Úvod > FAQ - často kladené otázky > Vkládání nových záznamů a registrace na portále

Vkládání nových záznamů a registrace na portálu Kudy z nudy

 

Publikační podmínky pro zveřejnění akcí a aktivit

 

Pokud víte o akci, kterou u nás na Kudyznudy.cz nemáme, neváhejte se o ní podělit s ostatními a pošlete nám svůj tip. Vkládání akcí a aktivit i registrace nových uživatelů na portálu Kudy z nudy je jednoduché a  zcela bezplatné. Akce a aktivity se zobrazí nejen na webu Kudyznudy.cz, ale automaticky i v mobilní aplikaci Tipy na výlety. Jednou z podmínek je však zajištění vzájemné prezentace, tedy umístění odkazu či aktivního banneru Kudy z nudy na webové stránce provozovatele.

Umístění zpětného odkazu doporučujeme v patičce stránky nebo sekci „spolupracujeme“. V případě, že provozovatel nemá vlastní webové stránky, lze publikační podmínky splnit uvedeným způsobem na partnerském webu (např. místa konání, TIC) a současně odkazem na www.kudyznudy.cz na facebookovém profilu akce či aktivity. Bez splnění publikačních podmínek, zpětného odkazu na webu provozovatele či partnerském webu, nelze záznamy zveřejnit.

Logo a bannery lze stáhnout v patičce stránek v sekci Logo a bannery ke stažení.

 

Jak vložit nový záznam na portál Kudy z nudy

 

Záznamy turistických nabídek může vkládat registrovaný i nepřihlášený uživatel pomocí jednoduchého formuláře pro akci či aktivitu, který naleznete pod zeleným tlačítkem Vložit článek v pravém horním rohu portálu. Pro akci zvolte možnost  "Příspěvek má omezenou dobu trvání" – ano, vyplňte následně termín konání akce.

vložit článek
 
V anotaci stručně charakterizujte svou nabídku (co, kde, kdy – v jedné větě do 300 znaků). Popis by měl ve 2 – 3 odstavcích lákavou formou uživatelům nabídnout dostatečné informace o vaší aktivitě či akci. Nadpis ani další souvislý text nepište velkými písmeny, nevkládejte odkazy přímo do textu ale do příslušných polí v kontaktních informacích, v těchto případech nebude záznam zveřejněn.
 
Po vyplnění formuláře klikněte na tlačítko odeslat. Nové záznamy se dostanou po uložení do redakce, pokud jsou splněny publikační podmínky, váš záznam co nejdříve publikujeme.

 

Stručná pravidla zveřejňování nových záznamů

 
  • Záznamy obsahující turistickou nabídku v rámci ČR musí být dostatečně popsány – minimálně v anotaci 2-3 řádky, v popisu 2-3 odstavce. V záznamu nesmí být použita velká písmena, výjimkou jsou pouze zažité zkratky, jako například UNESCO, UNICEF, MHD… atp. Trvalou nabídku lze zařadit pouze do aktivit. Záznamy akcí slouží pouze pro krátkodobé nabídky (jednorázové či opakující se).
  • Záznam může obsahovat pouze fotografie a ilustrační obrázky bez textu, ve formátu jpg, situované na šířku a v doporučeném rozměru 1000 pxl. Plakáty, fotografie s vodotiskem a webovými odkazy redakce nezveřejňuje, aktuálně téměř 80% uživatelů používá zobrazení na mobilních zařízeních a plakáty jsou pro ně nečitelné.
  • Text akcí či aktivit nesmí obsahovat webové odkazy vedoucí mimo portál Kudy z nudy (tzn. přímo na pořadatele či provozovatele) – pro uvedení webových stránek slouží kolonka „web“ v sekci „kontakty“ na vkládacím formuláři, zde je nastaveno jak jejich měření, tak i aktivní prolink na stránky provozovatele.
  • Podmínky pro zařazení akcí a aktivit do sekce ekologicky šetrné cestování.
  • Prezentace na portálu Kudy z nudy je zdarma, jedinou podmínkou je umístění banneru či loga s odkazem www.kudyznudy.cz na webových stránkách provozovatele. Loga a bannery i s html kódem si můžete stáhnout přímo z Kudy z nudy v patičce stránek.
 

 

Registrace na Kudy z nudy a její výhody

 

Na portál se můžete zaregistrovat v levém horním rohu stránek tlačítkem Přihlásit se. Je zde možnost jednoduché Registrace. Registrovaný a přihlášený uživatel může využívat v sekci Můj profil a Moje místa různé fukcionality (např. Oblíbené, Navštívené, Hodnocené, Odznaky) a  záznamy vložené pod svým profilem také editovat (podrobnější návod naleznete v nápovědě Můj profil a editace mých dokumentů).
 

Lhůta zveřejňování vašeho záznamu na portálu

 

Vložené akce a aktivity podléhají kontrole redakcí, která je publikuje do 2 pracovních dnů. Pokud se váš záznam stále nezobrazuje, kontaktujte redakci na katalog@czechtourism.cz.

Zpět na hlavní menu