!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Kometa Neowise a Jupiter se Saturnem na letním nebi
Kometa Neowise a Jupiter se Saturnem na letním nebi
"> ">
9.7.
15.8.
+ Přidat foto
Společenské akce

Kometa Neowise a Jupiter se Saturnem na letním nebi

Kdy 9. červenec 2020 – 15. srpen 2020
Od 9. července 2020 je na nebi dobře pozorovatelná kometa Neowise. Nad obzorem zůstane po celou noc a bude ji možné spatřit pouhýma očima. Navíc bude viditelná až do poloviny srpna.
Kometa Neowise, která byla v posledních dnech pozorovatelná jen velmi brzy ráno se ukáže milovníkům noční oblohy od 9. řervence po celou noc, kdy bude zářit nad obzorem. Viditelná je pouhýma očima a na nebi zůstane až do poloviny srpna. Ideální podmínky k pozorování komety budou příští týden, kdy kometu nebude "rušit" úplňkový svit Měsíce. Kometa patří mezi nejjasnější nebeské objekty svého druhu za posledních 13 let. Kometa nezapadne za obzor a uvidíte ji ráno a večer nízko nad severo-severozápadním obzorem. Na obloze se jeví jako mlhavý obláček s delším, ještě mlhavějším ohonem.

Kometa C/2020 F3 (Neowise) byla objevena byla na konci března družicí NEOWISE a přísluním prošla 3. července. O dva dny později pozorovali kometu na palubě Mezinárodní kosmické stanice (ISS).

O působivou podívanou se nyní na obloze starají také planety Jupiter a Saturn. To jsou opravdu mimořádně jasné objekty viditelné v podstatě celou noc. Jsou také poměrně blízko od sebe. Jupiter je nepřehlédnutelný - nejjasnější objekt na obloze po téměř celou noc, Saturn pak září slaběji. Mars se objevuje okolo 2. hodiny ranní, ve 3:30 vycházá poměrně jasná Venuše.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 8. 7. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Tree house Hrusice

Tree house Hrusice

Hrusice, Střední Čechy
Skleněný dům na stromě v Hrusicích

Skleněný dům na stromě v Hrusicích

Hrusice, Střední Čechy
Hotel Samechov v Posázaví

Hotel Samechov v Posázaví

Chocerady, Střední Čechy