Úvod > Aktuality > Udělejte si romantický výlet na hrady a zámky v okolí Prahy i v zimě!

Udělejte si romantický výlet na hrady a zámky v okolí Prahy i v zimě!

Vydáno 3. února 2018 Památky
Ve středních Čechách je možné v těchto dnech navštívit několik hradů a zámků. Nalákají vás k návštěvě hrady Karlštejn a Křivoklát a zámek v Mníšku pod Brdy?
Hrad Karlštejn se otvírá již tuto sobotu 3. 2. 2018 a bude celý únor přístupný o víkendech od 10:00 do 15:00.

Především pro rodiny s dětmi je připraven program v krásném zámku v Mníšku pod Brdy, kde i v zimních měsících probíhají loutkové a pohádkové prohlídky se zázračnými bytostmi. Děti mohou pátrat po známých českých pohádkách ukrytých na zámku. Na tyto speciální zábavné prohlídky je však nutná rezervace na tel. 606 649 207 od 9.30 do 16.30.
 
Hrad Křivoklát je momentálně otevřen také během víkendů. Přítupná je první (základní) prohlídková trasa Gotické paláce, která je věnována zejména prohlídce interiérů hradních paláců.
Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty, sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.

Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Křivoklát patří k nejvýznamnějším a nejstarším královským hradům v České republice. Jeho předchůdcem byla lovecká stanice, zmíněná v Kosmově kronice už kolem roku 1109–1110. Své jméno získal snad podle křivých základů nebo nízkých křivých stromů, tzv. klátů. Letos vás zde čeká nová expozice.

Zámek Mníšek pod Brdy - vstupte do období první republiky

Zámek Mníšek pod Brdy - vstupte do období první republiky

Vyslechněte příběh ševce Serváce, který ke šlechtickému titulu a zámku přišel. Prohlédněte si pokoje posledních majitelů v tom stavu, jak je opustili. Nebo jen relaxujte v zámeckém parku.