Úvod > Co chcete dělat? > Lázně a wellness > Dětská lázeňská léčebna v Lázních Kynžvart
Lázně a wellness

Dětská lázeňská léčebna v Lázních Kynžvart

Dominantou městečka Lázně Kynžvart je na svahu položená lázeňská čtvrť. Do roku 1950 se zde po dobu skoro 100 roků léčili dospělí, nyní však jsou lázně určeny pro děti. Význam Lázní Kynžvart je dán především ideálními klimatickými podmínkami a ložiskům slatiny v okolí.

Dětská lázeňská léčebna v Lázních Kynžvart nabízí pomoc s léčbou kožních onemocnění, ale především nespecifických onemocnění dýchacího ústrojí dětí od dvou do 15 let nebo do ukončení základní školní docházky.


Ideální klimatické podmínky a skvělé výsledky při léčbě dětí

Lázně Kynžvart jsou lázněmi rodinného typu a nacházejí se v jedné ze čtyř českých lokalit, kde jsou klimatické podmínky uznány jako přírodní léčivý zdroj. Jsou to zároveň jediné lázně pro léčbu onemocnění ledvin a močového ústrojí dětí v ČR. Klimatoterapie je účinnou léčebnou metodou s prokazatelným léčebným účinkem. Dlouhodobá odborná studie „Efekt lázeňské léčby u dětí“ prokázala jednoznačně pozitivní výsledky při pobytu v těchto lázních. Po absolvování (opakované) léčby v Lázních Kynžvart došlo ke zlepšení zdravotního stavu a kvality života u 75–78 % dětských pacientů.

 

Specializace

· Nemoci z poruchy výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí

· Netuberkulózní nemoci dýchacího ústrojí

· Nemoci močového ústrojí

· Nemoci kožní

· Nemoci pohybového ústrojí

· Obezita

 

Podmínky

· Děti se přijímají ve věku od 1,5 roku.

· Děti do 6 let mají zákonný nárok na doprovod dospělé osoby.

· U dětí starších 6 let je možný doprovod na základě lékařského doporučení.
 

Ubytování
Všechny pokoje mají sociální zařízení, lednici, TV a Wifi. Ve všech domech jsou k dispozici kuchyňky vybavené mikrovlnnou troubou a varnou konvicí.
 

Školní docházka

V areálu je k dispozici mateřská školka s multifunkční hernou, velkým množstvím didaktických hraček a her i nejmodernější technikou včetně internetu, interaktivní tabule a robotických hraček. V rámci dlouhodobého léčení vaše děti navštěvují základní školu. Plynule navážou na probíranou látku a 2 až 3 hodiny denně se učí hlavním předmětům a cizím jazykům. Důležité je, aby si žáci do léčebny přinesli rozsah probíraného učiva své kmenové školy po dobu lázeňského pobytu, své vlastní učebnice, pracovní sešity a penál.

 

Zábava pro děti

V Kynžvartě se vaše děti nudit nebudou! Čekají je sportovní aktivity v tělocvičně, soutěžní hry v přírodě, lukostřelba, výuka golfu, výlety za kulturními a přírodními zajímavostmi v okolí, maškarní karnevaly, diskotéky, promítání pohádek, ergoterapie (mandaly, oblíbené pískování nebo keramika) a spoustu dalších zábavných programů.

 

Tipy na výlety

Nejnavštěvovanější atrakcí Karlovarského kraje je park Boheminium v Mariánských Lázních, kde si můžete prohlédnout miniatury více než sedmi desítek významných památek z celé České republiky, jako jsou Karlštejn, Ještěd, zámek Červená Lhota, letohrádek Hvězda či zámek Český Krumlov. Krásný výlet si můžete udělat také do sokolovského zámku s muzeem, na Hrad Cheb, jehož historie se začala psát už na počátku 12. století, nebo do výjimečného historického areálu s gotickým hradem, renesančním palácem a barokním zámkem v Bečově nad Teplou.

Provozovatel

Dětská lázeňská léčebna

Lázeňská 295
354 91 Lázně Kynžvart
Tel.:
+420 354 691 262
Email:
dllpuckova@seznam.cz
WWW:
www.detskalecebna.cz
GPS:
50,006424 12,629810
 
 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Zahájení lázeňské sezony v Lázních Kynžvart – předběžný termín

Slavnostní zahájení lázeňské sezóny v Lázních Kynžvartu.
Lázně Kynžvart, Karlovarský kraj

Mezinárodní den dětí na zámku Kynžvart

Den dětí na zámku.
Lázně Kynžvart, Karlovarský kraj

Víkend otevřených zahrad na zámku Kynžvart

Prohlídky parku.
Lázně Kynžvart, Karlovarský kraj

Zámecké slavnosti na zámku Kynžvart

Slavnost na zámku.
Lázně Kynžvart, Karlovarský kraj

Kdyby tisíc klarinetů na zámku Kynžvart – muzikál

Legendární hudební komedie.
Lázně Kynžvart, Karlovarský kraj

Bílá paní na vdávání na státním zámku Kynžvart

Divadlo.
Lázně Kynžvart, Karlovarský kraj

Koncert – Můj vzor, Božský Karel – Kristián Šebek zpívá písně Karla Gotta

Přijďte si vychutnat kouzlo písní Karla Gotta v Mariánských Lázních – unikátní koncertní zážitek s 15-členným živým orchestrem na počest české hudební legendy!
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

SpaRun Mariánské Lázně

11. ročník sportovně-kulturní akce SpaRun v Mariánských Lázních.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Léčebné Lázně Lázně Kynžvart

Léčebné lázně Lázně Kynžvart moderní lázeňské zařízení nacházející se v Karlovarském kraji na jihozápadním svahu Slavkovského lesa v samém cípu západních Čech. Léčba zde je založena na dlouhodobě ověřených léčebných účincích zdejších zcela ojedinělých klimatických podmínek.
Lázně Kynžvart, Karlovarský kraj

Naučná stezka Kynžvartské kyselky

Naučná stezka Kynžvartské kyselky je zaměřená na přírodní léčivé zdroje v okolí Lázní Kynžvart.
Lázně Kynžvart, Karlovarský kraj

Kostel sv. Markéty v Lázních Kynžvart

Po svátcích Velikonoc roku 1869 se začalo s výstavbou nového farního kostela a již v roce 1870 na oslavu svaté Markéty, které je kostel věnován, byla oslava k vysvěcení farního kostela.
Lázně Kynžvart, Karlovarský kraj

Zimoviště netopýrů na zámku Kynžvart

Pivo ve sklepích na zámku Kynžvart nahradili netopýři. Klasicistní zámek v malebném údolí Slavkovského lesa proslul jako sídlo rakouského kancléře, knížete Metternicha. Dnes jej pravidelně využívá jako zimoviště několik druhů netopýrů.
Lázně Kynžvart, Karlovarský kraj

Židovský hřbitov v Lázních Kynžvart

Hřbitov z 15.století naleznete pod zříceninou hradu Kynžvart. Velká většina náhrobků byla ale zničena za nacistické okupace.
Lázně Kynžvart, Karlovarský kraj

Zřícenina hradu Kynžvart

Nad městem Lázně Kynžvart se mezi Šibeničním vrchem a Špičákem vypíná Hradní vrch se zříceninou středověkého hradu.
Lázně Kynžvart, Karlovarský kraj

Zámek Kynžvart – sídlo Metternichů s anglickým parkem

Klasicistní zámek, jehož historie je spojena s rodem Metternichů, se nachází v Karlovarském kraji v lázeňském trojúhelníku. Zámek obklopuje rozlehlý anglický park s drobnými stavbami. Uvnitř pak zaujme kabinet kuriozit s několika egyptskými mumiemi.
Lázně Kynžvart, Karlovarský kraj

Anglický zámecký park Kynžvart

Zámecký park vznikl při klasicistní přestavbě zámku za spolupráce architekta Petra Nobileho s vídeňským dvorním zahradníkem Riedlem. Kompozičně byl park založen na osách tvořených třemi velkoryse pojatými průhledy od zámku podél potoka vytékajícího z Panského rybníka a potoka kynžvartského.
Lázně Kynžvart, Karlovarský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Pension Kladská

Foie gras, jaké jste ještě nejedli? To musíte mezi Mariánkami a Vary zahnout hluboko do Slavkovského lesa do osady Kladská, kde není signál, ale jen několik nádherných chaloupek v alpském stylu z konce 19. století.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Schlosshotel Mariánské Lázně

Na našem hotelu jde cítit Česko-Chorvatská atmosféra, která zaručuje srdečnost, přátelství , a známé chutě kuchařského umu obou zemí.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Hnatovo pekařství

Hnatovo pekařství je ve hře téměř 30 let. Celou tu dobu se starali o pečlivě vyváděný přírodní žitný kvas, vždycky je zajímala hlavně ona tradiční řemeslná výroba chleba. Krom čistého žita pečou i pšenično-žitný, někdy obohacený i semínka lnu, slunečnice, dýně nebo sezamu.
Dolní Žandov, Karlovarský kraj

Kavárna Na Merisce

Jsme kulturní kavárna a bistro v karavanu na úpatí Českého lesa, kde naleznete nejen přírodu, domácí dezerty, sandwiche a mnoho dalšího, ale také výběrovou kávu z Lázeňské pražírny IVO coffee praženou přímo pro nás.
Tři Sekery, Karlovarský kraj

Farní penzion Dolní Žandov

Farní penzion je ubytovací zařízení určené pro rekreační, školicí či jiné pobyty jednotlivců i skupin.
Dolní Žandov, Karlovarský kraj

Hotel Helga v Mariánských Lázních

V rodinném secesním hotelu Helga můžete být svědky nejen neopakovatelných chvil u praskajících krbů a kamen, ale máte i možnost prožít noc v apartmá, kde pobýval generál Patton. Hotel se nachází v parku u lesního pramene a 150 metrů od lázeňské kolonády a léebného centra.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Spa Hotel Silva Mariánské Lázně

Spa Hotel Silva je nově otevřený čtyřhvězdičkový hotel po kompletní rekonstrukci s 36 pokoji a pestrou nabídkou spa & wellness služeb.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Churchill Pub Restaurant v Mariánských Lázních

Přátelé dobrého jídla a kvalitního pití si oblíbili Churchill Pub Restaurant, který svou jedinečnou atmosférou a příjemným klubovým interiérem nabízí ojedinělé gastronomické zážitky.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj