Úvod > Co chcete dělat? > Agroekofarma Kadeřávek – ovčí farma na Vysočině
Životní styl

Agroekofarma Kadeřávek – ovčí farma na Vysočině

Údolí Věcovského potoka zařízlé mezi mohutné hřbety táhnoucí se z vrcholu Bohdalce (800 m n.m.) a Samotína (780 m n.m.) vytváří jednu z nejkrásnějších scenérií Žďárských vrchů. Strmé louky jsou přímo předurčeny k tradičnímu zemědělství založeném na pasteveckém chovu skotu nebo ovcí.
Chcete se seznámit s milými lidmi, které ještě nezkazila městská civilizace? Chcete dětem dopřát požitek z hlazení jehňátka, ukázat jim, jak se zahánějí ovce nebo se jezdí na traktoru? Chcete ochutnat jehněčí speciality, případně i koupit jehněčí maso? ... a co ochutnat domácí koláče, které vám hospodyně upeče podle přání? Zajímá vás zpracování ovčí vlny?  Pak je váš cíl Agroekofarma Kadeřávek!

Děti mohou využít pískoviště na zahradě, vyzkoušet jízdu na traktoru, na jaře si mohou pohladit jehňátko. Rodiče se mohou zúčastnit kurzu zpracování ovčí vlny, nebo nakoupit ekoprodukty. Od roku 2003 probíhají na farmě na jaře a na podzim kurzy zpracování ovčí vlny pod vedením lektorky Daniely Linhartové z Prahy.

Agroekofarma Kadeřávek ve Věcově návštěvníkům nabízí jedinečnou možnost strávit dovolenou a přitom být svědky každodenního chodu ovčí farmy.

Ubytovat se můžete v nově vybudované farmě ve čtyřech komfortních apartmánech v podkroví. Apartmány jsou prostorné a krásné, postavené v roce 2009. Celý objekt je nekuřácký.

Provozovatel

Agroekofarma Kadeřávek

Věcov 25
592 44 Věcov
Tel.:
+420 566 562 839
Tel.:
+420 605 853 307
Email:
info@chalupa-vyso...
WWW:
www.chalupa-vysoc...
GPS:
49,616440 16,166761
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 
Kopec Metodka

Kopec Metodka

Kuklík, Kraj Vysočina
Naučná stezka Metodka

Naučná stezka Metodka

Kuklík, Kraj Vysočina
Ski areál Jimramov

Ski areál Jimramov

Nový Jimramov, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Pohádka na Vysočině

Penzion Pohádka na Vysočině

Věcov, Kraj Vysočina
Hotel Líšenský Dvůr

Hotel Líšenský Dvůr

Líšná, Kraj Vysočina
Chalupa Na Škole

Chalupa Na Škole

Javorek, Kraj Vysočina
Lesní bar před Lominkou

Lesní bar před Lominkou

Javorek, Kraj Vysočina