Úvod > Co chcete dělat? > Letní sporty > Cykloturistika s průvodcem na severu Čech
Lužické hory
Letní sporty

Cykloturistika s průvodcem na severu Čech

Cykloturistika s průvodcem v lokalitě Národního parku České Švýcarsko, Lužických a Žitavských hor a Šluknovské pahorkatiny. Projeďte se po loukách a lesích, vystoupejte z údolí na vrcholky hor. Přijeďte strávit dovolenou plnou zážitků, překvapení a legrace.
Navštívíme:

1) Pískovcová města
K nejkrásnějším a nejromantičtějším místům Evropy patří bezesporu první zóna Národního parku České a Saské Švýcarsko, která je vzdálena pouhých 8 Km od našich apartmánů. Hluboko zaříznuté rokle, skalní města, klid a nedotčená příroda Vás nenechají na pochybách o jedinečnosti této lokality vhodné pro cyklistické i turistické výlety.

Zajímavost: nejnižší bod české republiky v kaňonu Labe

2) Malebné hory
Pouhých 10 km je vzdáleno panorama Lužických hor s mnoha rozhlednami, neopakovatelnými výhledy do okolí a zachovalou lidovou architekturou. Je tu i několik sjezdovek se zasněžováním a osvětlením. Vyřádí se tu bikeři, kteří milují překvapení a rychlé sjezdy.

Zajímavost: po hřebeni hor prochází významné evropské rozvodí mezi Severním a Baltským mořem

3) Opuštěné Sudety
Severním směrem plynule navazuje Šluknovská pahorkatina. Sudetoněmecké pohraničí s nezaměnitelným geniem loci a odlehlými vesnicemi, kde se zastavil čas a kde lišky dávají dobrou noc. Syrový, řídce obydlený kraj posetý spoustou božích muk a křížků láká opravdové romantické povahy a nabízí jiný rozměr a pohled na život.

Zajímavost: 
nejsevernější bod České republiky

Využít můžete ubytování pro 4 až 14 osob v prostorných apartmánech Stříbrné léto s vlastní kuchyní, ložnicí, obývacím pokojem, soc. zařízením a přilehlou udržovanou zahradou s možností táboráku a grilování.

Délka a náročnost výletu je vždy přizpůsobena požadavkům zúčastněných.

Provozovatel

MTB adventure

Rolnická 6
408 01 Rumburk
Tel.:
+420 606 302 110
Tel.:
+420 728 925 883
Email:
info@mtbadventure.eu
Email:
kudlys@centrum.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.mtbadventure.cz
WWW:
www.mtbadventure.eu
GPS:
50,947436 14,574396
 
Region:
Ústecký kraj
Oblast:
České Švýcarsko
Město:
Rumburk
Tipy na výlet:
Rumburk a okolí
 

Časová náročnost

5,0 hodin

 
 

České Švýcarsko – ubytovací vouchery a doprava zdarma na podporu turismu v Českém Švýcarsku

Ubytovací vouchery České Švýcarsko – každá noc v destinaci vyjde jednotlivce o 300 korun levněji. Sleva je platná při rezervaci ubytování nejméně na 2 noci a maximálně na 7. Slevu návštěvník uplatní přímo při rezervaci s pomocí voucheru, který je ke stažení na webu pomahej.ceskesvycarsko.cz.
Krásná Lípa, Ústecký kraj

Zimní Pravčická brána – adventní a vánoční výlet do přírody

Ikonická Pravčická brána je opět přístupná! Přebytečné kalorie můžete spálit hikem na Pravčickou během vánočních svátků. Tak na nic nečekejte a hurá a na výlet! Přístup bude možný pouze od Hřenska resp. od křižovatky Tři prameny.
Krásná Lípa, Ústecký kraj

Adventní pohádky pro děti i dospělé

Zastavte se na chvíli v tomto předvánočním shonu, přijďte posedět v naší Bylinkové čajovně a zaposlouchat se do adventních pohádek, které napsal sám Rosťa Křivánek. Mimo jiné se můžete těšit na vánoční čaj, svařák, dětský punč i něco sladkého na zub.
Krásná Lípa, Ústecký kraj

Vánoční koncert na zámku Lemberk

Koncert na zámku Lemberk.
Jablonné v Podještědí, Liberecký kraj

Muzeum Rumburk – přírodovědné expozice

Muzeum je umístěno do nově zrekonstruované budovy bývalé Försterovy továrny na barvení tkanin a lněné příze.
Rumburk, Ústecký kraj

Vesnická památková rezervace v Rumburku – soubor podstávkových domů

Ulice s 18 podstávkovými domy tkalců, označovaná lidově jako Zvědavá ulička, byla po roce 1945 přejmenována na počest spisovatele Aloise Vojtěcha Šmilovského (1837-1883). Od roku 1995 je chráněna jako vesnická památková rezervace.
Rumburk, Ústecký kraj

Loretánská kaple s ambitem v Rumburku

V areálu bývalého kapucínského kláštera v Rumburku se nachází loretánská kaple, která patří k architektonickým skvostům severních Čech. Loreta Rumburk je významným poutním místem Českého Švýcarska. V Loretě Rumburk se celoročně pořádají netradiční prohlídky, výstavy, koncerty a mše svaté.
Rumburk, Ústecký kraj

Miniatura Lorety v Rumburku

Dva roky – tolik trvalo řezbáři Jiřímu Coblovi vytvořit miniaturu barokního klenotu severních Čech z lipového dřeva.
Rumburk, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Cukrárna Venezia

V klasické české cukrárně nacházející se v centru Rumburka si můžete dát dort, chlebíček nebo i zmrzlinový pohár.
Rumburk, Ústecký kraj

Wellness Hotel Lužan

Wellness Hotel Lužan dominující historickému náměstí města Rumburk je jedním ze dvou ubytovacích zařízení značky Lusatia Quality nacházejících se v blízkosti Národního parku České Švýcarsko. Svým hostům poskytuje zákaznický komfort ve 26 dvoulůžkových pokojích a 4 apartmánech.
Rumburk, Ústecký kraj

Restaurace Dymník

Výletní restaurace Dymník byla už v roce 1895 upravena z bývalého selského stavení a posloužila mnoha generacím turistů jako místo odpočinku na jejich vycházkách.
Rumburk, Ústecký kraj

Resort Dymník

Resort Dymník se nachází na kopci vyhaslé sopky 3 kilometry od města Rumburk. Skládá se ze dvou samostatných budov, v jejichž těsné blízkosti se rozprostírají lesy a louky, nad kterými se tyčí rozhledna Dymník.
Rumburk, Ústecký kraj