Úvod > FAQ - často kladené otázky > Editace dokumentů a Můj profil

Editace dokumentů a Můj profil

 

Jak mohu měnit údaje ve svých záznamech?

Zveřejněné akce nebo aktivity můžete kdykoliv editovat, pokud byly vloženy přihlášeným uživatelem. Editace je možná ve „Vašem profilu“ - po přihlášení je třeba kliknout na vaše jméno v levém horním rohu hlavní stránky portálu. V sekci Mé dokumenty si na horní liště vyberete typ záznamu (Moje akce nebo Moje aktivity) a na náhledové fotce uvidíte v pravém rohu modrý čtvereček se třemi tečkami - když na něj kliknete, dostanete se na editační formulář, kde lze veškeré změny provést.

 
Nepřihlášený uživatel tuto možnost přímo nemá, změny v záznamu může provést redakce Kudy z nudy, dodatečně je možná registrace a propojení záznamů s uživatelským účtem. Pokud si přejete spravovat své záznamy, je nutné se na webu zaregistrovat. (Podrobnější informace o výhodách registrace naleznete zde)
 
Pro prezentaci akce, která se pravidelně opakuje, nevkládejte duplicitní záznamy. Využijte možnost editace záznamu – redakce obratem potvrdí uveřejnění nového termínu. Editované záznamy splňující podmínky k publikování kontroluje a publikuje redakce obratem, v co nejkratším možném termínu.
 

Jak změnit zapomenuté heslo?

Ztracené heslo si můžete změnit po kliknutí na tlačítko „Přihlásit“, kde existuje možnost změny hesla přes Váš přihlašovací e-mail (odkaz "Zapoměli jste své heslo?"). Jestliže si tento e-mail nepamatujete, kontaktujte prosím redakci Kudy z nudy na adrese katalog@czechtourism.cz.
 

Změna přihlašovacího emailu

 Pro změnu přihlašovacího emailu prosím kontaktujte redakci portálu na adrese katalog@czechtourism.cz.
 

 

Připojení záznamu vytvořeného bez přihlášení

Nejprve na Kudy z nudy zaregistrujte. Vaší aktivitu nebo akci vám k nově vytvořenému účtu ráda připojí redakce Kudy z nudy, kterou prosím kontaktujte na adrese katalog@czechtourism.cz. Současně uveďte vždy také informaci o jaký konkrétní záznam se jedná a na jaký účet si ji přejete přepojit.
 

 

Jak mohu u svého záznamu změnit fotografie?

Fotografie můžete editovat ve "Vašem profilu" u příslušného záznamu, kam se dostanete po přihlášení (kliknutím na vaše jméno v levém horním rohu na stránkách). Na horní liště si vyberete příslušný typ záznamu - buď Moje akce nebo Moje aktivity a na náhledovém obrázku pak klikněte na modrý čtvereček se třemi tečkami, kterým se dostanete na editační formulář, kam lze fotografie vložit.

 Do záznamů vkládejte pouze fotografie a ilustrační obrázky bez textu, ve formátu jpg nejlépe na šířku a v rozměru nad 1000 pxl. Nevhodné jsou například plakáty, fotografie s vodotiskem a webovými odkazy - tyto obrázky nebudou redakcí zveřejněny. (Další informace ohledně fotografií naleznete zde). Plakáty redakce nezveřejňuje, více než 50 % uživatelů používá zobrazení na mobilních zařízeních, většina plakátů je pro ně nečitelná.

Zpět na hlavní menu