Úvod > Aktuality > Hlasujte v soutěži Ceny Kudy z nudy a vyhrávejte
Hlasujte v soutěži Ceny Kudy z nudy a vyhrávejte
">

Hlasujte v soutěži Ceny Kudy z nudy a vyhrávejte

  • Vydáno3. července 2012
Soutěž Ceny Kudy z nudy 2012 se pomalu rozjíždí a hned v prvním týdnu můžete za své hlasy vyhrát atraktivní ceny. Každý hlasující může udělit až 20 atraktivních míst a podpořit tak turistické cíle Česka.
A jaké jsou výhry pro první týden?
Hlavní cenou je víkendový poukaz do Lázní Poděbrady, kde si můžete skvěle odpočinout. Vyhrát můžete také 30denní Český Krumlov Card či Harrachov Card na zimu. Dále můžete vyhrát vstupenky do Sklářského muzea Moser v Karlových Varech, vstupenky do Muzea Lega v Praze, na zámky Litomyšl a Český Krumlov. Mezi výhrami nechybí ani vstupenky do Pohádkové kovárny Selibov, na zámek Humprecht či do Běloveského pevnostního skanzenu.

Soutěžní tipy na výlet tento týden – hlasujte na www.cenykudyznudy.cz
Přímo na Staroměstském náměstí můžete navštívit expozici skláren Moser, které patří k těm nejlepším na světě. A pokud by vám byly málo dokonce i sklárny Moser, nabízí Praha nově i stálou expozici Svatovítského pokladu, který se po dvaceti letech konečně vrátil do zrekonstruované kaple sv. Kříže.

Velice zajímavě na turisty políčili v Muzeu alchymie, které je umístěno přímo v domě, v němž žil jeden z největších alchymistů své doby – Edward Kelley. V tyglících možná nenaleznete recept na věčné mládí, ale recept na prima zážitek je zajištěn. Pakliže máte raději méně podezřelé věci, než je alchymie, můžete navštívit První soukromé muzeum Lega.
 
Zajímá vás, jaké šperky si letos připravila Praha do kategorie tradiční turistické cíle? Jsou dva. Prvním je Černé divadlo Jiřího Srnce, které patří k nejznámějším českým divadelním souborům ve světě. Ale byli jste se v něm někdy podívat vy? Druhý není tradiční, je to tradice sama. Premonstráti přišli na Strahov již v roce 1140 a jejich klášter s krásnou a proslulou knihovnou patří mezi perly matičky Prahy.

Středočeský kraj na tradiční památky sází více, a tak se mezi soutěžními cíli objevila celá řada zástupců. Vydáte-li se z Prahy na jih, můžete navštívit Galerii a muzeum M. D. Rettigové ve Všeradicích, kde vás čeká výlet do kulinářských zahrad našich praprababiček. V Berouně zase můžete navštívit medvědy z večerníčku Václava Chaloupky. Vzhledem k tomu, že tak trochu vyrostli, hledejte je v městském medvědáriu. Cestou se klidně zastavte na Karlštejně, kde naleznete Dům hodin. V tomto specifickém muzeu najdete největší výstavu hodin v Česku.
Na východ se můžete vypravit do Lázní Poděbrady, které se pyšní již stoletou tradicí, odtud to již není tak daleko do Kutné Hory, kde stojí za vidění Katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci. Ale ani podnikatelské počiny nevypadají vůbec špatně. Jedním z nejzajímavějších architektonických počinů posledních let je farma Čapí hnízdo, slibně vypadá i Marína Týnec nad Labem pro milovníky vodních sportů.

Jak sami vidíte, turistických cílů přihlášených do soutěže je v Praze a okolí velká spousta. Zkusíte je objet všechny?