Úvod > Co chcete dělat? > Areál Pěnčín – brusírna skleněných perlí, kozí farma či vyhlídkový vláček
Areál Pěnčín - brusírna skleněných perlí, kozí farma či vyhlídkový vláček
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Zážitky

Areál Pěnčín – brusírna skleněných perlí, kozí farma či vyhlídkový vláček

Výletní areál Pěnčín nabízí mnoho zajímavého ke zhlédnutí a může být i výchozím bodem pro výpravy do blízkého okolí. Chcete vědět, jak se vyrábí skleněné perle, navštívit mačkárnu, šitlovnu, rumplovnu, brusírnu nebo leštírnu perlí? Navštivte Výletní areál Pěnčín!
Kromě exkurze do brusírny skleněných perlí na vás čeká prohlídka kozí farmy a sýrárny (ochutnávka, prodej sýrů), silničním vyhlídkovým vláčkem si můžete vyjet na rozhlednu Černá Studnice nebo si v prodejně perlí nakoupit korálky či hotovou bižuterii.

Pokud jste kreativní, potěší vás dílny pro turisty – tzv. "korálková dílna", zde si můžete sami vytvořit svoji vlastní bižuterii nebo děti nalepit obrázky z korálků a zemědělské muzeum – expozice zemědělských strojů z oblasti Jablonecka. Občerstvení je pro vás připraveno přímo ve Výletním areálu v restauraci "U Brusírny", kde naleznete bohatý výběr jídel včetně specialit z kozího masa a kozích sýrů (salonek, letní terasa s dětským koutkem).

Exkurze probíhají vždy od 10 platících osob. Exkurze je rozdělena na dvě části, a to na část sklářskou a zemědělskou. V první části prohlídky je ukázka z historie výroby skleněných perlí, při které se Vám stručně představí jednotlivé fáze výroby. Ve druhé části máte možnost dozvědět se informace o naší farmě a chovaných zvířatech.

V Kittelově areálu na Krásné se návštěvníkům nabízí možnost prohlédnout si celý areál s Kittelovým domem – tzv. Burkem, ve kterém se nachází Kittelovo muzeum, Kittelova bylinková zahrádka, dále je zde k vidění morový sloup, kostel sv. Josefa, studánka, fara,atd... Dalším cílem je Horní Černá Studnice, se svoji dominantou – rozhlednou.
 

Okružní jízdy vyhlídkovým vláčkem

Jízdu vláčkem jsme pro Vás připravili pro letošní rok jako kyvadlovou úsekovou dopravu, aby si každý vybral, kolik času kde stráví a který úsek je pro něj ten nejlepší.
  • I. úsek: Farma Pěnčín – Kittelův areál Krásná
  • II. úsek: Kittelův areál Krásná – Horní Černá Studnice
  • III. úsek: Horní Černá Studnice – Kittelův areál Krásná
  • IV. úsek: Kittelův areál Krásná – Farma Pěnčín
Zobrazit více