Úvod > Co chcete dělat? > Stezky portáše Maliny v resortu Valachy
Příroda

Stezky portáše Maliny v resortu Valachy

Vydejte se po stopách portáše Maliny a zažijte plno dobrodružství s celou rodinou. Ve Velkých Karlovicích, přímo u Bistra Razula mají začátek stezky krásnou přírodou plné zajímavých informací o historii Valašska, ale i jejích zvířecích obyvatelích.

Stezka portáše Maliny s QR kódy

Po této lesní trase doposud chodili jen lesníci, myslivci, lesní zvěř a v dávných dobách také portáši: strážci hor a hranic. Vydejte se s námi na výlet, který prověří vaše pozorovací schopnosti a znalosti v přírodě: cestu vám pomohou najít QR kódy.

Délka trasy: 3 km (pouze pro pěší, kopcovitý trén), zpět se můžete vydat po stezce se zvířátky nebo trase Hledej poklad na Razule
Start: od Bistra Razula, Velké Karlovice
Co budete potřebovat: nabitý mobil pro stažení aplikace a čtení QR kódů, doporučujeme také tištěné instrukce (najdete u Bistra Razula)


Stezka portáše Maliny za zvířátky

Poznejte lesní zvěř žijící v CHKO Beskydy a pokochejte se nejkrásnějším výhledem do údolí Léskové z vrcholu sjezdovky Razula. Doporučujeme: Trasu můžeme jít v obou směrech a navázat tak na další stezky.

Délka trasy: 1 km (pouze pro pěší, prudký kopec), zpět se můžete vydat po stezce s QR kódy nebo trase Hledej poklad na Razule
Start: od Bistra Razula, Velké Karlovice
Co budete potřebovat: hrací list (najdete u Bistra Razula)
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí