Úvod > Aktuality > Slavnostního ukončení mikulovského sympozia Dílna se blíží

Slavnostního ukončení mikulovského sympozia Dílna se blíží

Vydáno 9. srpna 2017 Kultura
Od soboty 15. července probíhá v areálu mikulovského zámku již 24. ročník Mikulovského výtvarného sympozia “Dílna“ 2017. Pod vedením kurátorky Kateřiny Vincourové v ateliérech na mikulovském zámku pracují David Böhm, Jiří Franta, Igor Korpaczewski, Alena Kotzmannová a Svätopluk Mikyta. Celý tým doplňuje teoretička – kurátorka Fait Gallery Brno – Denisa Kujelová a technický asistent Tomáš Plachký. V sobotu 12. srpna se na horním nádvoří zámku všechna vytvořená díla představí veřejnosti, vystavena budou až do konce října.
MikulovVytvořená umělecká díla, tematicky zaměřená na Mikulov, všichni představí v sobotu 12. 8. 2017 od 17 hodin v rámci slavnostního ukončení a závěrečné vernisáže na horním nádvoří zámku. Od 13. 8. až do konce října bude pro veřejnost v rámci otvírací doby zámku otevřena výstava MVS “Dílna“.

Mikulovské výtvarné sympozium „Dílna“ je tradiční, přesto se neustále rozvíjející se projekt. „Dílna“ – čtyřtýdenní setkání a tvorba výtvarných umělců završená vernisáží – probíhá v Mikulově od roku 1994. Akce je již několik let událostí nadregionálního významu se zahraničním přesahem. Důkazem toho je i účast zahraničních umělců, kteří se na vývoji dílny aktivně podíleli. Hlavním pořadatelem je město Mikulov a spolupořadatelem a partnerem projektu je Regionální muzeum v Mikulově.
Zámek Mikulov - jeden z nejmalebnějších moravských zámků

Zámek Mikulov - jeden z nejmalebnějších moravských zámků

Silueta mohutného zámku je v krajině Pálavy viditelná už dáli. V jeho zdech pobývala řada známých osobností, mezi jinými i císař Napoleon. Čeká tu na vás expozice "Od gotiky po empír", expozice "Víno napříč staletími" obrazy z rodové sbírky Dietrichsteinů, zámecká knihovna i obří sud.

Mikulovské výtvarné sympozium Dílna 2018

Mikulovské výtvarné sympozium Dílna 2018

Letní výtvarné setkání českých a zahraničních umělců tvořících v prostorách mikulovského zámku. 25. ročník.