Úvod > Výlety > Výlety za vánoční atmosférou > Vánoční výlet do Posázaví

Vánoční výlet do Posázaví

Poznejte zvyky našich předků ve skanzenu Kouřim, kde se snadno přenesete do dob minulých. Pak se můžete vydat za sklářským uměním do Sázavy nebo za moderní adventní zábavou do Zruče nad Sázavou.
KouřimOpravdové kouzlo Vánoc tkví v dávných tradicích! Připomeňte si tradice adventu v krásném Kouřimském skanzenu, kde se přenesete do dob dávno minulých a seznámíte se s tím, jaké obyčeje se na českém venkově udržovaly od začátku prosince do svátku Tří králů.

Centrum sklářského umění Huť FrantišekKouřimi se pak vydejte na jih, do městečka Sázava. Tam naleznete mimo starobylého kláštera (který je v zimě zavřený) také Centrum sklářského umění Huť František. Sem můžete přijít na zimní prohlídky, otevřeno tu mají od středy do soboty od 10:00 do 16:00 hodin. V autentickém prostředí historického areálu je prezentováno autorské sklo v kolekci skleněných plastik českých i světových výtvarníků.

český šternberkV Posázaví určitě nevynechejte hrad Český Šternberk, který každoročně v první polovině prosince pořádá adventní prohlídky hradu Český Šternberk. Poznáte, jak se na hradě prožíval advent a jak se slavily Vánoce za první republiky. Zdeněk Sternberg (1923-2021) prožil na hradě společně se svými osmi sourozenci krásné dětství. Jaké byly jejich vánoční svátky? Jaké dárky dostávali a čím obdarovávali děti z podhradí? Na základě vzpomínek Zdeňka Sternberga vám o tom budou vyprávět naši průvodci. Vstupenky je třeba zajistit si předem, a to buď nákupem on-line, nebo rezervací přes webový formulář hradu Český Šternberk.