Úvod > Aktuality > Kde se dá lyžovat v okolí Prahy?

Kde se dá lyžovat v okolí Prahy?

Vydáno 10. ledna 2016 Zimní sporty
Proměnlivé počasí letošní zimy lyžařům příliš nepřeje, přesto je možné lyžování také ve Středočeském kraji. Nejlépe se lyžuje na Monínci u Sedlce-Prčice a v Chotouni u Prahy, kde leží zhruba 30 - 80 cm technického i přírodního sněhu. V Chuchli mohou běžkaři využít 300 metrů dlouhý okruh u klusácké dráhy.
Lyžovat se dá i v okolí PrahyPražáci ani obyvatelé středních Čech nemusí nutně prchat za lyžováním do hor. V okolí Prahy sice s žádnými velehorami nemůžete počítat, ale pokud se vám nechce jezdit daleko nebo chcete naučit lyžovat svoje děti, naskýtá se vám několik zajímavých možností. Všechny lyžařské areály disponují sněhovými děly, takže jsou v provozu i když už sněhová pokrývka mimo sjezdovku neleží.

Lyžařský areál Chotouň (asi 20 km od metropole) nabízí všem lyžařům a snowboardistům možnost provozování svého oblíbeného sportu, aniž by museli cestovat daleko do hor. Parkování v areálu je zdarma na několika plochách v přímém dosahu vleků. Přijet přímo ke sjezdovce můžete ale také příměstským autobusem (PID - linka 444), který navazuje na autobusové linky z Prahy (Smíchov - metro B, nebo Budějovická - metro C). Od stanice metra C Budějovická vyjíždí linka 332 do Jílového - odtud je ale areál ještě asi 2 km vzdálen. V areálu jsou k dispozici tři vleky o délkách 300 a 280 metrů s převýšením 50 m a malý dětský vlek (120 m) s nízkým vedením lana pro nejmenší lyžaře. Mírné sjezdové tratě v areálu jsou vhodné hlavně pro začínající a středně pokročilé lyžaře. Areál je v provozu denně do 21 hodin. Za dvě hodiny lyžování zaplatíte 180 korun. Sjezdovka je vybavená umělým osvětlením, které umožňuje večerní lyžování zejména pro ty z vás, kteří si chtějí protáhnout tělo na svahu i ve všední den večer po práci.
 
Užijte si lyžování u PrahyPořádnou zábavu na sněhu si užijete také v lyžařském středisku Monínec, ležícím asi 60 km od Prahy uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř. Vybaveno je nejmodernější horskou technologií a lyžařská sezóna tu zpravidla trvá až do konce března. Můžete se těšit na 1200 m dlouhou červenou sjezdovku s čtyřsedačkovou lanovkou. Celý areál je uměle zasněžován a osvětlen, takže můžete v lyžování pokračovat i po setmění. V současné době je na Monínci kolem 40 cm sněhu. Zalyžovat si můžete po celé délce hlavní sjezdovky nebo jen na červené horní kotvě. Otevřená je i dětská školička na Školní sjezdovce. Mimo provoz zatím zůstává hotelová sjezdovka, funline a snowpark. Příští týden tu plánují spuštění sjezdovky pod hotelem i funline. Vysněžení snowparku bude následovat.

Vůbec nejbližším místem kde si lze u Prahy zalyžovat je sjezdovka v Mnichovicích na Šibeničním vrchu, ke které se dostanete za 20 minut po dálnici D1 - exit Mirošovice. Nabízí se tu 200 m dlouhý, uměle zasněžovaný lyžařský sva vhodný nejen pro děti a začátečníky. Od tohot víkendu je zasněžený velký svah Bobeš. Provozní doba areálu ve všední dny je 14-18 hodin, v sobotu 10-21 hodin a v neděli 10-17 hodin.

Příbramská sjezdovka Padák nebude letos vůbec v provozu.

LA ChotouňMalý lyžařský areál je od 9. ledna 2016 otevřen také na Konopišti. Ten zahrnuje 300 metrů dlouhou sjezdovku s průměrným sklonem 10% a dva vleky o délce 300 (Ferda) a 50 metrů (Žofie). Delší sjezdovka je také vybavena umělým osvětlením. Dle vývoje počasí zde plánují znovu otevření na víkend 16. a 17.1.2016.  Lyžování probíhá pouze o víkendech od 9 do 19 hodin
 
Pokud patříte mezi vyznavače běžeckého lyžování, za pár dnů můžete vyzkoušet běžkařskou dráhu na závodišti ve Velké Chuchli. Délka lyžařské trati v blízkosti klusácké dráhy je záviská na klimatických podmínkách - aktuálně je zde pro lyžování upraveno 300 m dráhy. V případě dostatku přírodního sněhu bude okruh prodloužen až na několik kilometrů. Otevřeno bude od 7 ráno do 9 večer pod umělým osvětlením. Vstup je zdarma, půjčovna nabízí 100 párů lyží a 130 párů bot pro děti i dospělé.
Lyžování u Prahy - Skiareál Chotouň

Lyžování u Prahy - Skiareál Chotouň

Areál nabízí všem lyžařům a snowboardistům možnost provozování svého oblíbeného sportu, aniž by museli cestovat daleko do hor. V areálu jsou k dispozici tři vleky. Dva paralelní vleky typu Poma s teleskopickými unašeči (délka 300 a 280 m, převýšení 50 m) a malý dětský vlek (délka 120 m).

SkiPark Velká Chuchle - tréninkový běžecký okruh

SkiPark Velká Chuchle - tréninkový běžecký okruh

Přijďte si v Praze zdarma zaběhat na lyžích. Oblíbenému a zdravému sportu se můžete v zimě věnovat na dostihovém závodišti v Praze – Velké Chuchli. Od 6.1.2016 od 14 hodin je otevřen okruh, který je vhodný pro děti nebo začínající lyžaře. Otevřena bude také půjčovna lyží, bot a holí.

Ski Resort Konopiště

Ski Resort Konopiště

Ski Resort Konopiště nabízí osvětlenou sjezdovku Ferda dlouhou 300 metrů, lyžařskou, snowboardovou školu pro děti i dospělé a běžkařské stopy dle aktuálního stavu počasí.

Šibeniční vrch – lyžování jen 20 km od Prahy

Šibeniční vrch – lyžování jen 20 km od Prahy

Nejbližší lyžařská sjezdovka v Mnichovicích, od Prahy vzdálená pouze 20 minut po dálnici D1 - exit Mirošovice, nabízí 200 m dlouhý, uměle zasněžovaný lyžařský svah uprostřed srubového areálu, vhodný nejen pro děti a začátečníky.

Ski areál Monínec - celoroční sportovní ráj a skvělé lyžování nedaleko Prahy

Ski areál Monínec - celoroční sportovní ráj a skvělé lyžování nedaleko Prahy

Ski středisko uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř je vybaveno nejmodernější technologií. Rozprostírá se v nadmořské výšce 724 metrů a z Prahy je vzdálen pouhých 80 kilometrů. Nabízí svým návštěvníkům dvě červené sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů, Hotelovou sjezdovku i snowpark.

Dark snow Ski areál Monínec

Dark snow Ski areál Monínec

Největší sportovní akcí letošní zimy bude 24. února Dark snow, tedy noční závod ve sjezdu. V březnu se pak v areálu zastaví také Freeride Just Ride se svou snowboardovou akcí plnou freestylu a dalšího programu.

Další aktuality

16.11.
2016
Užijte si Monínec! Zahajuje zimní sezonu už 17. listopadu

Užijte si Monínec! Zahajuje zimní sezonu už 17. listopadu

Střední Čechy | Zimní sporty
12.10.
2016
Sníh v říjnu? Na Monínci ano!

Sníh v říjnu? Na Monínci ano!

Střední Čechy | Zimní sporty