Úvod > Výlety > Výlety za vánoční atmosférou > Vánoční výlet do Posázaví

Vánoční výlet do Posázaví

Poznejte zvyky našich předků ve skanzenu Kouřim, kde se snadno přenesete do dob minulých. Pak se můžete vydat za sklářským uměním do Sázavy nebo za moderní adventní zábavou do Zruče nad Sázavou.
KouřimOpravdové kouzlo Vánoc tkví v dávných tradicích! Připomeňte si tradice adventu v krásném Kouřimském skanzenu, kde se přenesete do dob dávno minulých a seznámíte se s tím, jaké obyčeje se na českém venkově udržovaly od začátku prosince do svátku Tří králů.

Centrum sklářského umění Huť FrantišekKouřimi se pak vydejte na jih, do městečka Sázava. Tam naleznete mimo starobylého kláštera (který je v zimě zavřený) také Centrum sklářského umění Huť František. Sem můžete přijít na zimní prohlídky, otevřeno tu mají od středy do soboty od 10:00 do 16:00 hodin. V autentickém prostředí historického areálu je prezentováno autorské sklo v kolekci skleněných plastik českých i světových výtvarníků.

zruč nad sázavou zima zámekV Posázaví určitě nevynechejte hrad Český Šternberk, který každoročně v první polovině prosince pořádá adventní prohlídky hradu Český Šternberk. Poznáte, jak se na hradě prožíval advent a jak se slavily Vánoce za první republiky. Nutná je však předchozí rezervace na prohlídku.

Během prosince se můžete také zúčastnit adventu ve Zruči nad Sázavou. Připraven bude jarmark, koncerty i Rybova vánoční mše.