Úvod > Aktuality > Největší středočeský areál Monínec má k dispozici 30 centimetrů sněhu

Největší středočeský areál Monínec má k dispozici 30 centimetrů sněhu

Vydáno 8. ledna 2016 Zimní sporty
Lépe než mnohá krkonošská střediska je na tom stále populárnější Monínec ve středních Čechách, kam často vyrážejí lyžaři z Prahy. Monínec aktuálně hlásí 30 cm sněhu. Celodenní lyžování ve vedlejší sezoně stojí pro dospělého 385 a dítě 290 korun. Večerní lyžování potom jen 225 a 170 korun. Každé první pondělí v měsíci pak mají skipas zdarma senioři a každé druhé pondělí dítě, které bude v doprovodu dospělých. V sobotu 9. 1. 2016 areál navštíví Havex-auto se svou zimní tour.
Lyžaře letos na Monínci čeká několik novinek. Téměř půl milionu korun investoval areál do vylepšené funline zóny. Díky tomu bude mít tato samostatná část sjezdové trati některé nové terénní vlny a klopené zatáčky. Součástí uvedené zóny jsou rovněž průjezdové tunely a další zábavné prvky. Funline, která je na Monínci dlouhá 250 metrů, vyplňuje mezeru mezi klasickým lyžováním a novými Freestyle disciplínami a pro mnoho fanoušků zimních sportů představuje zcela jiný styl lyžování. Na 1 200 metrů dlouhé sjezdovce na Monínci aktuálně leží 30 centimetrů převážně technického sněhu.
 
Na hlavní sjezdovku Monínce vás vyveze pohodlná čtyřsedačková lanovka. Ze sjezdovky se zhruba v první třetině můžete dostat také na kotvu a sjíždět tak jen prudší část kopce. Lanovka může přepravit až 2 400 lidí za hodinu.
 
Areál Monínec představuje jedinečný projekt, který vznikl ve středních Čechách v oblasti zvané Česká Sibiř. Rozprostírá se v nadmořské výšce 724 metrů a z Prahy je vzdálen pouhých 80 kilometrů. Areál nabízí svým návštěvníkům dvě červené sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů. Dále je zde Hotelová sjezdovka, snowpark a nová Funline trať. Nejen že jsou sjezdovky zasněžovány technickým sněhem, ale je prováděna i jejich pravidelná úprava. Umělé osvětlení umožňuje lyžařům oblíbené večerní lyžování. V Areálu Monínec se nachází také bezplatné parkoviště. Areál nabízí i další služby, jako je půjčovna lyžařského vybavení či kvalitní ski servis. Své lyžařské schopnosti si mohou zájemci zdokonalit v lyžařské škole. Pro děti je připravena dětská školička s pojízdným pásem.
 
Přímo nad sjezdovkou Areálu Monínec je několik běžkařských tras. Jedná se například o malý okruh v blízkosti Javorové skály či delší trasy směrem na Veletín nebo k Alenině Lhotě.
Ski areál Monínec - celoroční sportovní ráj a skvělé lyžování nedaleko Prahy

Ski areál Monínec - celoroční sportovní ráj a skvělé lyžování nedaleko Prahy

Středisko uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř je vybaveno nejmodernější technologií. Pro vášnivé bikery je zde nově bike park. Na své si přijdou i milovníci golfu, v bezprostřední blízkosti najdete dvě golfová hřiště, která uspokojí nároky každého hráče golfu. K dispozici je také hotel.

Monínec - sto způsobů, jak zabít stres i nudu

Monínec - sto způsobů, jak zabít stres i nudu

Sportrelax centrum Monínec leží na Javorové skále (723 m n.m.) necelých 70 km jižně od okraje Prahy. Nabízí ubytování v Relax hotelu Monínec*** s wellness a restaurací a dále v penzionu a skiapartmánech.

Další aktuality

10.1.
2016
Kde se dá lyžovat v okolí Prahy?

Kde se dá lyžovat v okolí Prahy?

Střední Čechy | Zimní sporty
12.10.
2015
Novinky skiareálu Monínec pro sezónu 2015/2016

Novinky skiareálu Monínec pro sezónu 2015/2016

Střední Čechy | Zimní sporty
18.2.
2014
Všechny generace si užijí skvělou lyžovačku na Monínci

Všechny generace si užijí skvělou lyžovačku na Monínci

Střední Čechy | Zimní sporty