Úvod > Kalendář akcí > Cena Eliota – zakončení parkurové sezóny v Chuchli
Cena Eliota – zakončení parkurové sezóny v Chuchli
"> "> "> ">
7.10.
9.10.
Přidat foto
Sportovní akce

Cena Eliota – zakončení parkurové sezóny v Chuchli

Parkurovou sezónu v Chuchle Areně Praha zakončí čtvrtý ročník Ceny Eliota. Třídenní parkurové závody se konají na počest legendárního parkurového jezdce Františka Ventury a jeho famózního koně Eliota.
Legendární parkurový jezdec František Ventura se svým famózním koněm Eliot dosáhl ve své kariéře mnoha významných úspěchů, ale tím největším bylo historické vítězství na Letních olympijských hrách v roce 1928 v Amsterdamu. Od té doby se to zatím žádnému českému jezdci nepodařilo. Ještě před olympijskými hrami vytvořili s Eliotem i český rekord ve skoku mohutnosti, když zdolali zeď o výšce 183 cm.

Cena Eliota se v Chuchli jezdí od roku 2019. Těšit se můžete na víkend prvotřídního parkuru v podání předních českých jezdkyň a jezdců. Vrcholná soutěž proběhne v neděli s obtížností T* (maximální výška překážek 145 cm).

Psi mají vstup povolen, ale pouze na vodítku. Příchozí se mohou těšit na dobroty z food trucků. Při příznivém počasí se pro děti uskuteční jízdy na ponících zdarma (so+ne), k dispozici budou mít skákací hrady a venkovní hřiště.
 

Základní pravidla parkurových soutěží

Jezdec s koněm musí projet danou trasu s překážkami s co nejmenším počtem chyb a v co nejkratším čase. Jednotlivé překážky jsou označeny čísly, aby jezdci věděli, v jakém pořadí a směru je musí překonat. Překážky jsou vysoké od 80 cm do 160 cm, což je nejvyšší obtížnost, která je zařazená třeba na olympijských hrách nebo mistrovství světa. Existuje i speciální soutěž – skok mohutnosti, při které se jezdci pokouší přeskočit co nejvyšší překážku a současný světový rekord je 2,47 m.

Za chyby v parkuru se považuje shození bariéry, tedy porušení výšky nebo šířky skoku, zastavení, kdy kůň odepře poslušnost a nechce překážku skočit nebo pád jezdce či koně i s jezdcem. Tyto chyby jsou penalizovány tzv. trestnými body a případně vyloučením ze soutěže. Jezdec s nejnižším počtem trestných bodů vyhrává.

Provozovatel

Chuchle Arena Praha, s.r.o.

Radotínská 69
159 00 Praha 5
Tel.:
+420 604 298 150
WWW:
https://www.chuch...
GPS:
50,008980 14,389583
 
Region:
Praha
Město:
Praha 5
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka:vstup volný

 

Časová náročnost

2,5 hodiny