Úvod > Výlety > Výlety pro děti > Když se vaše děti nudí, vezměte je do zoo v Troji

Když se vaše děti nudí, vezměte je do zoo v Troji

V současné době se pražská zoologická zahrada může pochlubit 670 druhy a pěti tisíci kusy zvířat, která žijí v pavilonech a expozicích na ploše 50 hektarů. V členitém terénu Trojské kotliny si prohlédnete spousty prostorných výběhů s řadou oblíbených zvířat, například slony, lachtany, hrochy, vydrami či tučňáky.
Obdiv si v pražské Zoo zaslouží také pavilony, například s šelmami nebo vzácnými krokodýly gaviály indickými. V pavilonu Indonéská džungle se setkáte s orangutany i největšími ještěry na světě varany komodskými, v areálu Vodní svět vás zase dobrodružná cesta provede kolem vodních ploch a potoků, kde na jednotlivých ostrovech uvidíte různé opice, například africké guerézy či jihoamerické chápany.
 

Africký dům a Údolí slonů

Slůně MaxmiliánNezapomeňte navštívit i Africký dům se zebrami, žirafami, antilopami a obydleným termitištěm nebo pavilon goril, kde se před několika lety narodila malá gorilka Moja, první gorilí mládě odchované v českých zoo, a její mladší sourozenec Tatu. V expozici Ptačí mokřady můžete kromě člunozobců pozorovat více než 140 ptáků; v mokřadech a čtyřech voliérách žijí ptáci pospolu tak, aby jejich soužití odpovídalo výskytu na jednotlivých kontinentech.

Mezi nejoblíbenější obyvatele pražské zoo patří i benjamínek mezi slony, sameček Maxmilián, který se narodil roku 2016 a žije se svou rodinou v Údolí slonů. A právě areál Údolí slonů je největší a nejnákladnější stavbou v historii zoo. Sestává z moderního vytápěného pavilonu až pro deset slonů, přilehlých venkovních výběhů o ploše 8 080 m2 a návštěvnických stezek, přibližujících život slonů a jejich roli v asijské kultuře. Pavilon je koncipován jako neexpoziční, ale do stájí a zázemí je možné nahlédnout přes prosklenou stěnu na vnitřní vyhlídce. Pohodu slonů zajišťuje množství obohacujících prvků, jako jsou drbadla, pískoviště či bazény. Půl kilometru dlouhá stezka vinoucí se kolem Údolí slonů je plná zážitků. Vychutnat si můžete nejen jedinečné výhledy na početné sloní stádo, ale i jízdu na unikátním sloním trenažéru, desítky originálních asijských artefaktů, domorodou vesnici a dokonce i dva svatostánky.
 

Od velkomlokária do krytu

Mlok CarloNedávno se v zoo otevřelo velemlokárium. Pavilon představuje velemloky v nečekaných pohledech a v prostředí, které přesně odpovídá čínským horám, kde se vyskytují. Současně v pavilonu zoo připomíná literární dílo, které inspirovali – Čapkovu Válku s mloky. Další novinkou je herní areál pro děti v prostorách starého slonince – Rezervace Bororo. Na Zakázance byla otevřena i expozice českých plazů na Zakázance, došlo k vytvoření repliky protileteckého krytu.

Kromě toho tu najdete restaurace, řadu stánků s občerstvením, několik dětských hřišť a další atrakce pro děti i dospělé. Raritou je jednosedačková lanovka, která spojuje horní a dolní část areálu. Děti mohou kromě toho navštěvovat zájmový přírodovědně-chovatelský kroužek pro mladé přírodovědce a příznivce zoologické zahrady. Za vidění stojí rozhodně i nedaleká Botanická zahrada a Trojský zámek.
Celý popis