Úvod > Aktuality > V libereckém EkoParku zapomenete žít život online!

V libereckém EkoParku zapomenete žít život online!

Vydáno 24. srpna 2016 Zážitky
V Prvním volnočasovém EkoParku v Liberci zjistíte, že mobil, tablet a být stále „online“ k životu vlastně nepotřebujete. První etapa EkoParku o rozloze více než 5 000 m² je téměř hotová. Nabízí mnoho originálních interaktivních přírodních prvků, které umožňují svým návštěvníkům široké spektrum aktivit. Celý park je zároveň koncipován i jako jedna velká "lesní kavárna" s dostatkem míst na sezení. Každý si může vybrat to své místo ve skrytu lesa, kde si výtečnou kávu a občerstvení vychutná. EkoPark je o prázdninách otevřen každý den za hezkého počasí od 9 do 19 hodin.
Ekopark LiberecUnikátní místo, které nedaleko centra Liberce leželo ladem se proměnilo v zelenou oázu díky zapálení jeho tvůrce Stanislava Šťastného, který si tak splnil svůj klukovský sen. Ve volnočasovém areálu tak najdete: relaxační prvky určené pro pobyt v přírodě, piknikové paloučky, vyhlídkové rozhledny pro pozorování a naslouchání zvukům přírody, ale i pro přespání ve volné přírodě, obří pískoviště, prolézačky, kniho-budky, houpací sítě, hmyzí hotely, kontaktní mini zoo, čapí hnízdo z větví, dětské bludiště, přírodní stezku pro chůzi na boso tzv. smyslový chodníček, interaktivní javorový altánek plný dřevěných skládaček a blátivou kuchyní nebo originální dřevěné sochy na které je přikázáno sahat a mnoho dalšího.

Ekopark LiberecSoučástí parku je jedinečná Open Stage uprostřed zeleně, která nabízí umělcům a dalším performerům možnost realizace jejich tvorby a snů. Celý prostor parku působí jako jeden velký amfiteátr, téměř odevšad je vidět na Open Stage. Pro sportovní účely a zdravý životní styl je v parku k dispozici crossfit/workoutové hřiště - venkovní posilovna pro procvičení celého těla. V průběhu sezony si dále můžete v EkoParku zasportovat i při organizovaných volnočasových aktivitách např.: lekce jógy, tai-chi s čajovým rituálem, cvičení maminek s kočárky, sebeobrana Kravmaga, tanec a další.

EkoPark naleznete na Liberecké cyklostezce u zadní brány stadionu U Nisy (FC Slovan Liberec). Pěšky z centra se sem dostanete po Liberecké cyklostezce, stačí se držet cyklostezky a dojít téměř k zadní brané stadionu U Nisy. Vstup do EkoParku je hned po levé straně po překročení malého postu přes Jizerský potok. Autem lze zaparkovat na parkovišti naproti benzinové stanici Benzina (viz. obrázek 1), a následně pokračujete pěšky k cyklostezce. EkoPark je o prázdninách otevřen denně od 9 do 19 hodin, vstupné je 60 Kč pro dospělé a 40 Kč pro děti.
První volnočasový EkoPark Liberec

První volnočasový EkoPark Liberec

Příroda, ekopobyt, dokonalé sepětí s přírodou, aktivní odpočinek a relaxace, to vše je hlavní prioritou EkoParku v Liberci.

Další aktuality

10.1.
2019
Zima je v libereckém Babylonu ve znamení zábavy

Zima je v libereckém Babylonu ve znamení zábavy

Českolipsko a Jizerské hory | Zážitky