!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Kůň 2012 - mezinárodní výstava koní a všeho, co k nim patří

Kůň 2012 - mezinárodní výstava koní a všeho, co k nim patří

Kdy 21. září 2012 9:00 - 23. září 2012 18:00 Výstavy
Od pátku 21. září do neděle 23. září proběhne na Výstavišti v Lysé nad Labem mezinárodní výstava koní a všeho, co k nim patří - Kůň 2012. Na této výstavě si můžete prohlédnout mnohá plemena koní chovaná v České republice - na ruce, ale také v akci na předvadišti.
Na výstavišti se představí čtyřspřeží Starokladrubských běloušů a vraníků, Frísští a Kinsští koně, dále budou předvedena teplokrevná, plnokrevná, chladnokrevná, sportovní, historická i malá plemena, poníci a miniaturní koně. V odpoledním programu budou k vidění také vozatajské ukázky, westernová show, ukázky jízdní policie, dámy v sedle, drezura, ukázky parkuru, kostýmní vystoupení, pushbal a mnoho dalšího. Všechny koně, které návštěvníci uvidí na venkovním předvadišti v akci, si během celé výstavy budou moci prohlédnout v hale A1, kde budou ustájení.

Návštěvnici si budou moci zakoupit potřeby pro chovatele, jezdce, veterinární přípravky, krmivové doplňky, přívěsy, stájové technologie, kovářské zboží, odbornou literaturu a nebude chybět ani poradenství pro chovatele. Zajímavostí letošního ročníku je účast dvou vítězů Velké pardubické Steeplechase – anglického teplokrevníka Peruána, který vyhrál v roce 1998 a 1999 vždy s jezdcem Zdeňkem Matysíkem. Druhou hvězdou je další vítěz Velké pardubické Steeplechase – kůň Decent Fellow s žokejem Josefem Bartošem a to při 116. ročníku VP v roce 2006. Účast přislíbil letošní vítěz letních OH v Londýně – moderní pětibojař David Svoboda.

V rámci výstavy bude rovněž probíhat divácká anketa o hodnotné ceny od našich sponzorů. Hlavní výhrou však bude živé hříbě Norického koně. Žokej, chovatel a majitel koní pan Josef Váňa bude při výstavě osobně přítomen v pátek 21. 9. a zúčastní se slavnostního zahájení.

Pro veřejnost je otevřeno denně od 9,00 do 18,00 hodin.
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 9. 2012

Ubytování a restaurace v okolí

Pezion Alfa Lysá nad Labem

Pezion Alfa Lysá nad Labem

Lysá nad Labem, Střední Čechy
Restaurace U Krále Václava Lysá nad Labem

Restaurace U Krále Václava Lysá nad Labem

Lysá nad Labem, Střední Čechy
Restaurace U Bílé labutě Lysá nad Labem

Restaurace U Bílé labutě Lysá nad Labem

Lysá nad Labem, Střední Čechy
Restaurace a pizzerie Gurmán v Lysé nad Labem

Restaurace a pizzerie Gurmán v Lysé nad Labem

Lysá nad Labem, Střední Čechy