Úvod > FAQ - často kladené otázky > Vkládání nových záznamů a registrace na portále

Vkládání nových záznamů a registrace na portálu Kudy z nudy

 

Podmínky pro zveřejnění akcí a aktivit

 

Pokud víte o akci, kterou u nás nemáme, neváhejte se o ní podělit s ostatními a pošlete nám svůj tip. Vkládání akcí a aktivit i registrace nových uživatelů na portálu Kudy z nudy je jednoduchá a  zcela bezplatná. Jednou z podmínek je však zajištění vzájemné prezentace, tedy umístění odkazu či banneru Kudy z nudy na webové stránce provozovatele. Bannery lze stáhnout v patičce stránek v sekci Logo a bannery ke stažení. Podrobnosti k použití loga a bannerů najdete také v Brand manuálu CzechTourismu (do manuálu je nutné se nejprve samostatně zaregistrovat).

 

Jak vložit nový záznam na portál Kudy z nudy

 

Záznamy turistických nabídkách může vkládat jak registrovaný, tak nepřihlášený uživatel pomocí jednoduchého formuláře pro akci či aktivitu, který naleznete pod zeleným tlačítkem „Vložit příspěvek“ v pravém horním rohu portálu.
 
V anotaci stručně charakterizujte svou nabídku (co, kde, kdy - v jedné větě do 300 znaků). Popis by měl ve 2 - 3 odstavcích lákavou formou uživatelům nabídnout dostatečné informace o vaší aktivitě či akci. Nadpis ani další souvislý text nepište velkými písmeny, nevkládejte odkazy přímo do textu ale do přsílušných polí v kontaktních informacích, v těchto případech nebude záznam zveřejněn.
 
Po vyplnění formuláře klikněte na tlačítko odeslat. Nové záznamy se dostanou po uložení do redakce, která je co nejdříve publikuje.

 

Stručná pravidla zveřejňování nových záznamů

 
  • Záznamy obsahující turistickou nabídku v rámci ČR musí být dostatečně popsány - minimálně v anotaci 2-3 řádky, v popisu 2-3 odstavce. V záznamu nesmí být použita velká písmena, výjimkou jsou pouze zažité zkratky, jako například UNESCO, UNICEF, MHD… atp.
  • Záznam může obsahovat pouze fotografie a ilustrační obrázky bez textu, ve formátu jpg, situované na šířku a v doporučeném rozměru 1000 pxl. Plakáty, fotografie s vodotiskem a webovými odkazy redakce nezveřejňuje, aktuálně více než 50% uživatelů používá zobrazení na mobilních zařízeních a plakáty jsou pro ně nečitelné.

Text akcí či aktivit nesmí obsahovat webové odkazy vedoucí mimo portál Kudy z nudy (tzn. přímo na pořadatele či provozovatele) - pro uvedení webových stránek slouží kolonka „web“ v sekci „kontakty“ na vkládacím formuláři, zde je nastaveno jak jejich měření, tak i aktivní prolink na stránky provozovatele.
 
  • Prezentace na portálu Kudy z nudy je zdarma, jedinou podmínkou je umístění banneru, loga nebo odkazu www.kudyznudy.cz na webových stránkách provozovatele.

 

 

 

Registrace na Kudy z nudy a její výhody

 

Na portál se můžete zaregistrovat v levém horním rohu stránek tlačítkem „Přihlásit se“. Dále je zde možnost "Registrace" buď jako registrovaného uživatele anebo poskytovatele služeb
 
Registrovaný a přihlášený uživatel může záznamy vložené pod svým profilem editovat sám po přihlášení, po kliknutí na své jméno v sekci Mé akce nebo Mé aktivity (podrobnější návod naleznete v nápovědě Můj profil a editace mých dokumentů).
 

 

Lhůta zveřejňování vašeho záznamu na portálu

 

Vložené akce a aktivity podléhají kontrole redakcí, která jej publikuje maximálně do 2 pracovních dnů. Pokud se váš záznam stále nezobrazuje, kontaktujte redakci na katalog@czechtourism.cz.
 

Zpět na hlavní menu