ÚvodKalendář akcíSpolečenské akceMoje cesta – Shahab Tolouie a koncert Shahab Tolouie Trio (Bezručova Opava)
Společenské akce

Moje cesta – Shahab Tolouie a koncert Shahab Tolouie Trio (Bezručova Opava)

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Moravskoslezský kraj nebo navštivte Společenské akce v celé ČR.
One-man show “Moje cesta” perského kytaristy a zpěváka a koncert kapely různorodých hudebníků hrajících vzrušující fúzi perské a flamenco hudby nazvané EthnoFlamenco.
Jednoho dne, jednoho obyčejného dne uprostřed války, kdy každý uvažuje, zda se zachránit a utéci, nebo zůstat ve své vlasti a přežít, moji rodiče zvolili zůstat a postarat se o to, jak svým dětem zachránit dětství. Jednoho takového dne můj táta přinesl domů dárky: obrovský akordeon a opravdovou kytaru. Tenkrát nikdo z nás netušil, že domů přinesl můj životní osud.

O umění, o hubě a životě v poválečném Íránu, o svobodě a právu být sám sebou v intimním one-man show “Moje cesta” perského kytaristy a zpěváka Shahaba Tolouie. Pořad plný osobních příběhů ovlivněných prolínáním kultur, vnímáním světa hudbou naplněnou vůní Kaspického moře, temperamentu flamenca a kouzla Prahy mezi řádky.

Uslyšíte písně a melodie, které ovlivnily vznik jedinečného hudebního stylu, pojmenovaného Ethnoflamenco (Persko-španělská fúze), s pasážemi mluveného slova. Návštěva Íránu mnohým změní pohled na svět. Zejména těm citlivějším, kteří se nechají ovanout duchem staré Persie, a to nemusí nutně stát před hradbami Achaimenovských králů nebo procházet Persepolí. Shahab Tolouie, který v rámci B.O. přináší zajímavé svědectví člověka vyrůstajícího v období vlády západně orientovaného šáha, po jeho svržení Islámskou revolucív období „nadvlády teologa“ a následnou osmiletou válkou s Irákem. Jak se chovat v době, kdy kytara je náhle zakázaný nástroj, ale přístup k drogám je snadný? Když nevíte, kde leží Česká republika a stejně se v ní ocitnete. Toto svědectví přinese v úvodu svého vystoupení Shahab Tolouie. Bude se jednat o cestu plnou šťastných náhod, chyb a omylů?“
 
Shahab Tolouie Trio
Vynikající výkon, originalita a virtuozita každého člena kapely zavede posluchače na vzrušující cestu od Kaspického moře k Perskému zálivu a přes celé Středomoří až do Španělska. Jedinečný tříkrký FuseTar (symbióza Oud, flamencové kytary a perského Setaru) a pevné groovy kapely vytvářejí základ pro Shahabův dynamický současný a zároveň mystický vokál, který vytvoří nezapomenutelný okamžik...

Shabab Tolouie 
Iránský skladatel, fusionista, kytarista a zpěvák je známý jako průkopník vzrušujícího zkoumání hudebních tradice dvou mocných hudebních zemí Íránu a Španělska jejich spojením do vlastního výrazu perské a flamencové fúze. Tuto pro něj jedinečnou slitinu řadí do širší kategorie, kterou označil jako etnoflamenco; tedy spojení jakéhokoli etnického hudebního stylu se španělským flamenkem. 

Petr Hadr
Na kytaru začal hrát v jedenácti letech a brzy založil svou první kapelu, ale postupně se dostal k bicím, jak si to vyžádala kapela, se kterou hraje dodnes.
Ve své hudbě se snaží být nadžánrový a experimentuje s různými styly. Jeho hra na bicí (ve spojení s baskytarou) má v Shahabově hudbě, která se zaměřuje především na tělo složitého rytmu a akcenty, rozhodující roli.
Hadroš hraje především na pětičlennou bicí soupravu.

Gavrilo Alexic
Narodil se v Bosně. Dětství a hudební začátky prožil během jugoslávských válek. Vyrůstal na funku, rocku a blues a inspiroval se kapelami jako Police, Jimi Hendrix, Pink Floyd, Cream, The Doors, Deep Purple atd.
S hudbou začínal hrou na kytaru a postupně přešel na baskytaru. Během let si vyvinul vlastní specifický styl, který vytváří úderný a dynamický smysl pro rytmus a ve spojení s bicími vytváří plnohodnotnou rytmickou sekci, která hudbu oživuje.

Provozovatel

KUPE

Janská 7
Janská
746 01 Opava
Tel.:
+420 605 931 025
Email:
info@kupecko.cz
WWW:
https://www.kupec...
GPS:
49,933118 17,910670
 
Region:
Moravskoslezský kraj
Oblast:
Opavské Slezsko
Město:
Opava
Tipy na výlet:
Opava a okolí
 

Cena

Cena: 250 Kč

Snížená cena: 230 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Švédská kaple – mimořádná prohlídka

Každá prázdninová neděle.
Opava, Moravskoslezský kraj

Po stopách opavské šlechty – komentovaná prohlídka

Před Obecním domem, Ostrožná ul.
Opava, Moravskoslezský kraj

Animákum

Galerie Eisler.
Opava, Moravskoslezský kraj

Městský hřbitov – komentovaná prohlídka na téma Opava hlavním zemským městem

Hlavní brána Městského hřbitova, Otická ul.
Opava, Moravskoslezský kraj

Coloribus Spectaculi – David Žídek

Foyer kavárny Obecního domu.
Opava, Moravskoslezský kraj

Janáček & Šoltis – jazz duo

Arkády – Dvořákovy sady.
Opava, Moravskoslezský kraj

Opavské hradby – komentovaná prohlídka

Před Obecním domem, Ostrožná ul.
Opava, Moravskoslezský kraj

Výtvarné plenéry s Míšou Novou

Arkády – Dvořákovy sady.
Opava, Moravskoslezský kraj

Galerie Kupe v Opavě

Kupe je kulturně-umělecký prostor, kde se potkává současná kultura a umění napříč žánry a který přináší komplexní divácký zážitek.
Opava, Moravskoslezský kraj

Vodárenská věž v Opavě

Vodárenská věž vznikla na opavském nádraží v roce 1892. Po několika přístavbách dosáhla současné výšky 19 metrů. Nejcennějšími dochovanými prvky jsou původní ocelové, nýtované nosníky a také jedna nádrž na vodu z roku 1892. V současnosti prochází rekonstrukcí a mění se na multifunkční prostor.
Opava, Moravskoslezský kraj

Knihovna Petra Bezruče v Opavě

Knihovna Petra Bezruče s čítárnou a studovnou kromě výpůjček knih a periodik poskytuje bibliograficko-informační služby, půjčuje hudební nosiče i DVD, specializuje se na meziknihovní výpůjční služby a pořádá také výstavy, přednášky či besedy.
Opava, Moravskoslezský kraj

Muzeum patologie v Opavě

Muzeum patologie je součástí oddělení patologické anatomie, které bylo založeno profesorem Aloisem Maternou v roce 1911 a patří k velkým vzácnostem. Obdobné sbírky tekutinových preparátů jsou součástí lékařských fakult, ale bez možnosti návštěv pro veřejnost.
Opava, Moravskoslezský kraj

Slezské zemské muzeum – historická výstavní budova

Slezské zemské muzeum je nejstarším veřejným muzeem v Česku. Jeho historie sahá až do roku 1814. Se svými 2 400 000 sbírkovými předměty je zároveň třetím největším muzeem v ČR. Muzeum neplní pouze funkci vědeckovýzkumnou a sbírkotvornou, ale nabízí svým návštěvníkům řadu výstav a kulturních akcí.
Opava, Moravskoslezský kraj

Bludný balvan v Opavě

Kvádrovitý bludný balvan je největším dosud nalezeným bludným balvanem na Opavsku. Nachází se na Praskově ulici.
Opava, Moravskoslezský kraj

A7 Street Dance Group – výuka streetových tanenčních stylů

A7 Street Dance Group vznikla v Olomouci v roce 2004 jako Taneční Skupina Agentury7. Dnes máme své zastoupení v sedmi městech ČR. Věnuje se streetovým tanečním stylům – Hip Hop, House dance, Breakdance, Electricboogie a Disco dance.
Opava, Moravskoslezský kraj

Muzeum ošetřovatelství v Müllerově domě

Prohlídka Muzea ošetřovatelství v Opavě vyvolává úžas i husí kůži. Muzeum ošetřovatelství v prvním patře Müllerova domě vám názorně ukáže, kam se medicína v posledních desetiletích posunula.
Opava, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna U modrého zvonku v Opavě

Kavárna v příjemném prostředí opavského Minoritu s venkovním posezením.
Opava, Moravskoslezský kraj

Restaurace U Tří kohoutů v Opavě

V těsném centru Opavy najdete Restauraci U Tří kohoutů. Přijďte si vychutnat specifickou atmosféru tohoto místa, ať již s rodinou, přáteli nebo třeba s kolegy z práce.
Opava, Moravskoslezský kraj

Bar Myslivna Opava

Přes den jsme kavárna s kvalitní výběrovou kávou, v noci se měníme v bar s trendy koktejly.
Opava, Moravskoslezský kraj

Restaurace u Labužníka v Opavě

Tradiční česká restaurace a bistro u Labužníka se nachází v Opavě. Chystá polední menu a rozváží po městě.
Opava, Moravskoslezský kraj

Evžen Jazz Café Club v Opavě

Stylová hudební kavárna s výbornou muzikou, obsluhou, skvělým pivem i vínem.
Opava, Moravskoslezský kraj

Gustissimo Opava – restaurace, prodejna i kurzy vaření

Jsme italská prodejna v centru malebného města Opavy, která kromě prodeje potravin, káv či vín nabízí také možnost vychutnat si pokrmy připravované našimi kuchaři přímo z nabízených italských produktů.
Opava, Moravskoslezský kraj

Café restaurant Mincovna v Opavě

Jsme milovníci dobrého jídla, pití a zdravého životního stylu. A hlavně, jsme patrioti. Náš kraj máme rádi, a věříme, že je třeba budovat silnou regionální komunitu pro rozvoj nás všech.
Opava, Moravskoslezský kraj

Hotel Koruna Opava

Historie hotelu Koruna v Opavě sahá až do sedmnáctého století. V té době se totiž na místě současného hotelu nacházel hotel U Zlaté koruny.
Opava, Moravskoslezský kraj