Cestujte bezpečně a zůstaňte zdraví

Známka Safe Travels – užijte si bezpečnou dovolenou!

Česká republika získala mezinárodní známku Safe Travels udělovanou Světovou radou cestovního ruchu. Staráme se o to, abyste se u nás cítili bezpečně!

Co znamená známka Safe Travels

Světová rada pro cestování a cestovní ruch (WTTC) známkou Safe Travels oceňuje ty země, které dělají maximum pro to, aby cestování bylo opět bezpečné. Česká republika tuto známku získala za vysokou úroveň zdravotních a bezpečnostních standardů díky žádosti, kterou u WTTC podala agentura CzechTourism. Program WTTC opravňuje agenturu CzechTourism vydávat známku Safe Travels místním podnikům, které splňují nejvyšší standardy v oblasti veřejného zdraví a ochrany před onemocněním COVID-19. Každý podnik spojený s cestovním ruchem, který řádně chrání své zákazníky dodržováním všech hygienických a bezpečnostních postupů, může známku Safe Travels získat, vystavit ji a sdělit tak světu, že jeho podnik je bezpečný.

Přehled subjektů, které získaly známku Safe Travels Stamp v České republice

Přehled podniků působících v oblasti cestovního ruchu se známkou Safe Travels.

Jak konkrétně pečujeme o vaše bezpečí

Poslední rok a půl změnil od základu téměř vše. Od návštěv, přes cestování až po způsob nakupování. A s největší pravděpodobností budeme muset určité změny přijmout za své i do budoucna. Jednou z těchto oblastí, která s námi budou i nadále, jsou preventivní bezpečností a hygienická doporučení v restauracích, hotelech, obchodech nebo na nejrůznějších akcích. Díky tomu, že na všech důležitých a přístupných místech je k dispozici dezinfekce rukou, díky dodržování rozestupů, používání kvalitních respirátorů nebo díky pravidelné a důkladné dezinfekci ploch se daří minimalizovat riziko přenosu virových onemocnění, a to včetně COVIDu-19. To všechno jsou kroky, které jsou viditelné na první pohled. Nicméně víte, že provozovatelé hotelů a restaurací dodržují ještě desítky dalších pravidel, abychom – my návštěvníci – byli v bezpečí? Mezi taková pravidla například v hotelech patří omezení použití předmětů v pokojích, které používá více hostů – erárních časopisů, dekorativních předmětů a polštářků nebo psacích potřeb. V restauracích zase se doporučuje používat buď jednorázové jídelní lístky, nebo je upravit tak, aby se mohly po každém použití dezinfikovat. A samozřejmě vždy platí, že do restaurace nebo hotelu je možné vstoupit jen s tzv. potvrzením o bezinfekčnosti (očkováním nebo negativním testem). A co nákupy? Zde pro zákazníky stále platí zásada, že bez respirátoru ani ránu. Za poslední rok a půl už byly vypracovány metodické pokyny pro mnoho situací, se kterými se na cestách setkáme. A díky tomu, že všechny zúčastněné strany pokyny dodržují, je možné se i na cestách cítit v bezpečí.


Kam se vydat, pokud chcete mít jistotu, že podniky jako restaurace nebo hotely podmínky známky Safe Travels? Postupně bude doplňován seznam provozovatelů, kteří splnili přísná kritéria a starají se o to, abyste vaši dovolenou strávili zdraví a v co největším bezpečí.

Co byste měli vědět o koronaviru?