Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > 69 + 113 + 579 + 129 akvizice 2002–2022
Výstavy

69 + 113 + 579 + 129 akvizice 2002–2022

V rámci výstavního projektu je k vidění výběr z uměleckých děl, kterými byla sbírka hodonínské galerie během posledních dvaceti let doplněna. Vystaveny jsou obrazy, plastiky, grafiky, medaile, keramika a fotografie od 37 autorů, což je široký a různorodý žánrový rozptyl.
Galerie výtvarného umění v Hodoníně, jako specializované muzeum umění, poskytuje veřejnosti kontakt s uměleckými díly. Hlavní náplní její činnosti, danou zřizovací listinou, je: „získávat, shromažďovat, trvale uchovávat, evidovat, odborně zpracovávat a zpřístupňovat veřejnosti sbírky muzejní povahy“. Je jedinou, takto úzce na profesionální umění specializovanou, institucí zřizovanou Jihomoravským krajem.
 
Současný výstavní projekt představuje pouze úzký výběr z akvizic, kterými byla sbírka hodonínské galerie během let 2002–2022 doplněna. Čísla v názvu výstavy pak zastupují počty inventárních čísel, o která se jednotlivé podsbírky (malby, plastiky, grafiky a kresby, fotografie) během dvaceti let rozrostly. Kromě nákupů se sbírka rozšířila i o dary, jak od mecenášů umění, tak přímo od jednotlivých výtvarných umělců. Přibyly také odlitky sádrových modelů z umělecké pozůstalosti Franty Úprky, kterou galerie spravuje a které postupně nechává převádět do bronzu, aby byly zachovány pro další generace.
 
V expozici jsou zastoupena díla jak staršího, tak současného umění, různých uměleckých oborů a žánrů. Vystaveny jsou obrazy, plastiky, grafiky, medaile, keramika a fotografie 37 autorů, což je široký a rozmanitý žánrový rozptyl. Vzájemná interakce jednotlivých exponátů při společné prezentaci přináší zajímavá srovnání, neboť je založena na nenahraditelném kontaktu návštěvníka s dílem garantované umělecké kvality. 
 
Výstava může nabídnout jen omezený výběr, proto chce galerie po celý rok představovat další díla, která se na výstavu nevešla. A to jak přímo v galerii, tak také na webových stránkách i sociálních sítích formou projektu „Dílo měsíce“. S celou sbírkou je možné se seznámit na stránkách profesního sdružení Rady galerií České republiky (www.rgcz.cz), kde je možné v Registru sbírek nalézt jak díla ze sbírky hodonínské galerie, tak také z ostatních členských muzeí a galerií.
 
Výstavním projektem galerie předkládá veřejnosti „účet“, jak se jí i s omezenými finančními prostředky podařilo naplnit poslání zachovávat kulturní dědictví a dokumentovat vývoj výtvarného umění. Zároveň je třeba říci, že se umělecká díla stále častěji stávají nejen předmětem sběratelského zájmu, ale i jistou investicí, a tak se v posledních letech výrazně zvýšily jejich ceny. Došlo tedy i k významnému zhodnocení investovaných prostředků a celé sbírky hodonínské galerie.

Zahájení lázeňské sezony v Lázních Hodonín

Zahájení sezony 2023.
Hodonín, Jihomoravský kraj

Den otevřených sklepů Dolní Bojanovice

Otevřené sklepy v malebné vesnici Dolní Bojanovice.
Dolní Bojanovice, Jihomoravský kraj

Tradiční košt vín Ratíškovice 2023

Unikátní košt vín pořádaný pod širým nebem na travnatém hřišti FK Baník Ratíškovice.
Ratíškovice, Jihomoravský kraj

Mezi sklepy – festival otevřených sklepů v Mutěnicích 2023

Festival Mezi Sklepy je akce, která nemá na Jižní Moravě obdoby. Proč? Otevřeno bude něco kolem 50 sklepů v mutěnickém sklepním areálu Pod Búdama, včetně těch, do kterých se jen tak nedostanete. A k tomu v pátek i v sobotu budou koncerty: Monkey Business, Wohnout, B.Basiková, TH!S, P.Bende ad.
Mutěnice, Jihočeský kraj

Neoveský gurmán

Neoveský gurmán – jedinečná gastro akce přímo ve sklepních uličkách v Moravské Nové Vsi.
Moravská Nová Ves, Jihomoravský kraj

Den otevřených sklepů v Mutěnicích

Spolek vinařů Búdy Mutěnice Vás zve do areálu sklepů Búdy dne 22.4.2023 na XV. ročník Dne otevřených sklepů. Průběh akce – prohlídka cca 40 sklepů, ochutnávka 5-8 odrůd vín v každém sklepě.
Mutěnice, Jihomoravský kraj

Ameriky mezi sklepy 2023 – charitativní sraz

Ameriky mezi sklepy 2023 se uskuteční v areálu amfiteátru a jeho okolí. Uprostřed lokality vinných sklepů Búdy Mutěnice.
Mutěnice, Jihomoravský kraj

Místní výstava vín 2023

ZO ČZS Sudoměřice ve spolupráci s Obecním úřadem tímto srdečně zve na místní výstavu vín, která se uskuteční dne 1.4.2023 v Obecním sklepě ve Starém potoku v Sudoměřicích. K poslechu, tanci a dobré náladě Vám zahraje CM Martina Kláska, občerstvení zajištěno.
Sudoměřice, Jihomoravský kraj

Galerie výtvarného umění v Hodoníně

Výstavy výtvarného umění (stálá expozice SVUM a současného umění, krátkodobé výstavy výtvarných umělců českých i zahraničních), koncerty, přednášky, animační programy pro děti, workshopy, komentované prohlídky, besedy s autory a další akce.
Hodonín, Jihomoravský kraj

Úniková hra Exit It Hodonín

Zamčen v místnosti naplněné hádankami, nápovědami, hlavolamy. Máte 60 minut a jediný cíl – opustit místnost na čas, než vás chytí šílený řezník!
Hodonín, Jihomoravský kraj

Muzeum naftového dobývání a geologie v Hodoníně

Jediné muzeum "naftařiny" v České republice najdete v budově bývalých kasáren v Hodoníně. Muzeum naftového dobývání a geologie tvoří vnitřní expozice a venkovní technologický park v okolí muzea.
Hodonín, Jihomoravský kraj

Solná štola – solná jeskyně Hodonín

Ideální místo pro relaxaci, ale také pro celkové ozdravení těla, především dýchacích cest a kůže. Do prostoru štoly bylo umístěno 20 t soli z v polské Bochni. Mikroklima je mimořádně intenzivní a připomíná přímořské oblasti.
Hodonín, Jihomoravský kraj

Lázeňské město Hodonín a jeho zajímavosti

Lázeňské město Hodonín na jižní Moravě je rodiště zakladatele československého státu a prvního prezidenta T.G. Masaryka. Ve městě je řada památek, které tuto velkou osobnost a jeho život zde připomínají. Zavítat do Hodonína můžete také za dalšími zajímavostmi či zábavou.
Hodonín, Jihomoravský kraj

Různé druhy masáží v Hodoníně

Masáž je prostředek k odstranění bolesti, navození dobré nálady a pohody, pro povzbuzení energie a k zotavení svalstva. Dopřejte si některou z blahodárných masáží.
Hodonín, Jihomoravský kraj

Zpívající fontána na Masarykově náměstí v Hodoníně

Město Hodonín se pyšní neobvyklou zpívající fontánou před místní radnicí. Celá fontána je řízena počítačem, což umožňuje vytvářet zajímavé střikové a vířivé kombinace včetně barevných, světelných efektů a synchronizace s reprodukovanou hudbou.
Hodonín, Jihomoravský kraj

Zimní stadion Teza Hodonín

Krytý zimní stadion v centru města s možností pronájmu na sportovní využití a kulturní akce. Pro širokou veřejnost se zde koná pravidelné lední bruslení, v areálu je také možnost občerstvení.
Hodonín, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Fresh Burgr’s

Burgrárna u zimního stadionu bere maso z českých chovů od tišnovského řeznictví Steinhauser, briošky pro ně zase peče rodinné pekařství. Kečup a omáčky si ale vyrábějí sami. A protože se snaží pracovat s co nejkvalitnějšími surovinami, třeba hranolky dělají z brambor holandské odrůdy.
Hodonín, Jihomoravský kraj

Fabrica de café – kavárna a pražírna kávy

Fabrica de café je regionální pražírna, která vznikla s cílem produkovat kvalitní kávu, služby a šířit kávovou kulturu.
Hodonín, Jihomoravský kraj

Hotel Panon v Hodoníně

Slovácko je kraj vína, v každé roční době můžete posedět v některém z mnoha stylových vinných sklípků a ochutnat vynikající bílá i červená vína od nejlepších moravských vinařů. Hotel Panon je vhodný pro pobyty se sportovně-společenským vyžitím s možností návštěvy vinných sklepů v okolí Hodonína.
Hodonín, Jihomoravský kraj

Apartmány Lužičan

Moderně zařízené apartmány a pokoje apartmánového typu v centru obce Lužice na Slovácku. Naši hosté u nás najdou nejenom zázemí pro pořádání cyklovýletů v regionu vína a folkloru, ale mohou navštívit také náš vinný sklep, který se nachází v bezprostřední blízkosti ubytování.
Lužice, Jihomoravský kraj

Pension ve Vinařství Maláník-Osička v Mikulčicích

Penzion ve Vinařství Maláník-Osička se nachází v prostorách rodinného vinařství, v lokalitě "Těšických búd" v obci Mikulčice. Kromě ubytování se zde můžete zúčastnit také degustace místních vín.
Mikulčice, Jihomoravský kraj

Pivovar Mazák

Pivovar Mazák vyrábí pivo klasickou technologií pouze z přírodních surovin: vody, sladu, chmele a kvasnic. Pivo Mazák je nefiltrované a nepasterizované.
Dolní Bojanovice, Jihomoravský kraj

Vinařství Dvořáček Mikulčice

Malá rodinná firma se zabývá pěstováním vinné révy a výrobou kvalitního vína několik desetiletí. V současné době hospodaří na vlastních vinicích, přičemž celková plocha vinic představuje celkem cca 3,5 hektaru.
Mikulčice, Jihomoravský kraj

Vinařství Marada v Mikulčicích

Primáš cimbálové muziky Slovácko a absolvent zahradnické fakulty MZLU v Lednici Ing. Petr Marada založil své vlastní vinařství v roce 2006. Hospodaří na mladých vinicích v tratích Kněžské a Kukvička. Další suroviny nakupuje od vinohradníků z okolí, především z tratí Kukvička a Čtvrtky.
Mikulčice, Jihomoravský kraj