Úvod > Aktuality > Udělejte si romantický výlet na hrady a zámky i v zimě!

Udělejte si romantický výlet na hrady a zámky i v zimě!

Vydáno 4. února 2016 Památky
Ve středních Čechách je možné v těchto dnech navštívit několik hradů a zámků. Nalákají vás k návštěvě hrady Karlštejn a Křivoklát a zámek v Mníšku pod Brdy?
Hrad Karlštejn se otvírá již 6. 2. 2016 a bude celý únor přístupný o víkendech od 10:00 do 15:00.

Především pro rodiny s dětmi je připraven program v krásném zámku v Mníšku pod Brdy, kde celý únor probíhají loutkové a pohádkové prohlídky se zázračnými bytostmi. Děti mohou pátrat po známých českých pohádkách ukrytých na zámku, a to vždy v 13:40, 14:30 a 15:30. Na tyto speciální zábavné prohlídky je však nutná rezervace týden před akcí na tel. 318 590 261.
 
Hrad Křivoklát je momentálně otevřen každou sobotu, prohlídky odcházejí ve 12 a 14 hodin. V ostatní dny jsou prohlídky možné též, ale jen po předchozí rezervaci.
Zámek Mníšek pod Brdy - vstupte do období první republiky

Zámek Mníšek pod Brdy - vstupte do období první republiky

Vyslechněte příběh ševce Serváce, který ke šlechtickému titulu a zámku přišel. Prohlédněte si pokoje posledních majitelů v tom stavu, jak je opustili. Nebo jen relaxujte v zámeckém parku.

Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Křivoklát patří k nejvýznamnějším a nejstarším královským hradům v České republice. Jeho předchůdcem byla lovecká stanice, zmíněná v Kosmově kronice už kolem roku 1109–1110. Své jméno získal snad podle křivých základů nebo nízkých křivých stromů, tzv. klátů. Letos vás zde čeká nová expozice.

Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty, sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.