Úvod > Aktuality > Březnický zámek vzpomíná na první světovou válku

Březnický zámek vzpomíná na první světovou válku

Vydáno 28. května 2014 Kultura
Mým národům se jmenuje výstava rozšiřující expozici o Františku Josefovi I. a přibližující období světové války 1914 – 1918, jak v historickém kontextu, tak ve vztahu k tehdejším držitelům březnického zámku rodině Palffyů z Erdödu a městu Březnice.

Výstava je otevřena podle otevírací doby zámku a potrvá do 31.10.2014.

Rok 2014 se celosvětově nese ve znamení stého výročí začátku I. světové války, jedné z nejvýznamnějších a zároveň nejtragičtějších událostí novodobých světových dějin. Po této válce „už nikdy nebyl svět jako dříve“.

České země, tehdy ještě jako součást rakousko-uherské monarchie, sice nebyly přímo postiženy bojovými akcemi, politické, ekonomické i sociální důsledky válečného konfliktu ale na jejich obyvatele doléhaly plnou měrou. Válka a její následky navíc ovlivnily dění a život především na evropském kontinentu na další dvě desetiletí, která byla završena novou válečnou bouří vyprovokovanou nacistickým Německem.

Renesanční zámek Březnice

Renesanční zámek Březnice

Projeďte se v kočáře po parku, prohlédněte si pušky ze sbírky Hanuše z Kolovrat nebo nahlédněte do starobylé Lokšanské knihovny. Renesanční zámek svou dispozicí nezapře, že vznikl přestavbou středověké tvrze.