Úvod > Co chcete dělat? > Semická hůra v Polabí

Semická hůra v Polabí

Památky
Semická hůra je 231 metrů vysoký svědecký vrch – stolová vyvýšenina v rovinaté Polabské nížině. Je možné, že lokalita sloužila jako strážiště, nebo jako jiné příslušenství nedalekému rozsáhlému hradišti na Přerovské hůře.
Semická hůra se nalézá jihozápadně od středočeské obce Semice, přímo proti Přerovské hůře. Botanicky i geologicky je v podstatě totožná jako Přerovská hůra.

Na Přerovské a Semické hůře se nacházejí pozůstatky hradišť, jejichž původ sahá až ke keltskému osídlení. Plošina na vrcholu však byla pravděpodobně obývána již dříve, jak dokládá keramika kultury lužické, knovízské a slezské. Vrchy byly osídleny ještě v raném středověku, poté však byly opuštěny a nadále využívány již jen jako zemědělská půda.

Povrchovými sběry byla získána mladohradištní keramika. Podle názorů některých badatelů žádné hradiště s největší pravděpodobností na Semické hůře nebylo. Je možné, že lokalita sloužila jako strážiště, nebo jako jiné příslušenství nedalekému rozsáhlému hradišti na Přerovské hůře.
Celý popis
Naposledy změněno: 2. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Hrabalova hájenka Kersko

Hrabalova hájenka Kersko

Sadská, Střední Čechy
Bungalovy Hájenka Kersko

Bungalovy Hájenka Kersko

Hradištko, Střední Čechy
Pezion Alfa Lysá nad Labem

Pezion Alfa Lysá nad Labem

Lysá nad Labem, Střední Čechy
Restaurace U Krále Václava Lysá nad Labem

Restaurace U Krále Václava Lysá nad Labem

Lysá nad Labem, Střední Čechy