Úvod > Co chcete dělat? > Ovčí farma na Vysočině

Ovčí farma na Vysočině

Životní styl
Údolí Věcovského potoka zařízlé mezi mohutné hřbety táhnoucí se z vrcholu Bohdalce (800 m n.m.) a Samotína (780 m n.m.) vytváří jednu z nejkrásnějších scenérií Žďárských vrchů. Strmé louky jsou přímo předurčeny k tradičnímu zemědělství založeném na pasteveckém chovu skotu nebo ovcí.
Chcete se seznámit s milými lidmi, které ještě nezkazila městská civilizace? Chcete dětem dopřát požitek z hlazení jehňátka, ukázat jim, jak se zahánějí ovce nebo se jezdí na traktoru? Chcete ochutnat jehněčí speciality, případně i koupit jehněčí maso? ... a co ochutnat domácí koláče, které vám hospodyně upeče podle přání? Zajímá vás zpracování ovčí vlny?  Pak je váš cíl Agroekofarma Kadeřávek!

Děti mohou využít pískoviště na zahradě, vyzkoušet jízdu na traktoru, na jaře si mohou pohladit jehňátko. Rodiče se mohou zúčastnit kurzu zpracování ovčí vlny, nebo nakoupit ekoprodukty. Od roku 2003 probíhají na farmě na jaře a na podzim kurzy zpracování ovčí vlny pod vedením lektorky Daniely Linhartové z Prahy.

Agroekofarma Kadeřávek ve Věcově návštěvníkům nabízí jedinečnou možnost strávit dovolenou a přitom být svědky každodenního chodu ovčí farmy.

Ubytovat se můžete v nově vybudované farmě ve čtyřech komfortních apartmánech v podkroví.
Apartmány jsou prostorné a krásné, postavené v roce 2009. Celý objekt je nekuřácký.
Celý popis
Naposledy změněno: 3. 8. 2020