Úvod > Aktuality > Ještě týden bude hrad Karlštejn otevřen, pak se na téměř měsíc uzavře

Ještě týden bude hrad Karlštejn otevřen, pak se na téměř měsíc uzavře

Vydáno 3. ledna 2016 Památky
Dychtiví a nedočkaví návštěvníci památek mohou na hrad Karlštejn zavítat do 10. 1. 2016 denně kromě pondělí od 10:00 do 15:00 hodin. Od 11. 1. 2016 do 5. 2. 2016 bude hrad zcela uzavřen.
Hrad Karlštejn je v zimní sezóně otevřenHlavní turistická sezona, kdy bude mít hrad Karlštejn otevřeno každý den kromě pondělků, pak začne v březnu a skončí v listopadu. Hrad bude při lednových a únorových prohlídkách otevřen o víkendech od 10:00 do 15:00 hodin. Navštívit v zimním období můžete základní okruh s historickými interiéry Císařského paláce, kde byly soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV.

V klenotnici zhlédnete repliky české svatováclavské a říšské císařské koruny a k vidění je také karlštejnský poklad představující kolem 40 exponátů, které byly dříve součástí kaple hradu a sloužily k církevním obřadům. Výstava části Karlštejnského pokladu je pozvánkou na výstavu Karlštejnského pokladu připravovanou v roce 2016 (poprvé na hradě Karlštejně bude poklad vystaven od jeho nálezu).

Druhá prohlídková trasa s nejcennějšími interiéry včetně kaple svatého Kříže bude všem zájemcům zpřístupněna od 1. května.

V roce 2016 uplyne 700 let od narození českého krále a římského císaře Karla IV., jedné z nejvýznamnějších osobností národních dějin. Jako mimořádnou osobnost evropských politických a kulturních dějin, která dokázala beze zbytku využívat výtvarné umění a architekturu k propagaci císařského majestátu, představí Otce vlasti Bavorsko-česká zemská výstava k 700. výročí narození Karla IV. (1316–1378), připravená ve spolupráci s Národní galerií.  Výstavu můžete navštívit od 14. května do 25. září příštího roku ve Valdštejnské jízdárně v Praze.
Kaple svatého Kříže na hradě Karlštejn

Kaple svatého Kříže na hradě Karlštejn

Kaple svatého Kříže patří k místům, které ohromují svou krásou, ale i zvláštní vnitřní silou. Silný dojem vyvolávala i v českém králi a římském císaři Karlu IV., který ji nechal vybudovat jako unikátní pokladnici pro říšské korunovační klenoty.

Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty, sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.

Další aktuality

27.11.
2016
Lustr z kutnohorské kostnice už visí na svém místě

Lustr z kutnohorské kostnice už visí na svém místě

Střední Čechy | Památky
28.11.
2016
Na Křivoklátě se chystá Královský advent

Na Křivoklátě se chystá Královský advent

Střední Čechy | Památky
11.11.
2016
Prohlídky hradu Křivoklátu lákají po celý rok

Prohlídky hradu Křivoklátu lákají po celý rok

Střední Čechy | Památky