Úvod > Kalendář akcí > Gastronomické akce > Speciality hmyzí kuchyně v Hotelu Stará Ameryka v Jablunkově
Gastronomické akce

Speciality hmyzí kuchyně v Hotelu Stará Ameryka v Jablunkově

Ukázka přípravy hmyzích specialit, následná ochutnávka těchto netradičních pokrmů a vše kolem hmyzí kuchyně se dozvíte na gastro akci v Hotelu Stará Ameryka v Jablunkově v neděli 3. listopadu 2013.
Cvrčci, červi, kobylky, švábi, housenky nejsou tradiční a běžnou součástí našeho jídelníčku. Na těchto pochoutkách a mnoha dalších si běžně pochutnávají v Africe, Asii a Latinské Americe. Výživná hodnota hmyzu je poměrně vysoká – obsahuje proteiny, železo i vápník a při větší konzumaci, by právě tyto pokrmy mohly přispět k řešení hned několika světových problémů.

Jestliže se chcete dovědět více a vidět na vlastní oči, jak se tyto speciality připravují, pak máte jedinečnou možnost přijít na připravovanou akci „Speciality hmyzí kuchyně“, která se koná v Hotelu Stará Ameryka v Jablunkově v neděli 3.11.2013 od 16 hodin.

V ceně 150 Kč nebude chybět ani ochutnávka všech připravovaných jídel, jako je například Salát s moučnými červi, Cvrčci na másle a mnoho dalších. Na tuto akci je nutno se předem nahlásit na info@ameryka.cz nebo tel. 595 170 311. Jestliže pořád ještě váháte a nemáte odvahu, určitě vám ji dodá panák slivovice na přivítanou. Touto první degustační akcí v listopadu to nekončí, naopak jí zahájíme celý měsíc listopad s dalšími gastronomickými specialitami. Zveme vás na týden Svatomartinské husy od 11.11. a Chilli týden, který bude zakončen v pátek 29.11. soutěží v pojídání chilli o „Plechového Gorola“ . Čekají vás zajímavé hodnotné ceny.

Provozovatel

Hotel Stará Ameryka

Jablunkov 901
739 91 Jablunkov
Tel.:
+420 595 170 311
Email:
info@ameryka.cz
GPS:
49,576715 18,764594
 
 

Vstupné

Cena: 150 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Jazzová vilijóvka

Sváteční vilijóvka pod taktovkou těšínských jazzmanů.
Český Těšín, Moravskoslezský kraj

Plstění vánočních ozdob z ovčí vlny

Tříhodinový kurz mokrého a suchého plstění ovčího rouna vhodný pro dospělé a náctileté.
Český Těšín, Moravskoslezský kraj

Vilijóvka s kapelou

Sváteční vilijóvka populární těšínské kapely.
Český Těšín, Moravskoslezský kraj

Vánoční tradice v Těšíně

Adventní čas v Těšíně je naplněn koledami, vánočními trhy, společným setkáváním a sváteční atmosférou blížících se svátečních dnů. Přijďte si užít akci "Vánoční tradice", která se uskuteční na obou březích řeky Olše – v Českém Těšíně i Cieszynie.
Český Těšín, Moravskoslezský kraj

Les pro hru i poznání – vycházkovo-odpočinkový vzdělávací areál v Jablunkově

Vycházkovo – odpočinkový vzdělávací areál o lese a přírodě pro rodiny s dětmi i pro školy. Součástí areálu je krátká dětská naučná stezka s několika informačními a výukovými panely nebo geobotanická expozice obsahující lokální kameny a rostliny.
Jablunkov, Moravskoslezský kraj

Hotel Stará Ameryka v Jablunkově

Tříhvězdičkový hotel Stará Ameryka je součástí areálu Země zábavy Ameryka a nabízí ubytování pro 30 hostů v deseti pokojích. Hotel se zaměřuje především na rodiny s dětmi – pokoje jsou přizpůsobeny rodičům s malými dětmi, k dispozici se nabízejí dětské postýlky, vaničky i obrovská herna pro děti.
Jablunkov, Moravskoslezský kraj

Kostel Božího těla v Jablunkově

Kostel byl vybudován v roce 1605, původně v renesanční, později přestavěn v novogotickém stylu.
Jablunkov, Moravskoslezský kraj

Knížecí dům v Jablunkově

Nejstarší dům v Jablunkově pochází ze 16. století, žily v něm kněžny Kateřina Sidonie a Alžběta Lukrécie. Podle legendy je dům spojen s kostelem podzemní chodbou, kterou chodívala Kateřina Sidonie na bohoslužby. V domě bude po rekonstrukci zřízena expozice oblasti Trojmezí.
Jablunkov, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Ubytování se sportovním areálem Gorol

Lyžujete? Běžkujete? Rádi se procházíte? Jezdíte na kole? Ochutnáváte krajové speciality a poznáváte regionální kuriozity? Z ubytování Gorol máte vše na dosah ruky.
Jablunkov, Moravskoslezský kraj

Penzion u Pinkasů v Písečné

Útulný Penzion U Pinkasů vás zve na rodinnou dovolenou do Těšínských Beskyd v severovýchodním výběžku slezské části Moravy nedaleko česko-slovensko-polského trojmezí.
Písečná, Moravskoslezský kraj

Přístav Kostkov v Návsí u Jablunkova

Rybník Kostkov patří ke známým místům ve Slezských Beskydech. Zapsal se do vzpomínek místních i turistů, kteří vyráželi na výlety do okolních kopců a lesů.
Návsí, Moravskoslezský kraj

Apartmány Babyhouse

Babyhouse je rodinný dům se zaměřením na rodiny s dětmi. Nabízíme zázemí a pohodlné ubytování v soukromí v luxusních bytech zařízených v originálním stylu. Krásné byty jsou svou cenou zároveň levným ubytováním v Beskydech.
Dolní Lomná, Moravskoslezský kraj