Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Bitva u Chlumce, Přestanova a Varvažova z roku 1813
Historické a vojenské akce

Bitva u Chlumce, Přestanova a Varvažova z roku 1813

Bitvy u Chlumce, Přestanova a Varvažova byly vojenskými událostmi války 6. koalice. Tato válka se rozhořela v roce 1813 počátečním spojenectvím Ruska a Pruska, ke kterému se přidala Anglie a Švédsko.
209. výročí bitev u Chlumce, Varvažova a Přestanova.
Hlavní část vzpomínkových akcí bude v sobotu 3. 9. v prostoru – Chlumec za Horkou – pole mezi Chlumcem a Žandovem, kde bude jak bojiště tak i vojenské ležení otevřené pro veřejnost. Na bojišti bude postavena část vsi – Varvažova – podstávkových domů, typických pro tuto obdlast krušnohoří. Proběhnou dvě ukázky z Bitvy u Chlumce z období Napoleoniky 3.9. 2022 na bojišti Pod Horkou – Chlumec + doprovodný program od 11 – 22 hodin.

Páteční vojenský průvod dne 2. 9. 2022 můžete od 18:15 hod. provázet od budovy Kulturního domu v Chlumci, ulicí Nad Školou a ulicí Stradovskou k Jubilejnímu památníku, kde bude vojenský průvod v 19 hod. zakončen mší.


 

Provozovatel

BITVA U CHLUMCE, VARVAŽOVA A PŘESTANOVA 2021

Chlumec, Horka
403 39 Chlumec
Tel.:
+420 608 242 852
Email:
bures@kulm1813.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
bitvauchlumce.cz/...
GPS:
50,701311 13,942473
 
Region:
Ústecký kraj
Oblast:
Krušné hory
Tipy na výlet:
Chlumec a okolí
 

Vstupné

Cena: 70 Kč

 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Miladatlon – triatlon a kvadriatlon 2023

6. ročník závodů. Motto „To dáš!“ platí, protože tu svojí distanci si vybere každý. Rovněž máte možnost absolvovat závod formou štafety.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Bruslení v Ice Aréně Teplice u OC Olympia

Ice Aréna u obchodního centra Olympia Teplice je v provozu od prosince do konce ledna.
Teplice, Ústecký kraj

Akva-Tera burza Teraristika Ústí

Výstavní a prodejní setkání chovatelů exotických zvířat, akvaristů a flory v Ústí nad Labem. Přijďte navštívit tuto burzu zvířat, která se koná 12x do roka (včetně prázdnin) v Clarion Congress Hotel Ústí nad Labem, vždy v neděli od 09:00h. do 12:00 hod.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Flaška – od demižonů k ruinám aneb 150 let největší lahvárny v monarchii

Novou výstavou s lakonickým názvem „Flaška“ připomene Muzeum města Ústí nad Labem nejen její stopadesátiletou historii, ale i skleněnou lahev coby fenomén mezi obaly.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Stezka Po stopách bitvy u Chlumce

Oblast kolem Chlumce u Ústí nad Labem se v historii stala dějištěm řady významných bitev. Chlumeckem prošla snad všechna válečná tažení do Čech. Bitvy za vlády Přemyslovců, husitská tažení, vojska za 30leté války, v 7letých válkách, napoleonské války, prusko-rakouské střety i 1. a 2. světová válka.
Chlumec, Ústecký kraj

Přírodní koupaliště Varvažov – zatopený lom Oprám

Přírodní koupaliště Varvažov najdete při cestě z Ústí nad Labem na Telnici. Jde o bývalý zatopený lom. Nachází se zde zelení obklopená písečná pláž s pozvolným vstupem do vody.
Telnice, Ústecký kraj

Vyklická cesta – lipová alej v Chabařovicích

Cesta patří k nejstarším cestám, které procházejí Chabařovicemi. Po válce se jí říkalo zkráceně „Alej", protože je lemována lipovou alejí vysázenou za přispění dnes již neexistující obce Vyklice v roce 1897.
Chabařovice, Ústecký kraj

Parní mlýn Josefa Popela v Chabařovicích

Původně vodní mlýn později přestavěný na parní průmyslový areál dlouho chátral Od roku 2022 probíhá jeho přestavba na multifunkční obchodně společenský prostor. Bude zde centrum služeb, kanceláře i kavárna.
Chabařovice, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Horský hotel Komáří vížka s rozhlednou

Horský hotel s rozhlednou Komáří vížka stojí na vrcholu hory Komáří hůrka (808 m) v Krušných horách, nad městem Krupka. Horský hotel nabízí široký výběr jídel domácí kuchyně i možnost ubytování.
Krupka, Ústecký kraj

Piknik Ústí

Evropa na dece? Tohle je ústecký Piknik! Anglická snídaně, belgické vafle, francouzské quiche a vína, španělské tapas, český cider. A to všechno opravdu na dece na velké zahradě za bistrem Piknik.
Ústí nad Labem-město, Ústecký kraj

Růžový hrádek Krupka

V prostředí středověké zříceniny hradu z počátku 14. století se v současné době nachází restaurace a pension.
Krupka, Ústecký kraj

Cup – coffeeup

Lidi na super kavárnu v Ústí čekali, takže palce šly okamžitě nahoru. Lukáš Slavík a jeho tým vytvořil útulné prostředí ze suterénu činžáku. A protože je to město na cestě do Berlína, headbarista, bratr Lukáše, Ondra Slavík, střídá pražírny pražské a berlínské.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj