Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Lenka Sýkorová – Zlatíčka
Lenka Sýkorová, z cyklu Zlatícka, 2015
Výstavy

Lenka Sýkorová – Zlatíčka

Galerie 4 představuje mezioborovou výstavu z cyklu fotografie a malba výtvarnice Lenky Sýkorové. Vybraná díla na této výstavě vycházejí z fotografického principu “rozhodujícího okamžiku”.
Lenka Sýkorová se narodila 1972 v Plzni. Vystudovala SPŠ textilní v Aši, výtvarnou kulturu na Pedagogické fakultě ZČU v Plzni. Její výtvarná tvorba zahrnuje především grafiku a malbu. V grafických listech se odehrávají jemné přírodní děje zachycené v kaligrafických zkratkách a náznacích prostřednictvím bíle a černé barvy. Naopak její malbu charakterizuje barevnost.
Tu podtrhuje i energický malířský styl. Obrazy vyjadřují pocity týkající se povahy okamžiku, charakteru lidí a dětského světa. Většinu pláten spojuje pohyb, hra dětí, tanec, ale i najdeme mezi nimi i klidné portréty květina kamenů, vodního proudu.

Motivy k ní přicházejí na toulkách městskou a volnou krajinou, na výletech s přáteli a jejich dětmi. Přes období velké barevnosti, která byla v protikladu k bílé barvě grafických listů se i v malbě vrací zpět k jednoduchosti. Barokní hnědé odstíny se zlatou barvou nebo bílé a stříbrné tóny. Tady také nacházíme spojení a odkaz na hliníkové plechy, které jsou výchozím materiálem pro grafické listy.

Chebský masopust 2023

Letošní masopustní průvod se vydá na svoji cestu historickou částí Chebu v sobotu 19. února. Přijďte se i vy společně pobavit s veselým průvodem masek. A nezapomeňte, že jsou to právě masky, které jsou jeho největší ozdobou a mělo by jich být co nejvíce, aby průvod byl pestrý a veselý!
Cheb, Karlovarský kraj

Jaro vstávej!

Prázdninová tvůrčí dopoledne pro děti a mládež v Galerii 4.
Cheb, Karlovarský kraj

Bojují i za nás

Galerie 4 – galerie fotografie představí výstavu z cyklu „Aktualita“ – současnou ukrajinskou válečnou fotografii. Výstava je realizována ve spolupráci s Asociací profesionálních fotografů ČR, Ukrajinské asociace profesionálních fotografů a Czech Photo Center.
Cheb, Karlovarský kraj

Agapé a jiné lásky

Výstava v Klubu G4. Volné sdružení profesionálních fotografů a výtvarníků představuje svou současnou tvorbu.
Cheb, Karlovarský kraj

Pachelbelův dům – krajské muzeum Cheb

Muzeum města Chebu, které patří mezi nejstarší regionální muzea v Čechách bylo otevřeno roku 1874 v bývalém Městském domě, jednom z nejstarších měšťanských domů na chebském náměstí, který bývá po nejznámějším ze svých majitelů označován také jako Pachelbelův dům.
Cheb, Karlovarský kraj

Plastika David a Goliáš v Chebu

Novodobá bronzová socha Jaroslava Róny je umístěná do prázdné niky chebského Špalíčku, směrem k muzeu. Plastika zobrazuje Davida v brnění sedícího na hlavě obra Goliáše.
Cheb, Karlovarský kraj

Kostel sv. Mikuláše v Chebu

Na Kostelním náměstí v Chebu se nachází katolický farní kostel sv. Mikuláše, který je nejstarším chebským kostelem. Svatý Mikuláš je vedle Černé věže a Špalíčku jedním ze symbolů města.
Cheb, Karlovarský kraj

Prohlídková trasa Chebské niky

Tématická prohlídková trasa Chebské niky vás provede po významných chebských památkách a místech v centru města, které je městskou památkovou rezervací již od roku 1981.
Cheb, Karlovarský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Gelateria Corso v Chebu

Výbornou zmrzlinu vyrobenou z přírodních surovin, tradičními postupy výroby a s láskou, nabízí v Chebu.
Cheb, Karlovarský kraj

Gallery Coffee v Chebu

Kavárna s nezaměnitelnou atmosférou vám nabídne nejen výbornou čerstvou kávu, domácí dorty a mnoho dalšího.
Cheb, Karlovarský kraj

Bagel Lounge v Chebu

Houska s dírou uvnitř se jako spousta „imigrantského židovského jídla“ prosadila v Americe. Bagely zaplavily i české kavárny, ale karlovarský podnik na nich staví první poslední. A rozrostl se o další pobočky a to třeba i v Chebu.
Cheb, Karlovarský kraj

Bagel Lounge Cheb

Je libo lahodnou snídani, snack či snad jen bagel? Vydejte se do Chebu. Přímo na náměstí tam totiž funguje Bagel Lounge.
Cheb, Karlovarský kraj