Úvod > Výlety > Na kole po Česku > Z Valašského Meziříčí k nádrži Bystřička

Z Valašského Meziříčí k nádrži Bystřička

Přehrada Bystřička je oblíbeným a hojně navštěvovaným letním turistickým centrem zasazeným do okolních kopců. V jejím okolí se nabízí velký počet možností na výlety a oblast lze dobře poznat i ze sedla kola. Délka trasy je zhruba 45 km a zvládnete ji na trekovém kole.
Ve Valašském Meziříčí můžete obdivovat zámek Žerotínů, který slouží potřebám kulturního života, nebo zámek Kinských, v němž je muzeum. Dalším místem, které byste neměli minout, je Muzeum valašských strašidel, Moravská gobelínová manufaktura nebo hvězdárna. Církevní památky jsou zastoupeny farním kostelem Nanebevzetí Panny Marie s pozoruhodným renesančním portálem a gotickým kostelem sv. Trojice, sloužícím dnes jako lapidárium.

Po prohlídce města se na kole vydejte do Velké Lhoty po cyklotrase č. 6018. Zde si můžete prohlédnout cenný evangelický dřevěný toleranční kostel z roku 1783 bez věže, s pozoruhodným interiérem a jednotným vybavením z roku 1839, od roku 2008 se jedná o národní kulturní památku. Od kostela už sjedete k vodní nádrži Bystřička, která byla vybudována v letech 1907 - 1912 a její plocha 38 ha slouží k rekreaci a hlavně k eliminaci povodní. Od přehrady se vydejte do obce Bystřička a odtud zpět do výchozího Valašského Meziříčí.
Celý popis