!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > FAQ - často kladené otázky > Editace dokumentů a Můj profil

Editace dokumentů a Můj profil

 

Jak mohu měnit údaje ve svých záznamech?

Zveřejněné akce nebo aktivity můžete kdykoliv editovat, pokud byly vloženy přihlášeným uživatelem. Editace je možná ve „Vašem profilu“ - po přihlášení je třeba kliknout na vaše jméno v levém horním rohu hlavní stránky portálu. Tím se dostanete do Vašeho profilu. Zde vyberte příslušný typ dokumentu - buď "Moje akce" nebo "Moje aktivity". Dle vašeho výběru se vám zobrazí seznam vámi vložených akcí nebo aktivit (stálá nabídka bez časového omezení). Na náhledové fotce uvidíte v pravém rohu modrý čtvereček se třemi tečkami - když na něj kliknete, dostanete se na editační formulář, kde lze veškeré změny provést.

Editované záznamy splňující podmínky k publikování kontroluje a publikuje redakce obratem, v co nejkratším možném termínu.

editace moje akce

 

Nevkládejte duplicitní obsah!

Pro prezentaci akce, která se opakuje, nevkládejte duplicitní (stejné) záznamy. Využijte možnost výše popsané editace záznamu – redakce obratem potvrdí uveřejnění nového termínu. U opakovaných akcí můžete zadat jednotlivé termíny, kdy se akce koná. Editované záznamy splňující podmínky k publikování kontroluje a publikuje redakce obratem, v co nejkratším možném termínu.
 

Vložil jsem obsah jako nepřihlášený uživatel, co teď?

Nepřihlášený uživatel možnost editace záznamů nemá, změny v záznamu může provést redakce Kudy z nudy, dodatečně je možná registrace a propojení záznamů s uživatelským účtem. Nejprve se tedy na Kudy z nudy zaregistrujte. Vaší aktivitu nebo akci vám k nově vytvořenému účtu ráda připojí redakce Kudy z nudy, kterou prosím kontaktujte na adrese katalog@czechtourism.cz Uveďte vždy přesný název akce nebo aktivity, kterou chcete připojit, a sdělte redakci také na jaký účet si záznam přejete přepojit.


Jak změnit zapomenuté heslo?

Zapomenuté heslo si můžete změnit po kliknutí na tlačítko „Přihlásit se“, vlevo na hlavní stránce. Dostanete se do sekce "Přihlášení", kde vyberete možnost "Zapomněli jste své heslo?". Nabídne se vám možnost změny hesla přes Váš přihlašovací e-mail. Jestliže si tento e-mail nepamatujete, kontaktujte prosím redakci Kudy z nudy na adrese katalog@czechtourism.cz.

zapomenuté heslo

Změna přihlašovacího emailu

 Pro změnu přihlašovacího e-mailu prosím kontaktujte redakci portálu na adrese katalog@czechtourism.cz.
 

Připojení záznamu vytvořeného bez přihlášení

Nejprve se na Kudy z nudy zaregistrujte. Vaší aktivitu nebo akci vám k nově vytvořenému účtu ráda připojí redakce Kudy z nudy, kterou prosím kontaktujte na adrese katalog@czechtourism.cz. Současně uveďte vždy také informaci o jaký konkrétní záznam se jedná a na jaký účet si ji přejete přepojit.

 

Jak mohu u svého záznamu změnit fotografie?

Fotografie můžete editovat ve "Vašem profilu":

1) ujistěte se, že jste na Kudy z nudy přihlášený/á

2) klikněte vlevo nahoře na své jméno - tím se dostanete do Vašeho profilu

3) na horní liště si vyberete příslušný typ záznamu - buď Moje akce nebo Moje aktivity

4) na náhledovém obrázku pak klikněte na modrý čtvereček se třemi tečkami, kterým se dostanete na editační formulář, kam lze fotografie vložit.
5) výměnu fotografie provedete nejlépe tak, že nahrajete nový obrázek a ten starý smažete


6) nezapomeňte potvrdit autorská práva

7) novou fotografii nezapomeňte uložit


8) změna fotografie se projeví až po následném schválení a publikaci záznamu redakcí


 Do záznamů vkládejte pouze fotografie a ilustrační obrázky bez textu, ve formátu jpg nejlépe na šířku a v rozměru nad 1000 pxl. Nevhodné jsou například plakáty, fotografie s vodotiskem a webovými odkazy - tyto obrázky nebudou redakcí zveřejněny. (Další informace ohledně fotografií naleznete zde). Plakáty redakce nezveřejňuje, téměř 80 % uživatelů používá zobrazení na mobilních zařízeních, většina plakátů je pro ně nečitelná.

Zpět na hlavní menu