Úvod > Aktuality > O víkendu si užijte zdarma Zlatou lyži

O víkendu si užijte zdarma Zlatou lyži

Vydáno 18. ledna 2016 Zimní sporty
Světový pohár v běhu na lyžích bude novoměstský klub hostit ve dnech 23. - 24. ledna. V sobotu 23. ledna jsou na programu závody žen na 10 km a mužů na 15 km volně a v neděli štafety. Vstup na celý program SP v běhu - Zlatá lyže 2016 je volný – zdarma.
Světový pohár v klasickém lyžování na Vysočině - Zlatá lyžeVelkoryse navržený zimní areál Vysočina Arena u Nového Města na Moravě býval vždy baštou klasického lyžování, ale v posledních letech jej ovládli i biatlonisté. Nadcházející víkend bude Nové Město hostit Světový pohár v klasickém lyžování Zlatá lyže.

Ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě je připraven 2,5 kilometru dlouhý okruh z technického sněhu, který pod náporem trénujících i závodících biatlonistů i běžců na lyžích prodělává v posledních dnech zatěžkávací zkoušku.
Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Areál Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě je známý nejen na poli běžeckého lyžování, ale také biatlonu a MTB. V areálu u hotelu Ski se každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu.

Světový pohár v biatlonu 2016 Nové Město na Moravě

Světový pohár v biatlonu 2016 Nové Město na Moravě

Světový pohár v biatlonu se v roce 2016 vrací do Nového Města na Moravě. Poprvé se tu Světový pohár v biatlonu uskutečnil v roce 2012 a o rok později areál úspěšně hostil mistrovství světa. A letos při SP trhal divácký zájem o závody rekordy sezony, během tří dnů přišlo přes sto tisíc lidí.