Úvod > Výlety > Zamilovaná místa týmu CzechTourismu > Zážitkový pobyt nedaleko Mikulova

Zážitkový pobyt nedaleko Mikulova

Penzion a ekofarma Jáňův dvůr se nachází v nejjižnějším koutu naší republiky kousek od Mikulova. Těšit se můžete na rodinnou atmosféru s domácí kuchyní a spoustu možností využití volného času. Čekají vás romantické projížďky na koních, výlety na kolech, procházky po kulturních památkách i vinařská turistika. Pobyt ocení zejména rodiny s dětmi z velkých měst, které chtějí zakusit nefalšovanou venkovskou atmosféru.

Vyjeďte na dovolenou do Jáňova dvora jako Andrea Gregorová

Penzion Jáňův dvůr najdete na česko-rakouském pomezí v tradiční vinařské vesničce Nový Přerov. Ubytovat se můžete v několika dvojlůžkových pokojích s možností přistýlky až pro tři děti. Pro dobrodružnější duše je možné postavit si stan v příjemném zahradním kempu. Součástí objektu je hospůdka, kde vaří jídlo výhradně z domácích lokálních surovin. Delikatesou je zejména jemný kozí sýr, vyráběný přímo na zdejší farmě. Samozřejmostí je široká nabídka vynikajících moravských vín.

Využijte možnosti vyjížďky na koni mezi zrajícími vinohrady a vinařskými vesničkami. Personál Jáňova dvora vám vymyslí projížďku přímo na míru s vyhlídkami na okolní Pálavu, Mikulov i sousední Rakousko a ochutnávkou vína v četných vinných sklípcích. Další možností je vypůjčit si jízdní kolo a vydat se po husté síti moravských vinařských stezek třeba do Pavlova na zříceninu Dívčí hrady.
 

Na kole do Pavlova

Z Nového Přerova se nejprve vydejte částečně podél železniční tratě do Mikulova. Zde si projděte pitoreskní historické centrum s překrásným zámkem tyčícím se na výrazném skalním útesu. Během několika prohlídkových okruhů se dozvíte o zdejší historii a vinařské tradici regionu. Unikátním exponátem je hlavně obří renesanční sud na víno ze 17. století. Krásný pohled na celé město je ze Svatého kopečku u Mikulova s kaplí Božího hrobu. Z centra vás na něj dovede modrá turistická značka. 

Vy ale budete pokračovat po naučné vinařské stezce Mikulov na sever od města. Na cestě směrem ke Klentnici minete zajímavý skalní útvar Kočičí skála s výskytem vzácných druhů rostlin. V Klentnici určitě zavítejte do originální rodinné kavárny Fara s výbornou kávou a bio šťávami z ovoce a zeleniny.
Cyklostezka vás dovede až do Pavlova, jedné z nejkrásnějších vinařských obcí na Mikulovsku. Tady si zamkněte kola a vydejte se pěšky po zelené turistické trase, jinak naučné stezce Děvín, směrem k romantické zřícenině Dívčí hrady (Děvičky) ze 13. století. Před hradem stojí tři skalní útesy, podle pověsti zkamenělé dívky. Odtud také pochází název památky. Z vrcholku se vám otevře jako na dlani pohled na rozsáhlý komplex nádrží Nové Mlýny na Dyji. Během jejich stavby v letech 1975 – 1988 musela být zatopena historická obec Mušov. Smutnou vzpomínkou je jen kostel svatého Linharta na jednom z ostrůvků Věstonické nádrže.

Na zpáteční cestě zajděte v Pavlově třeba do vinařství Paulus, okoštujte víno a zakuste atmosféru historického habánského sklepa.    
Celý popis