Úvod > Výlety > Cesty pro zdraví > V Lázních Libverda musíte navštívit Obří sud

V Lázních Libverda musíte navštívit Obří sud

Minerální voda z léčivých pramenů v Lázních Libverda byla slavná už v době třicetileté války, kdy si ji na svá válečná tažení nechal posílat slavný vojevůdce Albrecht z Valdštejna. Dnes jsou lázně na severním úpatí Jizerských hor známé jako malé a klidné místo s unikátní výletní restaurací Obří sud.
Lázně Libverda se specializují na léčbu kardiovaskulárních chorob, vysokého tlaku a nemocí pohybového aparátu i wellness pobyty. Koupele v minerální vodě, bohaté na železo a kysličník uhličitý, doplňují minerální pitné režimy a další procedury. K celkové regeneraci a odpočinku těla přispívá wellness centrum Jizera. Vyzkoušet můžete například zábaly v banánových listech, medové a čokoládové zábaly, thajské masáže a antistresové a regenerační zábaly.

Nad obcí Lázně Libverda se nachází skutečná rarita svého druhu – výletní restaurace Obří sud. Pro lázeňské hosty byl postaven již v roce 1931. Pozoruhodná stavba ve tvaru sudu o délce 14,15 m, výšce 11,4 m a šířce 10,5 m vznikla podle projektu Stefana Hausmanna. Vydat se k němu můžete po schodech, jež začínají nedaleko kolonády. Od Obřího sudu se naskýtá jedinečný výhled na celé panorama hlavního hřebene Jizerských hor.

2. Zdraví si udržuji a buduji ve Spa Resortu Libverda

Lázně Libverda, Region Liberec: Českolipsko a Jizerské hory

3. Restaurace Obří sud – dřevěná rarita Jizerských hor

Lázně Libverda, Region Liberec: Českolipsko a Jizerské hory