Úvod > Aktuality > O víkendu si užijte Zlatou lyži ve Vysočina Aréně

O víkendu si užijte Zlatou lyži ve Vysočina Aréně

Vydáno 13. ledna 2017 Zimní sporty
Po prosincovém Světovém poháru biatlonistů bude Vysočina Aréna v Novém Městě na Moravě od pátku do neděle dějištěm mistrovství republiky v běhu na lyžích v kategoriích dospělých a juniorů. V pátek se budou rozdělovat tituly ve sprintu, v sobotu v závodě mužů na 10 km a žen na 5 km klasicky a v neděli se bude bojovat o medaile na stejných tratích volným způsobem. Součástí šampionátu bude i 79. ročník Zlaté lyže. Jejím držitelem se stane vítěz sobotního závodu na 10 km klasicky. Letošní Zlatá lyže je přípravou na jubilejní osmdesátý ročník, který se pojede v únoru 2018 v rámci Světového poháru.
Světový pohár v klasickém lyžování na Vysočině - Zlatá lyžeVelkoryse navržený zimní areál Vysočina Arena u Nového Města na Moravě býval vždy baštou klasického lyžování, ale v posledních letech jej ovládli i biatlonisté.

Ve Vysočina Areně se objeví o tomto víkendu velká část českých reprezentantů, kteří si mohou porovnat svou výkonnost se zbytek domácích závodníků. Sprinty se pojedou na okruhu na trati 1200 metrů dlouhé, závody žen na 2,5 km okruhu a mužů na 3,3 km dlouhém okruhu.
Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Areál Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě je známý nejen na poli běžeckého lyžování, ale také biatlonu a MTB. V areálu u hotelu Ski se každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu.

Harusův kopec - Ski Snowpark Nové Město na Moravě

Harusův kopec - Ski Snowpark Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě je významným lyžařským střediskem Vysočiny pro běžky i sjezdové lyžování. V areálu u hotelu Ski se každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu. Harusův kopec skýtá příležitosti pro sjezdové lyžování.