Úvod > Aktuality > Zámek Radim má otevřeno i v zimě!

Zámek Radim má otevřeno i v zimě!

Vydáno 15. ledna 2018 Zážitky
Nelákají vás klasické prohlídky památek, protože máte pocit, že to je jen nuda? Zkuste něco trochu jiného. Na zámku Radim zažijte atmosféru šlechtického sídla jako za starých časů. Otevřeno je zde vždy o víkendu od 10 do 16 hodin.
Zámek RadimPři prohlídkách na zámku Radim, který se nachází mezi Českým Brodem a Kolínem se vám  představí renesanční interiéry a originální černou kuchyni.

Prohlídky mimo sezónu probíhají o víkendech od 10:00 každou hodinu, poslední odchází v 16:00 hodin. Vybrat si můžete ze tří okruhů: Sklepní prostory obývané čeládkou, zahrnující černou kuchyni, lednici, a šatlavu i kancelář panského hejtmana a ložnici princezen.

Reprezentační místnosti se nacházejí ve druhém nadzemním podlaží: ložnice, jídelna, Berchtoldova ložnice, společenský a svatební sál s kancelářskou místností. Obrazová galerie obsahuje obrazy z 19. a 20. století. Okruh zahrnuje i dámskou ložnici a ochoz svatebního sálu s prohlídkou malovaného záklopového stropu ve třetím nadzemním podlaží.

RadimPro děti je připraven speciální dětský okruh, který sestává z prohlídky ložnice princezen, společenské místnosti a ložnicí černokněžníka. Děti si přitom mohou zapůjčit stylový dobový kostým.

Zpravidla na konci každého měsíce se konají také noční prohlídky při svíčkách. Lednový termín zatím není znám, doporučujeme proto sledovat webové stránky zámku nebo zámecký facebook. Individuální prohlídku pro větší skupiny je možno domluvit i na jiné dny – v případě zájmu se můžete spojit s panem kastelánem pomocí emailu info@zamek-radim.cz či telefonu 608 413 228. Po prohlídce zámku se můžete projít ještě zámeckým parkem a nebo se zahřát nefalšovanou horkou čokoládou či jinou dobrotou v zámecké kavárně. Nechte se tedy zlákat nevšedním zážitkem!
Zámek Radim - dávné sídlo Lichtenštejnů

Zámek Radim - dávné sídlo Lichtenštejnů

V roce 1610 Záruba z Hustiřan na místě bývalé tvrze postavil renesanční zámek, který se téměř v původní podobě zachoval dodnes. Zámek je otevřen celoročně a návštěvníkům nabízí zimní i letní prohlídkové okruhy.

Prohlídky zámku Radim mimo sezónu

Prohlídky zámku Radim mimo sezónu

Zámek Radim je renesanční sídlo střední šlechty s ojedinělou architekturou saské renesance, která se dochovala v původním stavu, nezasaženém třicetiletou válkou ani barokizací.

Další aktuality

21.5.
2018
Lomy Amerika se otvírají: kdo se bojí jít za Hagenem?

Lomy Amerika se otvírají: kdo se bojí jít za Hagenem?

Střední Čechy | Zážitky
21.5.
2018
Tipy kam o víkendu s dětmi

Tipy kam o víkendu s dětmi

Střední Čechy | Zážitky