Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Destruction Derby Race 5
destruction Derby Race5
Sportovní akce

Destruction Derby Race 5

Destruction Derby Race 5 na Autodromu v Sosnové u České Lípy.

Stejně jako v loňském roce využije Destruction Derby 5 profesionálního zázemí autodromu v Sosnové a vedle atraktivního závodění nabídne i bohatý doprovodný program. Oběma víkendovými dny provází netradičním způsobem mistr rýmovaného komentáře M.C. Kajag. Pro diváky je připraveno několik soutěží, autogramiády známých osobností a sportovců, koncerty a večerní party s D. J. Uwou.

Přímo na trati, kde se nachází i několik divácky atraktivních skoků, se pak budou odehrávat rozjížďky 6-10 vozů, během nichž se budou závodníci snažit svého soupeře vyřadit bouráním. To má ovšem svá přísná pravidla a bezpečnost závodníků je na prvním místě a postupují jen ti nejlepší! Závodit se bude jak v kategorii mužů, tak kategorii žen (loni se jich na start postavilo rovných 20). Cenou pro vítěze velkého finále je dovolená v Itálii. Svou speciální kategorii mají V. I. P. osobnosti. 

Loni v této kategorii startovali například členové kapely Divokej Bill Václav Bláha, Štěpán Karbulka a Václav Noid Bárta nebo členové kapely Dual Story Boyz. Letos už svou účast opět přislíbil Václav Bláha, který na loňský ročník vzpomíná s nadšením.

Loni čítala startovní listina 100 závodníků a do ochozů areálu v Sosnové přišlo přes 5000 diváků. Letos je očekáváno až 150 závodníků a zhruba 6000-8000 diváků, kteří se během celého víkendu určitě nebudou nudit. Pro návštěvníky, kteří na Demolition Derby 5 vyrazí se svými dětmi bude připraven skákací hrad, trampolína, pro ty větší pak pinball, airbrush tetovačky a další atrakce. Vstupné na každý ze závodních dnů činí pouhých 50 Kč. A pozor, závodí se za každého počasí! 

Letos jsou připraveny nové tribuny pro zhruba 1000 lidí. Ve své podstatě se jedná o nejlevnější formu závodění u nás, pokud máte vlastní auto, startovné je 400 Kč.

Časový harmonogram

Pátek 4.7. 13:00 – 00:00 p řejímky 21:00 Independent rock live party

Sobota 5.7. 09:00 za čátek rozjížděk 12:00 rozjí žďky kategorie ženy závod VIP osobností 19:00 Miss Destruction Derby DJ Uwa a DJ Ludwig von House

Neděle 6.7. 09:00 za čátek rozjížděk 15:00 finále

Novoroční výstup na Říp

Zahajte Nový rok výstupem na horu Říp.
Česká Lípa, Liberecký kraj

Všudybud 2023

Všudybud opět na vodním hradě Lipý a v okolí!
Česká Lípa, Liberecký kraj

Zimní prohlídky zámku Zákupy

Zimní okruh je v provozu od 1. listopadu 2022 do 3. dubna 2023. Všechny místnosti zimního okruhu jsou bohatě zařízeny nábytkem, obrazy, porcelánem, loveckými trofejemi atd. Součástí zimního okruhu je i historická zámecká kuchyně v přízemí zámku.
Zákupy, Liberecký kraj

Zimní prohlídky zámku Zákupy

Zimní okruh je v provozu od 1. listopadu 2022 do 3. dubna 2023. Všechny místnosti zimního okruhu jsou bohatě zařízeny nábytkem, obrazy, porcelánem, loveckými trofejemi atd. Součástí zimního okruhu je i historická zámecká kuchyně v přízemí zámku.
Zákupy, Liberecký kraj

Kozí farma Nový Dvůr v Sosnové

Nový Dvůr se nachází u obce Zahrádky a Sosnová u České Lípy. Sám statek má více než dvěstěletou historii. Farma je zaměřena na chov české kozy hnědé, krátkosrsté a na produkci kozího mléka a produkci výrobků z kozího mléka.
Sosnová, Liberecký kraj

Národní přírodní památka Peklo u České Lípy – místo, kde kvetou koberce bledulí jarních

Naučná trasa Peklem, kaňonovitým údolím Robečského potoka, vede v délce 8 km mezi obcemi Zahrádky a Česká Lípa. Cestou projdete nejen malebnými osadami s lidovou architekturou, ale na jaře po cestě uvidíte tisíce bledulí.
Zahrádky, Liberecký kraj

Škola bojového umění Dai Sho Jutsu

Hledáte smysluplnou volno časovou aktivitu pro své dítě nebo sami pro sebe? Zkuste zadarmo trénink na zkoušku u nás.
Česká Lípa, Liberecký kraj

Vyhlídka Hůrka v České Lípě

Vyhlídka Hůrka se nachází v okrajové části České Lípy – Svárov. Z oplocené dřevěné plošiny na skalnatém vrchu se nabízí krásný výhled na celé město i okolní kopce.
Česká Lípa, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Na Kopečku Česká Lípa

Zrekonstruovaný penzion Na Kopečku poskytuje ubytování prvotřídní kvality v klidném prostředí města Česká Lípa.
Česká Lípa, Liberecký kraj

Hotel Olympia v České Lípě

Tříhvězdičkový Hotel Olympia nabízí komfortní ubytování ve dvoulůžkových a jednolůžkových pokojích a 4 prostorných suitách v centru České Lípy. Využít zde můžete i vlastní relax centrum.
Česká Lípa, Liberecký kraj

Bistro U Řezníka v České Lípě

Unikátní bistro kde se pojí kvalitní suroviny, řemeslo a tradičních postupy za přijatelnou cenu. Všechna jídla v bistru jsou vařena s láskou a péčí z čerstvých lokálních surovin. Prostor je co možná nejvíc otevřený a útulný, včetně kuchyně, kde vidíte kuchařům pod ruce.
Česká Lípa, Liberecký kraj

Pivovar Lípák z České Lípy

Rozhodli jsem se České Lípě navrátit tradici vaření zlatavého moku. Náš pivovar je zatím tzv. „létající,“ což znamená, že nám pivovar v Kunraticích poskytuje své prostory i vybavení a Pivovar Lípák si tak může uvařit vlastní pivo na základě své roky prověřené receptury.
Česká Lípa, Liberecký kraj