Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Kdo je na světě nejmocnější?
BALET: Kdo je na světě nejmocnější?
Hudební a divadelní akce

Kdo je na světě nejmocnější?

Taneční představení inspirované anglickou pohádkou "Kdo je na světě nejmocnější?" na stejnojmennou hudbu od skladatele Bohuslava Martinů. Inscenace v podání žáků Taneční konzervatoře Brno prozradí dětem i dospělým, kdo je na světě nejmocnější. Je to Slunce? Mrak? Vítr? Zeď nebo myší král?
Obsah představení:
Byla jednou jedna myška, hezká a inteligentní. Rodiče byli na ni pyšní a nechtěli ji dát za manželku jen tak ledaskomu. A proto jí vybrali toho, kdo je na světě nejmocnější. Myši to ale nevěděly, tak usoudily, že je to Slunce. A proto odmítly myšího Prince, který se ucházel o ruku jejich dcery. Když kohout ohlásil Slunce a první paprsky prolétly zemí a probudily všechno k životu, květiny, stromy, ptáky, a když přišlo samo Slunce – nabídly mu myšku za choť. A tak se zdálo, že všechno je na nejlepší cestě. Tu přilétl ten mrzutý starý Mrak a zakryl milé Sluníčko a to přemoženo prchlo. Ale Mrak je starý a nevrlý, a proto bylo myšce vítáno, když přiletěl Vítr a rozehnal Mrak. Vítr je přece jen jiný chlapík. Ale je zde ještě Zeď. A co může vítr proti Zdi? A teď je jasné, že Slunce je mocné, ale Mrak je mocnější, ale Vítr je ještě mocnější a Zeď je nejmocnější. Myši nabídly dceru Zdi. Ale Zeď se netváří nijak vesele, protože ji myši podhrabávají a ona se rozpadá. Je tedy docela jasné, že myši jsou nejmocnější.
A tak na konci pohádky se slaví myší svatba.
 

Kluziště Vodova v Brně

Městské haly Vodova jsou nejen multifunkční sportovní haly, ale i venkovní kluziště. Kluziště Vodova patří mezi největší umělé lední plochy pod širým nebem na Moravě. Kromě bruslení na návštěvníky čeká také doprovodný program plný zábavy
Brno, Jihomoravský kraj

Výtvarně technická dílna – kurz výroby stromečku

Výtvarně technická dílna o druhém adventním víkendu.
Brno-Královo Pole, Jihomoravský kraj

Spektra designu – nová výstava v Technickém muzeu v Brně

Retrospektivní výstava ateliéru Průmyslový design Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně představuje průřez tvorbou studentů a pedagogů ateliéru za uplynulých 10 let.
Brno-Královo Pole, Jihomoravský kraj

Za volantem bez bázně a chikany

Fenomén autoklubů v českých zemích v letech 1904–1951.
Brno-Královo Pole, Jihomoravský kraj

Dobrák – nejlepší koupaliště v Brně

Zrekonstruovaný areál koupaliště nabízí řadu možností jak si zpříjemnit den strávený u vody. Je zde i Certifikované dětské hřiště a FunPark zaměřené nejen na děti.
Brno, Jihomoravský kraj

Úniková hra Brno

Vaším úkolem je uniknout z uzamčené místnosti. Zní to zdánlivě jednoduše... v cestě dál vám však budou stát různé hádanky, skrýše, hlavolamy a šifry. Na únik máte pouze 60 minut a čas nemilosrdně běží.
Brno-Královo Pole, Jihomoravský kraj

Vydejte se do Brna nechat si navrhnout svůj vlastní erb

Mít svůj vlastní osobní znak či „erb" nemusí být výsadou pouze potomků někdejších urozených šlechtických rodů. Erb, přesněji osobní nebo rodinný znak, si dnes může nechat zhotovit každý občan České republiky. Stačí si udělat výlet do Brna do heraldické kanceláře společnosti Alerion.
Brno, Jihomoravský kraj

Kurzy kreslení malování

Navštivte moje výtvarné kurzy pokud si chcete odpočinout, splnit si přání naučit se kreslit, malovat, vypnout od všedních starostí a povinností, seznámit se z novými lidmi, nebo si udělat jen tak radost z hezky prožitého dne.
Brno-Královo Pole, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Butcherʼs grill & pasta

Restaurace nabízí jedinečný koncept tradiční americké kuchyně a moderní gastronomie.
Brno, Jihomoravský kraj

Exotický catering

Deset let se specializujeme na libanonskou, indickou a ukrajinskou kuchyni. Máme dlouholeté a silné zázemí cestovatelské restaurace Klub cestovatelů v Brně.
Brno, Jihomoravský kraj

Rukodělná destilérka v Brně – Little Urban Distillery

Zastavte a vychutnejte si to, co život nabízí.
Brno, Jihomoravský kraj

Penzion Královská cesta

Penzion Královská cesta najdete v Brně-Králově Poli, v širším centru města. Dopřejte si nadstandardní ubytování hotelového typu v centru moravské metropole.
Brno, Jihomoravský kraj