Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Záchranáři v Solvayových lomech
Sportovní akce

Záchranáři v Solvayových lomech

Setkání vybraných složek IZS. Sbor dobrovolných hasičů Chrustenice, železniční hasiči, Hlavní báňská záchranná služba stanice Praha, Speleologická záchranná služba stanice Čechy.

V sobotu 6.9.2014 se v Solvayových lomech koná po celý den v otevírací době skanzenu "Den se záchranáři". Na místě budete moci spatřit ukázky činnosti záchranných složek a budete si moci i něco osobně vyzkoušet. Akce bude ukončena úderem sedmnácté hodiny. Občerstvení zajištěno.

Doly, kde budou probíhat ukázky práce. Hlavní báňské záchranné stanice. Nehoda v podzemním díle – báňská záchranná služba, nehoda v jeskyni – speleologická záchranná služba, nehoda na železnici – hasiči. Ukázky první pomoci, transportu raněných, moderní záchranářské a vyprošťovací techniky.

Provozovatel

Společnost Barbora o.s.

Solvayovy lomy
266 01 Svatý Jan pod Skalou
Tel.:
+420 603 519 739
Email:
spol.barbora@sezn...
WWW:
www.solvayovylomy.cz
GPS:
49,974629 14,146302
 
 

Vstupné

Cena: 90 Kč

Snížená cena: 40 Kč

Rodinné vstupné: 220 Kč

 

Časová náročnost

6,0 hodin

 
 

Podzimní jízdy

O sobotách, nedělích a i o státním svátku vás v listopadu svezeme vlakem vždy od 11 do 15 hodin (odjezd vždy v celou hodinu).
Svatý Jan pod Skalou, Středočeský kraj

Čertovské jízdy ve Skanzenu Solvayovy Lomy

Čertovské jízdy v sobotu i neděli od 11 do 15 hodin (odjezdy vždy v celou hodinu či častěji dle zájmu).
Svatý Jan pod Skalou, Středočeský kraj

Adventní trhy na Tetíně

Zažijte příjemné adventní odpoledne v opraveném historickém jádru obce Tetín. Organizátoři pro Vás připravili Adventní trhy s doprovodným programem. Těšit se můžete na stánky s vánočním nádechem a nechybět budou ani koledy. Otevřené bude také místní Muzeum a Farmshop.
Tetín, Středočeský kraj

Česká mše vánoční – J. J. Ryba na Karlštejn

Tradiční mše vánoční Jana Jakuba Ryby zazní v Rytířském sále Císařského paláce hradu Karlštejn. První termín je v 17:00 hodin, podruhé zazní Česká mše vánoční ztichlým hradem v 19:00 hodin.
Karlštejn, Středočeský kraj

Zrušený lom Paraple v Českém krasu

Jedno z nekrásnějších zákoutí Českého krasu. Těžba tu probíhala až do roku 1963. V roce 1993 byla založena Společnost Barbora, která si vzala za cíl zachování důlních a průmyslových památek a rozhodla se komplex bývalých Solvayových lomů oživit formou důlně-průmyslového skanzenu.
Svatý Jan pod Skalou, Středočeský kraj

Skanzen Solvayovy lomy v Českém krasu

Muzeum těžby a dopravy vápence v Českém krasu je koncipováno jako skanzen ve volné přírodě, který tvoří několik objektů – bývalých provozních a technologických budov a rekonstruovaná úzkorozchodná dráha.
Svatý Jan pod Skalou, Středočeský kraj

Novodobá roubená kaple sv. Ivana – Svatý Jan pod Skalou

V roce 2004 se několik dobrovolníků rozhodlo, že slavný svatojánský poustevník z 9. století by mohl mít vlastní kapli také ve svém údolí.
Svatý Jan pod Skalou, Středočeský kraj

Poutní místo a turistický cíl Svatý Jan pod skalou

Poutní kostel Narození sv. Jana Křtitele se nachází u Berouna. Najdete v něm hrob chorvatského poustevníka Ivana, kterému se v 10. století pod svatojanskou skálou zjevil sv. Jan Křtitel. Vchod do poustevníkovy jeskyně je v kostele postaveném C. Luragem v polovině 17. století.
Svatý Jan pod Skalou, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Rošáda Bubovice

Necelých 15 kilometrů jihozápadně od Prahy a 10 od Berouna. Ideální pro rodinné výlety po CHKO Český kras a také jako skvělá zastávka na to si odpočinout a načerpat síly s něčím dobrým k pití a jídlu.
Bubovice, Středočeský kraj

Výletní hospůdka U Krobiána

Příjemná hospůdka v krásném prostředí Srbska a Sv. Jána pod Skalou. Ideální pro zastávku na výletě. Česká kuchyně, otevřeno ve středu a o víkendech.
Beroun, Středočeský kraj

Restaurace a penzion Ve Století v Loděnici

Současné prostory restaurace a pensionu vznikly rozsáhlou rekonstrukcí bývalého hospodářského statku, se snahou o zachování původního rázu stavení.
Loděnice, Středočeský kraj

Camp Srbsko

Kemp se nachází na levém břehu řeky Berounky a je vyhledávaným místem vodáků, turistů, cyklistů a rybářů. Součástí tábořiště je recepce s občerstvením a krytou terasou,elektrické připojení pro karavany a nové sociální zařízení.
Srbsko, Středočeský kraj