Úvod > Výlety > Na kole po Česku > Výlet podél Labe a Lhoteckou cyklostezkou

Výlet podél Labe a Lhoteckou cyklostezkou

Nádherný okruh s minimálním převýšením v krajině Polabí. Projedete přes tři lávky, pod čtyřmi mosty, kolem tří jezů s plavebními komorami a třemi Lhotami. Přidáme-li koupání či zastávky na dětských hřištích, je o rodinný výlet postaráno. Čas strávený na trase lze za pomoci vlaku zkrátit (např. ukončením již v Nymburce), nebo v létě naopak prodloužit o koupací zastávky v jezerech Sadská a Poděbrady a přibalit stan. Trasa je ideální i pro jízdu s cyklovozíkem. Celá trasa měří 32 km.
Cyklostezkou podél LabeOd nádraží v Poděbradech (možnost parkování) pojedeme podél lázeňského parku s kolonádou a vodotrysky do Lázeňské ulice, která nás přivede na Riegrovo nám., z něhož budeme pokračovat vlevo Jiráskovou ul. do sadů. Zde uhneme první ulicí vpravo (Rösslerova), přejedeme silnici a okolo kostela se dostaneme k plavební komoře. Následujeme cyklotrasu č. 8240, přejedeme Labe, pokračujeme přímo a vpravo po modré přes silnici, za níž odbočíme vlevo do parku s jezírkem a gotickým kostelíkem.

Jedeme přímo středem Obory okolo stylové restaurace a přes silnici do Přední Lhoty. Místní komunikace nás stále v přímém směru vede do Pískové Lhoty. Na jejím konci se přiblížíme k hlavní silnici, kde začíná nová cyklostezka, po které pohodlně přes Kostelní Lhotu dorazíme až do Sadské.
 

Ze Sadské do Nymburka a zpět do Poděbrad

hradby nymburkPokračujeme po místní silničce k pískovně Jezero (v létě je zde velmi pěkné koupání, travnaté pláže), které objedeme zprava, a tak se dostaneme až k Labi, proti jehož proudu a cyklotrase č. 0019 došlapeme do Píst – tady je možné si po červené značce udělat zajížďku k duně Pískový přesyp u Píst.

Dále pojedeme opačným směrem po cyklotrase 0019 k lávce pro pěší v Nymburce (nezapomeňte si zde prohlédnout zdejší cihlové hradby), kterou přejedeme a napojíme se na frekventovanou cyklostezku podél Labe, po níž dojedeme zpět do Poděbrad.