru Napajedel

V malebném městě Napajedla, necelých 15 km od města Zlína, se nachází historický Hotel Baltaci Starý Zámek Napajedla jsou skvělým místem pro strávení aktivní dovolené rodin s dětmi. Blízkost Baťova kanálu nabízí širokou škálu outdoorových aktivit. Vyhledávaná je hlavně kvůli nenáročným cyklotrasám.
Napajedla, Zlínský kraj

Rekreační areál Pahrbek Napajedla

Rekreační areál Pahrbek Napajedla se rozkládá v klidném prostředí na břehu slepého ramene řeky Moravy v blízkosti Baťova kanálu. Nabízí ubytování v nových bungalovech s vlastním sociálním zařízením, obývacím pokojem s kuchyňským koutem a samostatnou ložnicí.
Napajedla, Zlínský kraj

Ubytování na Zámku Napajedla – ubytování plné barev, vůní a energie

Na zámku v Napajedlích můžete kromě klasických zámeckých prohlídek využít také zámeckého ubytování. Zámecké pokoje jsou zařízeny v shabby chic stylu, který kombinuje nové se starým, dává starým předmětům novou funkci a zároveň uplatňuje jemné a romantické linie.
Napajedla, Zlínský kraj

Abrahámova polévkárna

Vegetariánská restaurace s příjemnou atmosférou nabízí každý pracovní den tři polévky a dvě hlavní jídla, zeleninový salát či oblíbený Abrahamburger. Kromě výborné kávy si zákazníci mohou dát i zdravou variantu, ajurvédskou nebo zelenou kávu, domácí zákusky, limonády a pomazánky.
Otrokovice, Zlínský kraj

Rájenka u Pohořelic

Hledáte romantické místo, kde vyslovíte své ano? Rádi byste zorganizovali večírek nebo teambuildingovou akci? Jste pedagogický pracovník a chcete Vašim studentům obohatit výuku? Jestliže ano, přijeďte ochutnat neopakovatelnou atmosféru a s radostí Vás přivítáme u nás na Rájence u Pohořelic.
Pohořelice, Zlínský kraj

Ubytovací komplex Morava

Jedinečný komplex nabízí svým klientům pohodlí a klid ve třech ubytovacích úrovních. Otevřený je zde penzion a ubytovna, od listopadu 2014 k dispozici také hotel. Jedná se o zařízení nová, v případě ubytovny zcela rekonstruovaná.
Otrokovice, Zlínský kraj

Ubytovna Morava Otrokovice

Ubytovna v Otrokovicích, která v nedávné době prošla kompletní rekonstrukcí, disponuje 140 lůžky v 70 dvoulůžkových pokojích. V podkroví můžete nalézt 5 apartmánů. Je zde wifi připojení a možnost využití bezplatného parkování pro ubytované hosty.
Otrokovice, Zlínský kraj