Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Lední medvědi se zabydleli v ostravském Avionu
Akce pro děti

Lední medvědi se zabydleli v ostravském Avionu

Lední medvědy na severu Moravy jen tak nespatříte. Pokud však navštívíte Avion Shopping Park v Ostravě-Zábřehu, narazíte hned na několik těchto bílých šelem.
V obchodním centru totiž, navzdory jaru, jež panuje za okny, zavládla opravdová zima, kterou dokreslují právě scenérie s ledními medvědy. Ty mohou návštěvníci obdivovat až do 9. února. A nejen to. Každý všímavý návštěvník díky výstavě zjistí spoustu zajímavostí ze života těchto roztomilých přátel ze severního pólu. Ti nejšikovnější, kteří si o ledních medvědech zapamatují nejvíce a zapojí se do soutěže, mohou vyhrát dárkové poukazy Avionu.

Víte například, čím se živí lední medvědi, jak často se koupou nebo jestli opravdu prospí celou zimu? Pokud ano, neváhejte a přijďte! A pokud ne, přijďte také, dozvíte se spoustu novinek a zajímavostí. Přijďte se podívat na jediné lední medvědy na Moravě. A navíc, Avion vám na svých webových stránkách přináší návod, jak se stát polárním stavitelem a postavit si pravé iglů. Uhodnete, o kolik může být vyšší teplota uvnitř iglú?

Formula Student Ostrava – Svět techniky v Ostravě

Hlavními výstavními kousky jsou dva monoposty z univerzitních dílen.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

32 vrcholů Beskyd

Máš rád výzvy a chceš poznat pohoří Beskyd? Tak teď jedna velká výzva stojí právě před tebou! Ulož si seznam 32 vrcholů Beskyd, vyjdi kopec, zapiš si datum a čas a hurá na další kopec. Máš na to celý rok a pořadí je jen na tobě.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Colours of Ostrava 2023 – multižánrový hudební festival

20. ročník mezinárodního festivalu Colours of Ostrava se koná 19. – 22. července 2023, kdy opět proběhne s rozsáhlým programem v unikátní industriální oblasti ostravských Dolních Vítkovic.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ostrava zpívá gospel

9. ročník projektu Ostrava zpívá gospel.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

E-motion park Ostrava

Naproti Avion Shopping Parku v Ostravě najdete výjimečný zábavní park.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ski Areál Ostrava – Ski65 – indoor lyžování a běžecké lyžování celoročně

V Ostravě, v hale, je postavena “sjezdovka” na celoroční lyžování. Vedle ní stojí nekonečný běžkařský okruh. Dva evoluční stroje, dostupné bez omezení teploty, množství sněhu, zasněžování. Jedná se o typické zimní sporty pod střechou, indoor lyžování bez sněhu.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

FunPark Žirafa v ostravském Avionu

V květnu 2015 zahájil v ostravském Avion Shopping Parku provoz oblíbený a v mnoha ohledech unikátní dětský zábavní park Žirafa. Děti si zde mohou užít neuvěřitelné množství nápaditých prolézaček, jedinečné 7D kino či dětské trampolíny.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Dětský koutek Žirafa v Ostravě

Funpark Žirafa se může pochlubit více než 90 nejmodernějšími atrakcemi pro děti a dospělé. Také díky tomu patří Funpark v Ostravě mezi největší zábavní parky v České republice.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Akord nabízí ubytování v Ostravě

Hotel Akord nabízí ubytování v klidné části Ostravy. Moderně zařízené pokoje byly zrekonstruovány v roce 2014. Hotel nabízí komfort a pohodlí v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích, v bezprostřední blízkosti najdete lesopark Bělský les, Aquapark.
Ostrava-Jih, Moravskoslezský kraj

Zámek Zábřeh – komfortní ubytování a gastronomie na zámku

Opuštěné a polorozpadlé šlechtické sídlo znovu ožilo jako historická scéna pro vaše zážitky. V letech 2004-2007 byl zámek rekonstruován, aby se v září 2007 vrátil jako designový historický hotel, domácí pivovar Pikard (obnoven po 400 letech), restaurant a pivní & vinné koupele.
Ostrava-Jih, Moravskoslezský kraj

Minipivovar Pikard na zámku Zábřeh v Ostravě

Zámecký minipivovar Pikard v Zábřehu byl obnoven v letech 2004-2007. Tradice vaření piva zde byla dokladována již v roce 1652. Později byla vzhledem k pohnuté historii celého objektu přerušena.
Ostrava-Jih, Moravskoslezský kraj

Best Western hotel Vista Ostrava

Kompletně zrekonstruovaný Best Western Hotel Vista nabízí širokou škálu služeb pro firemní a konferenční klientelu. Moderně zařízené hotelové pokoje, gurmánský Restaurant Buena Vista, nové konferenční sály a profesionální a osobní přístup k hostům, zpříjemní Váš pobyt v Ostravě.
Ostrava, Moravskoslezský kraj