Úvod > Aktuality > Technický sníh vylepšil stav sjezdovek na Špičáku

Technický sníh vylepšil stav sjezdovek na Špičáku

Vydáno 18. února 2016 Zimní sporty
Šumavský Špičák se díky ochlazení dočkal nového sněhu. Teploty pod bodem mrazu umožnily především z úterý na středu trvalejší technické zasněžování. Vylepšili tu díky tomu řadu úseků. S výjimkou dětského areálu pod hotelem Sirotek a celé černé sjezdovky Šance tak budou na víkend všechny další tratě k dispozici.
Ski areál ŠpičákO víkendu ve Ski areálu Špičák  probíhá soutěž ve slalomu pro veřejnost a v sobotu večer koncert M. Ztraceného.

Na sjezdovkách aktuálně leží od 20 do 40 cm sněhu, mimo ně cca 10 cm. V týdnu se lyžuje  absolutně bez front. O víkendu se jen v určitých pasážích dne (většinou o sobotách mezi 9,30 až 11,00 hodin) čeká na sedačkové lanovce, ale maximálně do 10 minut.   
       
Od pátku 19. února do neděle 21. února pokračuje seriál závodů pro amatérské lyžaře s ČT Sport na vrchol. Pojede se na spodním úseku sjezdovky č. 3 -  Slalomová (nikoli na Spodní Šanci – ta bude v tyto dny k dispozici veřejnosti a lyžařským školám areálu).

Sjezdovky na ŠpičákuZajímavostí této soutěže je možnost závodit i pro rodinné týmy - 1 rodič a dítě/děti do 12 let. Tyto týmy ale pouze v sobotu 20.2. dopoledne. Děti do 12 let pak mají svůj samostatný závod v neděli 21. února 

Sobotní koncert Marka Ztraceného se uskuteční od 18.00 hodin pod Spodní Šancí, kde bude stát pódium. Vstupné se neplatí.

Největší lyžařský areál české Šumavy Ski&Bike Špičák v Železné Rudě nabízí v letošní zimní sezoně premiérově lyžování všem skupinám lyžařů a snowboardistů. K dispozici má všechny profily tratí - od nejprudší sjezdovky v Česku "Šance", přes několik rozmanitých sportovní tratí až po příjemné a pohodové svezení, snowpark, samostatný dětský areál a hřiště. Celkem se jedná o 8,5 km sjezdovek s přepravní kapacitou vleků 7550 lyžařů za hodinu. Najdete tady i nejprudší sjezdovku v ČR – Šance, její nejstrmější část má maximální sklon 45°.
Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák - Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.