ÚvodCo chcete dělat?PřírodaNaučná stezka Stebnický potok

Příroda

Naučná stezka Stebnický potok

*****
Občanské sdružení Život na Dyleň vybudovalo tuto naučnou stezku s 18 zastaveními v roce 2012. Sleduje tok Stebnického potoka z Lipové až k jeho prameni.
Trasa stezky vede z Lipové až k prameni Stebnického potoka na severozápadním svahu Dyleně v blízkosti zaniklé turistické chaty. Naučná stezka vede turisty na přírodní zajímavosti lokality a zapomenutá místa v území, kde v nedávné minulosti stály stavby a kde zanikly celé obce. Území dotčené naučnou stezkou vede podél horního a středního toku Stebnického potoka. Nástup na naučnou stezku je v obci Lipová. Její cíl je v místě zaniklé turistické chaty na Dyleni.

Naučná stezka je určená zájemcům o historii zaniklých míst a přírodní zajímavosti horního a středního toku Stebnického potoka. Délka celé trasy naučné stezky, jež začíná v Lipové, vede romantickými místy i oblastmi, kde po staletí žili lidé a končí na severním svahu Dyleně, je celkem 12 km a má 18 zastavení. Pro méně zdatné turisty je určen menší okruh vycházející z Doubravy a vedoucí přes Kyselecký Hamr a Mýtinu. Ten měří 6 km.

Trasa naučné stezky vede souběžně se značenými turistickými trasami a navazuje na ně. Z Lipové vede po žluté turistické značce až na Kyselecký Hamr, z něj je stezka vedena po lesní cestě až do Oldřichova. Část trasy vede romantickým údolím Stebnického potoka, kde v minulosti pracovalo mnoho vodních mlýnů. Poslední úsek vede po červené. Jednotlivá zastavení jsou značena informačními panely s vysvětlujícími texty.

Otázky a odpovědi jsou automaticky sestaveny z obsahu této stránky.

Kontakt

Občanské sdružení Život na Dyleň
obec Lipová, 353 01 Lipová

E-mail: info@zivotnadylen.cz
Web: www.zivotnadylen.cz

Region: Karlovarský kraj
Oblast: Západočeské lázně
Obec: Lipová
Tipy na výlet: Lipová a okolí

Schválila redakce Kudy z nudy.

Nahlásit neaktuální obsah

Související témata

Akce v okolí

Akce v okolí
21. 8.23. 8.
Finále Českého poháru v paddleboardingu v Chebu
29. 8.30. 8.
Letecký den Cheb 2026

Letecký den Cheb 2026

Cheb, Karlovarský kraj
12. 9.13. 9.
Národní den železnice 2026 v Chebu
27. 6.29. 8.
Hynek Čermák – výstava fotografií
22. 8.
Dožínky na statku v Milíkově 2026

Dožínky na statku v Milíkově 2026

Milíkov, Karlovarský kraj

Aktivity v okolí

Aktivity v okolí
Památky
Vesnická památková zóna Dolní Lažany
Památky
Skanzen Doubrava – Rustlerův statek

Skanzen Doubrava – Rustlerův statek

Lipová, Karlovarský kraj
Letní sporty
Vodní nádrž Jesenice u Chebu

Vodní nádrž Jesenice u Chebu

Cheb, Karlovarský kraj