!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Antonín Malý - Czech Pes Photo
Antonín Malý - Czech Pes Photo
"> "> ">
3.7.
30.12.
+ Přidat foto
Výstavy

Antonín Malý - Czech Pes Photo

Kdy 3. červenec 2020 – 30. prosinec 2020
Muzeum fotografie a moderních obrazových médií pořádá ve čtvrtek 2. července 2020 v 17 hodin vernisáž výstavy nazvané Antonín Malý / Czech Pes Foto. Jedná se o výstavu významného českého fotografa, držitele zvláštní ceny poroty Czech Press Photo za rok 2003 a 2006.
Antonín Malý se svému řemeslu vyučil na pražské FAMU a od té doby pracuje jako fotograf-výtvarník na volné noze.  Za svůj profesní život vystřídal celou řadu žánrů, od reklamní a propagační fotografie přes krajinářskou černobílou fotografii až po grafickou tvorbu gramofonových obalů desek či tvorbu divadelních plakátů. 
V průběhu času se jeho hlavní výtvarnou činností stalo fotografování psů, což doložil v roce 2005 výstavním projektem Czech Pes Foto, který se uskutečnil v pražské Komorní galerii Josefa Sudka. Téma psa také využívá pro charitativní účely. Každoročně poskytuje několik ilustračních fotografií nadaci Leontinka, pro Útulek v Troji vydal sérii psích portrétů k tiskovým účelům. Asi nejvýznamnější Malého počin v této oblasti je vytvoření kalendáře pro Nadační fond Mathilda na podporu vodicích psů. S těmi na jeho fotografiích zapózovaly významné české osobnosti jako Václav Havel, Miloš Forman, Marta Kubišová a další. 

Antonínu Malému vyšly dvě fotografické publikace. První z nich s názvem “Psi, Dogs, Hunde...” obsahuje autorský výběr psích fotografií od roku 1968, přičemž jsou tam psi zachyceni jednak prostřednictvím klasické černobílé fotografie a jednak také pomocí tzv. digitální manipulace. Další publikací je příručka nazvaná “Jak fotografovat psy a jiná zvířata” a jedná se o populárně-technickou učebnici toho, jak se zdokonalit ve fotografování psů i dalších zvířat a představuje zde tipy, které můžou zájemci při své fotografické tvorbě využít. 

Výstava bude pro návštěvníky přístupná až do konce tohoto roku, konkrétně do 30. prosince 2020. 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 8. 7. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Na Samotách

Penzion Na Samotách

Jindřichův Hradec, Jižní Čechy
Ubytování v barokní sýpce - Galerie Špejchar

Ubytování v barokní sýpce - Galerie Špejchar

Jindřichův Hradec, Jižní Čechy
Hotel Frankův Dvůr - relaxace uprostřed přírody

Hotel Frankův Dvůr - relaxace uprostřed přírody

Jindřichův Hradec, Jižní Čechy
Kavárna a cukrárna Florián

Kavárna a cukrárna Florián

Jindřichův Hradec, Jižní Čechy