Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Benefiční koncert na nově zrekonstruované varhany v Opatově u Dušejova
Hudební a divadelní akce

Benefiční koncert na nově zrekonstruované varhany v Opatově u Dušejova

V sobotu 25. 10. od 18 hodin proběhne v evangelickém kostele v Opatově u Dušejova benefiční koncert na splacení opravy místních varhan. Oprava byla dokončena 26. září a na tomto koncertě budou poprvé slyšet při veřejném vystoupení.

Na koncertě zazní nově opravené cenné varhany od Antonína Mölzera z Kutné Hory, které byly vyrobeny v roce 1881. Uslyšíte místní pěvecký sbor Canteva, sbor Tucet pod vedením Petra Lisého z Humpolce, Dechové trio a další oblastní umělce.

V repertoáru interpretů jsou irské tance (akordeon, flétna), lidové, jazzové, židovské, africké a duchovní písně, skladby J. S. Bacha a W. A. Mozarta. Na varhany zahraje Helena Naňáková.

Provozovatel

Evangelický sbor Opatov

Opatov 10
588 05 Opatov
Tel.:
+420 774 456 845
Email:
jaro68@email.cz
WWW:
www.opatov.info/
GPS:
49,431026 15,394275
 
 

Vstupné

Poznámka:

Vstupné dobrovolné. Veškerý výtěžek bude věnován na splacení opravy varhan.

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Valentýnský víkend v zámeckém hotelu Chateau Herálec

Zveme vás na Valentýna k nám! Prožijete nezapomenutelné okamžiky při společných procházkách ruku v ruce v anglickém parku a pak se v zimě prohřejete ve výjimečných prostorách zámeckého Wellness & Spa by L’Occitane.
Herálec, Kraj Vysočina

Chantal Poullain – chansony

Srdečně vás zveme do našeho Návštěvnického centra Bernard na hudební večer s chansonierkou Chantal Poullain.
Humpolec, Kraj Vysočina

Humpolecké zabijačkové hody

Vepřové hody po širým nebem v Humpolci.
Humpolec, Kraj Vysočina

Humpolecký masopust

Tradiční průvod maškar městem Humpolcem. Zahájení u budovy ČZA přes Havlíčkovo náměstí a ulici Rašínovu na Horní náměstí.
Humpolec, Kraj Vysočina

Farký kázek v Opatově

Místo pro meditaci a překrásný výhled na západní stranu Vysočiny s pohledem na vrh Křemešník, Stražiště a Mešnici
Jihlava, Kraj Vysočina

Maršovský rybník u obce Zbilidy na Vysočině

Rybník leží na Maršovském potoce v údolí mezi Jiřínem a Zbilidy. Je obklopen lesy a řadou rekreačních chat. Rybník o 20 ha má písčité dno a slunit se můžete na travnatém břehu.
Zbilidy, Kraj Vysočina

Outdoor aktivity na Vysočině u Poutního hotelu Křemešník

Netradiční zábava, relaxace a společné prožitky na vás čekají nedaleko Pelhřimova u Poutního hotelu Křemešník. Hotel je kompletně zrekonstruován, s moderním a nadstandardním vybavením. Okolí je protkáno sítí turistických a cyklistických tras a další nabídkou outdoorových aktivit.
Nový Rychnov, Kraj Vysočina

Národní přírodní památka Hojkovské rašeliniště

Národní přírodní památku tvoří zbytek rašeliniště a bažinatý lesík nedaleko obce Hojkov, ležící v nadmořské výšce okolo 650 metrů.
Hojkov, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Bistro Křemelec na Křemešníku

Na Křemešníku pod hotelem Poutník najdou vyhládlí sportovci Křemelec.
Nový Rychnov, Kraj Vysočina

Apartmány Kocourek

Stylově zařízené a moderně vybavené apartmány na rodinném statku s rozlehlým dvorem, absolutním klidem a kouzelnými výhledy do okolí. v Kocourových Lhotkách 8 km východně od Pelhřimova.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Farma Hrnčíř

Farma Hrnčíř se nachází v malebné vesničce Proseč pod Křemešníkem, která je obklopena loukami a lesy v tichém prostředí Českomoravské vysočiny vzdálené cca. 7 km od Pelhřimova, kde jsou ideální podmínky pro chov, výcvik koní a sportovní vyžití spojené s koňmi.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Farma Rybníček

Farma leží na samotě uprostřed lesů a luk na Pelhřimovsku, v místech, kde končí cesta a začíná klid přírody. Je ideálním místem pro strávení dovolené. Můžete si užívat klid venkova a krásy Vysočiny nebo získat základy jízdy na koni a šermu.
Pelhřimov, Kraj Vysočina