Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Tradiční Festival porozumění v Mariánských Lázních
Festivaly

Tradiční Festival porozumění v Mariánských Lázních

Festival porozumění s více než desetiletou tradicí je příležitostí k vzájemnému setkávání lidí s postižením a bez postižení. Během několikadenního maratonu festivalových akcí převážně kulturního a uměleckého charakteru jsou lidé ochotni vzájemně se přijímat a tolerovat nejvíce.

Při událostech zajímavých pro obě strany jsou lidé s postižením obvykle nejméně handicapováni a rozhodně nezaostávají za lidmi bez postižení. Festival si našel mnoho příznivců již na svém prvním ročníku, který se konal v roce 2001. Nezapomenutelná a spontánní atmosféra přiláká každý rok nové návštěvníky.

Za zmínku rozhodně stojí i pravidelná účast některých populárních osobností, které se stali přáteli a příznivci této akce – na Festivalu porozumění jste se dosud mohli setkat s Bárou Štěpánovou (která bývá pravidelným hostem), Jaroslavem Duškem, Petrou Janů, Lucií Bílou, Jindrou Kejakem nebo skupinami Jumping Drums a Bůhví.

Letos je opět připraven bohatý program včetně oblíbených dílen, např. výtvarně-dramatické, hudební či taneční. Těšit se můžete na Báru Štěpánovou, která otevře festivalovou výstavu, Jaroslava Duška a kapelu Vega a samozřejmě hudební odpoledne na kolonádě za doprovodu kapely Mikeška s Dechovým orchestrem mladých a mažoretkami ze ZUŠ F. Chopina v Mariánských Lázních.

Nebude chybět ani koncert duchovní hudby v mnichovském kostele. Pořadatelem Festivalu porozumění je Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením a Domov pro osoby se zdravotním postižením Pramen pod záštitou Karlovarského kraje.

Protože se festival hned od počátku setkal s velmi pozitivní odezvou okolí, mohl se postupně stát již tradiční událostí odrážející a zároveň pozitivně ovlivňující soudobé vzájemné vztahy mezi skupinami lidí postižených a nepostižených alespoň v tomto regionu.

Vánoční trhy a Grinch tour 2022 Mariánské Lázně

Prvním rokem se na městské tržnici v Mariánských Lázních uskuteční dne 09. 12. Vánoční trhy spojené s Grinch Tour 2022.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Mikulášská nadílka na lázeňské kolonádě města Mariánské Lázně

Adventní víkendy na lázeňské kolonádě města Mariánské Lázně. Mikulášská nadílka, choreografie impozantní hudba. Co čeká návštěvníky této akce?
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Historický betlém z Karlovarska

Historický betlém v mariánskolázeňském muzeu.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Konečně opět sousedé

Výstava připomene tři desítky let otevřené hranice.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Křížový pramen v Mariánských Lázních

Křížový pramen je nejslavnější a jeden z nejstarších a nejdéle používaných pramenů. Vyvěrá v pavilonu Křížového pramene, který se nachází na mariánskolázeňské kolonádě.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Rozhledna Hamelika u Mariánských Lázní

Nedaleko Mariánských Lázní leží rozhledna Hamelika. Rozhledna z roku 1876 stojí ve výšce 723 m n.m. a je volně přístupná všem, kdo si chtějí užít výhled na lázeňskou část města Mariánské Lázně, Slavkovský les či Zelenou horu.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Solná jeskyně Salina v Mariánských Lázních

Solná jeskyně Salina se nachází na Hlavní třídě v Mariánských lázních. Mořské klima si můžete užívat od pondělí do soboty.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Beer Spa Beerland – První Pivní Lázně Mariánské Lázně

První Pivní Lázně Mariánské Lázně se nachází v centru města, na Hlavní třídě č. 7, na konci lázeňského parku.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Revelton Studios Mariánské Lázně

Nový apartmánový hotel se nachází ve významných českých lázních.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Villa Dino

Hotel Villa Dino je malý rodinný hotel s perfektním zázemím pro vaši dovolenou. Přímo v hotelu najdete restaurací s tradiční českou kuchyní, točeným Chodovarem a venkovní terasou.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Rodinný pivovar Kronl

Poctivé, řemeslně vyrobené, nefiltrované a nepasterované, správně uleželé pivo s výjimečnou gastronomií v domácím prostředí. To je pivovar Kronl – první rodinný pivovar v Mariánských lázních.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Hotel Ferdinand

Hotel Ferdinand (dříve Berlín) situovaný nedaleko lázeňského centra města Mariánské Lázně byl nově postaven a otevřen v roce 1994.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj