Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Adventní pohádkové čtení v Chebu
Akce pro děti

Adventní pohádkové čtení v Chebu

Galerie výtvarného umění v Chebu zve všechny pohádkomily, kteří mají rádi legraci a veselé šprýmování, na Adventní pohádkové čtení z knih Josefa Lady u příležitosti jeho výstavy. Začátky čtení jsou v 15:30 hodin.
8. ročník tradičního pohádkového maratónu nás zavede do světa venkovských dětí, pohádkových bytostí i polidštěných zvířátek, kterým není cizí lecjaká lotrovina a vypečený kousek. Napínavými příběhy s často nečekaně úsměvným koncem nás letos opět provedou herci Západočeského divadla v Chebu, Radmila Urbanová a Jindřich Skopec.

Program:
29. listopadu
O ebenovém koni, O hadí princezně a zlatém klíčku 

6. prosince
Pták Ohnivák a liška Ryška, O ošklivém káčátku

13. prosince
O vráně, která nemluvila pravdu, O králíčkovi, který pozdě vstával

20. prosince
Kocour v botách, Sviňáček

Začátky vždy v 15,30 hodin

Galerie výtvarného umění v Chebu, náměstí Krále Jiřího z Poděbrad 16, II. patro, vstup zdarma

Provozovatel

Galerie výtvarného umění v Chebu

náměstí Krále Jiřího z Poděbrad 16
350 46 Cheb
Tel.:
+420 354 422 450
Email:
ingo@gavu.cz
WWW:
www.gavu.cz
GPS:
50,078849 12,371370
 
Region:
Karlovarský kraj
Oblast:
Západočeské lázně
Město:
Cheb
Tipy na výlet:
Cheb a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Chebský masopust 2023

Letošní masopustní průvod se vydá na svoji cestu historickou částí Chebu v sobotu 19. února. Přijďte se i vy společně pobavit s veselým průvodem masek. A nezapomeňte, že jsou to právě masky, které jsou jeho největší ozdobou a mělo by jich být co nejvíce, aby průvod byl pestrý a veselý!
Cheb, Karlovarský kraj

Agapé a jiné lásky

Výstava v Klubu G4. Volné sdružení profesionálních fotografů a výtvarníků představuje svou současnou tvorbu.
Cheb, Karlovarský kraj

Jaro vstávej!

Prázdninová tvůrčí dopoledne pro děti a mládež v Galerii 4.
Cheb, Karlovarský kraj

Výroční zpráva – 37 let G4

Odložená výstava ze sbírky studijního a dokumentačního materiálu galerie k 35. výročí založení Galerie 4, které oslavila v roce 2020, z důvodu pandemie se ale nemohla uskutečnit. Výstava představí výsledky workshopů, dokumentární fotografie akcí a práce dříve vystavujících autorů.
Cheb, Karlovarský kraj

Galerie výtvarného umění v Chebu

Galerie výtvarného umění v Chebu je orientovaná na české umění 19. a 20. století a na gotické umění z historického regionu Chebska. Nejkvalitnější díla ze sbírkových fondů si můžete prohlédnout v několika expozicích, které galerie neustále doplňuje.
Cheb, Karlovarský kraj

Retromuseum Cheb

Vzpomínáte, jak vypadala 60., 70. a 80. léta dnes již minulého století? Připomínku doby nedávno minulé najdete v chebském Retromuseu, které sídlí v Schillerově domě, na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad.
Cheb, Karlovarský kraj

Prohlídková trasa Pod střechami chebských domů v Chebu

Turistické infocentrum města Chebu připravilo prohlídkovou trasu, která vás provede po půdách městských domů na chebském náměstí. Představí vám technickou památku vysoké historické hodnoty – krovy zkonstruované v různých staletích.
Cheb, Karlovarský kraj

Chebský Špalíček a další zajímavosti města Cheb

Společenským, kulturním a hospodářským centrem západních Čech je město Cheb. Málokteré město se může chlubit tak vzácnými památkami, jako je Chebský hrad s Černou věží či symbol města Špalíček s ostatními dochovanými měšťanskými domy, který vytváří neopakovatelnou atmosféru chebského náměstí.
Cheb, Karlovarský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Pivní Skaut v Chebu

Pivovar s originálním názvem Pivní Skaut se nachází v suterénu restaurace Hvězda na chebském náměstí Jiřího z Poděbrad. Na čepu bývají piva Hvězda 11° světlý ležák, 13° tmavý ležák a 14° IPA.
Cheb, Karlovarský kraj

Bagel Lounge v Chebu

Houska s dírou uvnitř se jako spousta „imigrantského židovského jídla“ prosadila v Americe. Bagely zaplavily i české kavárny, ale karlovarský podnik na nich staví první poslední. A rozrostl se o další pobočky a to třeba i v Chebu.
Cheb, Karlovarský kraj

Bagel Lounge Cheb

Je libo lahodnou snídani, snack či snad jen bagel? Vydejte se do Chebu. Přímo na náměstí tam totiž funguje Bagel Lounge.
Cheb, Karlovarský kraj

Pivni lok v Chebu

Přijďte si vybrat z nejširšího pivního sortimentu v celém karlovarském kraji. Široký sortiment lahvového piva v našich lednicích a 6 druhů čepovaných piv na čepu.
Cheb, Karlovarský kraj