Úvod > FAQ - často kladené otázky > Editace dokumentů a Můj profil

Editace dokumentů a Můj profil

 

Jak mohu měnit údaje ve svých záznamech?

Zveřejněné akce nebo aktivity můžete kdykoliv editovat, pokud byly vloženy přihlášeným uživatelem. Editace je možná ve vašem profilu. Po přihlášení je třeba kliknout na odkaz Můj profil v levém horním rohu hlavní stránky portálu. Tím se dostanete do Vašeho profilu. Zde vyberte Moje akce a aktivity, zobrazí seznam vámi vložených akcí (mají termín konání) nebo aktivit (stálá nabídka bez časového omezení). Na náhledové fotce uvidíte v pravém dolním rohu symbol tužky, který vám umožní editaci záznamu.

Editované záznamy splňující podmínky k publikování kontroluje a publikuje redakce v co nejkratším možném termínu.
 

Nevkládejte duplicitní obsah!

Pro prezentaci akce, která se opakuje, nevkládejte duplicitní (stejné) záznamy. Využijte možnost popsané editace záznamu – redakce obratem potvrdí uveřejnění nového termínu. U opakovaných akcí můžete zadat jednotlivé termíny, kdy se akce koná.
 

Vložil jsem obsah jako nepřihlášený uživatel, co teď?

Nepřihlášený uživatel možnost editace záznamů nemá, změny v záznamu může provést redakce Kudy z nudy. Dodatečně je možná registrace a propojení záznamů s uživatelským účtem. Nejprve se na Kudy z nudy zaregistrujte. Vaši aktivitu nebo akci vám k nově vytvořenému účtu ráda připojí redakce Kudy z nudy, kterou prosím kontaktujte na adrese katalog@czechtourism.cz Uveďte vždy přesný název akce nebo aktivity, kterou chcete připojit, a sdělte redakci také na jaký účet si záznam přejete přepojit.


Jak změnit zapomenuté heslo?

Zapomenuté heslo si můžete změnit po kliknutí na tlačítko „Přihlásit se“, vlevo na hlavní stránce. Dostanete se do sekce "Přihlášení", kde vyberete možnost "Zapomněli jste své heslo?". Nabídne se vám možnost změny hesla přes Váš přihlašovací e-mail. Jestliže si tento e-mail nepamatujete, kontaktujte prosím redakci Kudy z nudy na adrese katalog@czechtourism.cz.
 

Změna přihlašovacího emailu

 Pro změnu přihlašovacího e-mailu prosím kontaktujte redakci portálu na adrese katalog@czechtourism.cz.
 

Připojení záznamu vytvořeného bez přihlášení

Nejprve se na Kudy z nudy zaregistrujte. Vaší aktivitu nebo akci vám k nově vytvořenému účtu ráda připojí redakce Kudy z nudy, kterou prosím kontaktujte na adrese katalog@czechtourism.cz. Současně uveďte vždy také informaci o jaký konkrétní záznam se jedná a na jaký účet si ji přejete přepojit.
 

Jak mohu u svého záznamu změnit fotografie?

Fotografie můžete editovat ve vašem profilu. Po přihlášení je třeba kliknout na odkaz Můj profil v levém horním rohu hlavní stránky portálu, vyberte Moje akce a aktivity, zobrazí seznam vámi vložených záznamů. Na náhledové fotce uvidíte v pravém dolním rohu symbol tužky, který vám umožní editaci záznamu. Můžete přidat nové fotografie, změnit jejich pořadí či popis nebo odstranit již neaktuální. Nezapomeňte potvrdit autorská práva a  změny uložit.

Změna fotografie se na webu projeví až po schválení a publikaci záznamu redakcí.  Do záznamů vkládejte pouze reálné fotografie bez textu, ve formátu jpg nejlépe na šířku a v rozměru nad 1000 pxl. Nevhodné jsou například plakáty, fotografie s vodotiskem a webovými odkazy – tyto obrázky nebudou redakcí zveřejněny. (Další informace ohledně fotografií naleznete zde). Plakáty redakce nezveřejňuje, téměř 80 % uživatelů používá zobrazení na mobilních zařízeních, obsah plakátů je pro ně nečitelný.

Zpět na hlavní menu